- - -
ALBANIA: First Division
(
14:00) Lushnja - Vora -
4:3- - -
ARGENTINA: Copa de la Liga Profesional
(
01:30) Lanus - Union de Santa Fe -
2:2(
00:00) Rosario Central - Barracas Central -
1:2- - -
ARGENTINA: Primera C - Apertura
(
23:00) Central Cordoba
- Yupanqui -
0:3(
23:00) Ituzaingo
- El Porvenir -
1:4(
23:00) Mercedes - Berazategui -
2:3(
19:30) Deportivo Muniz - Sportivo Barracas
-
2:1- - -
ARGENTINA: Reserve League - First stage
(
23:00) Atl. Tucuman 2 - San Lorenzo 2 -
1:1(
23:30) Boca Juniors 2 - Union de Santa Fe 2 -
1:1(
19:00) Huracan 2 - Central Cordoba 2
-
1:1(
19:00) Newells Old Boys 2 - Lanus 2 -
1:3(
19:00) Sarmiento Junin 2 - Talleres Cordoba 2 -
0:2(
21:00) Ind. Rivadavia 2 - River Plate 2 -
2:1- - -
ARGENTINA: Primera A Women - Apertura
(
00:00) Belgrano W - Gimnasia L.P. W -
2:0- - -
AUSTRALIA: NPL South Australian
(
10:00) Adelaide Croatia Raiders - Adelaide City -
2:0(
10:00) Adelaide U21 - NE Metrostars -
0:4- - -
AUSTRALIA: NPL Western Australia
(
12:00) Perth SC - Inglewood Utd -
6:0- - -
AUSTRALIA: A-League Women
(
09:00) Central Coast Mariners W - Western United W -
1:1- - -
AUSTRIA: Karnten
(
19:00) ATSV Wolfsberger - SV Kraig -
2:1(
19:00) Lendorf - Donau Klagenfurt -
2:2(
19:00) Volkermarkt - SAK Klagenfurt -
3:3(
19:09) KAC 1909 - Bleiburg -
1:0- - -
AUSTRIA: Oberosterreich
(
19:30) Weisskirchen - Ostermiething -
1:1- - -
AUSTRIA: Steiermark
(
19:00) Lebring
- Hohenhaus Schladming -
1:4(
19:00) Weinland Gamlitz
- SV Wildon -
2:3- - -
AUSTRIA: Tirol
(
19:00) Kematen - Telfs -
2:1- - -
AZERBAIJAN: I Liqa
(
12:00) Karvan - Difai Agsu -
0:0(
12:00) Lokbatan - Iravan -
3:0(
13:00) Araz Saatli - Mingachevir -
4:0- - -
BELARUS: Vysshaya Liga Women
(
12:00) Smorgon W - Minsk FK W -
0:14(
13:00) Vitebsk W - Din. Minsk W -
1:4(
14:00) Bobruichanka W - Belarus U19 W -
1:1- - -
BELGIUM: Pro League U21
(
19:30) Beveren U21 - Eupen U21 -
1:1- - -
BOLIVIA: Division Profesional - Apertura
(
20:00) GV San Jose - Always Ready -
1:0- - -
BRAZIL: Amapaense
(
00:00) Santos AP
- Macapa -
1:3(
00:00) Sao Paulo AP - Trem -
1:3- - -
BRAZIL: Amazonense - Second stage
(
20:45) Manaus - Operario Esporte Clube
-
4:0- - -
BRAZIL: Carioca - Taca Rio
(
23:30) Boavista - Botafogo RJ -
0:4- - -
BRAZIL: Cearense 2
(
00:00) Tiradentes - Icasa -
1:3(
00:00) Tirol - Maranguape -
4:1- - -
BRAZIL: Goiano - Play Offs
(
23:30) Vila Nova FC - Aparecidense
-
3:0- - -
BRAZIL: Mineiro - 5th-8th places
(
00:30) Athletic Club - Pouso Alegre -
3:0- - -
BRAZIL: Paraense - Play Offs
(
00:00) Aguia De Maraba - Paysandu PA -
1:1(
00:00) Tuna Luso - Remo -
1:2- - -
BRAZIL: Paranaense - Play Offs
(
00:00) Athletico-PR - Operario -
1:0- - -
BRAZIL: Paulista - Play Offs
(
00:30) Santos
- Bragantino -
3:1- - -
BRAZIL: Paulista A2 - Play Offs
(
23:00) Ferroviaria - Juventus-SP -
0:1pen(
23:30) Sao Bento
- Noroeste -
1:2(
00:00) Piracicaba - Portuguesa Santista
-
1:1(
00:00) Sao Jose EC - Velo Clube -
1:2- - -
BRAZIL: Potiguar - Second stage
(
19:00) Globo
- Baraunas
-
0:4- - -
BRAZIL: Copa Verde
(
00:00) Cuiaba
- Brasiliense -
4:1- - -
BRAZIL: Copa do Nordeste
(
01:30) America RN - Nautico -
1:0(
01:30) Botafogo PB - Bahia -
4:0(
01:30) Ceara - Itabaiana -
2:1(
01:30) CRB - AE Altos -
2:0(
01:30) Maranhao - Fortaleza -
3:2(
01:30) River-PI - ABC -
0:1(
01:30) Sport Recife - Juazeirense
-
3:0(
01:30) Vitoria - Treze PB
-
3:0- - -
BRAZIL: Goiano U20
(
19:30) Trindade U20 - Goias U20 -
0:2- - -
BRAZIL: Brasileiro Women
(
19:00) Botafogo RJ W - Real Brasilia W -
0:0(
19:00) Gremio W - Palmeiras W
-
1:2- - -
CAMEROON: Elite One - Championship Group
(
14:00) Stade Renard - Canon Yaounde -
1:1(
14:30) Gazelle - Victoria United -
0:1(
16:00) Cotonsport - Colombe -
1:0(
17:00) Yong Sports Academy - Dynamo Douala -
3:2- - -
CAMEROON: Elite One - Relegation Group
(
14:30) Fauve Azur Elite - Fortuna Mfou -
2:3(
15:00) Les Astres - Bamenda -
3:0(
16:45) Union Douala - Aigle Royal -
1:0(
17:15) UMS de Loum - APEJES Academy -
0:0- - -
CAMEROON: Elite Two - Championship Group
(
15:00) Bafmeng United - Panthere -
0:2(
17:00) Feutcheu - Bafoussam -
0:0- - -
CAMEROON: Elite Two - Relegation Group
(
13:30) Isohsa - Renaissance -
2:0(
14:30) Foncha - FC Rangers of Bafut -
0:0(
15:30) AS Fap - Yafoot -
0:0(
15:30) Leopard de Douala - Bafang -
1:3- - -
CHILE: Primera Division
(
22:00) A. Italiano - Coquimbo -
0:1(
00:30) O'Higgins
- Deportes Iquique -
0:3- - -
CHILE: Segunda Division
(
23:00) Arturo Fernandez Vial - Trasandino -
4:0- - -
COLOMBIA: Primera A - Apertura
(
00:10) Atl. Nacional
- Jaguares de Cordoba -
2:0(
02:20) Millonarios - Santa Fe -
3:1- - -
COSTA RICA: Primera Division - Clausura
(
02:00) San Carlos - Herediano -
2:0(
03:00) Cartagines - Saprissa -
3:4- - -
CROATIA: Prva NL
(
15:30) Bijelo Brdo - Sesvete -
2:1(
15:30) Dugopolje - Dubrava -
0:0- - -
CZECH REPUBLIC: Ustecky KP
(
19:00) Usti nad Labem B - Banik Most - Sous B -
2:1- - -
CZECH REPUBLIC: U19 League
(
11:00) Mlada Boleslav U19 - Ceske Budejovice U19 -
3:0(
13:00) Brno U19 - FK Pardubice U19 -
1:3- - -
DENMARK: 2nd Division
(
13:00) F. Amager - Middelfart -
1:3(
13:00) Hellerup - FA 2000 -
4:2(
14:00) Aarhus Fremad - Skive -
0:1(
14:00) Esbjerg - Roskilde -
4:2(
15:00) AB Copenhagen - Nykobing -
2:3(
15:00) Thisted FC - Brabrand -
0:1- - -
DENMARK: 3rd Division
(
13:00) Avarta
- Ishoj -
0:1(
13:00) Holbaek - Lyseng -
1:0(
13:00) Holstebro - Naesby -
1:0(
13:00) Vejgaard - Vanlose
-
0:0(
14:00) SfB-Oure - VSK Aarhus -
0:0(
14:00) Young Boys - BK Frem -
1:1- - -
DJIBOUTI: Division 1
(
19:00) CDC Q7 - AS Arta -
-:-(
21:00) Dikhil - ASAS -
-:-- - -
DR CONGO: Ligue 1 - Relegation Group
(
14:30Postponed) ) Renaissance - AC Rangers -
-:-- - -
ECUADOR: Serie B
(
01:00) Ind. Juniors - Gualaceo -
3:2(
22:30) Chacaritas
- Manta -
1:0- - -
EL SALVADOR: Primera Division - Clausura
(
01:30) Santa Tecla
- Dragon
-
3:1(
02:30) Metapan - Alianza FC -
0:3- - -
ENGLAND: Southern League South Division
(
21:00) Walton & Hersham - Harrow -
4:4- - -
ESWATINI: Swazi MTN Premier League
(
14:00) Rangers FC - Manzini Wanderers -
0:1- - -
ETHIOPIA: Premier League
(
14:00) Defence Force - Welayta Dicha -
1:0(
17:00) Ethiopia Bunna - Fasil Kenema -
1:1- - -
EUROPE: Champions League Women - Play Offs
(
18:45) Barcelona W - Brann W -
3:1(
21:00) PSG W - Hacken W -
3:0- - -
GERMANY: Regionalliga North
(
19:30) SC Weiche-08 - Drochtersen/Assel -
2:2(
19:30) Spelle-Venhaus - Norderstedt -
0:2- - -
GERMANY: Regionalliga Nordost
(
19:00) Erfurt - Greifswald -
1:1(
19:00) Luckenwalde - BFC Dynamo -
2:0- - -
GERMANY: Regionalliga West
(
19:30) Oberhausen - Duren -
2:2- - -
GERMANY: Regionalliga Sudwest
(
19:00) FSV Frankfurt - TuS Koblenz -
3:1(
19:00) Fulda-Lehnerz - Steinbach Haiger -
2:3(
19:00) Walldorf - FC 08 Homburg -
2:0- - -
GERMANY: Regionalliga Bayern
(
19:00) Bayern II
- Schweinfurt
-
2:0- - -
GERMANY: Oberliga Schleswig-Holstein
(
19:00) Bordesholm - Eichede -
0:3- - -
GERMANY: Oberliga Hamburg
(
19:00) Niendorfer TSV - Sasel -
1:2(
19:30) Altona - Wandsbeker Concordia -
6:1(
19:30) Halstenbek-Rellingen - Duneberg -
7:0(
19:30) Harksheide - Turkiye Wilhelmsburg -
2:2(
19:30) HEBC Hamburg - Paloma -
2:0(
19:30) Rugenbergen - Suderelbe -
2:4(
19:30) SC Victoria Hamburg - TSV Buchholz 08 -
0:1(
20:00) ETSV Hamburg - Tornesch -
3:3- - -
GERMANY: Oberliga Bremen
(
19:30) Aumund-Vegesack - Woltmershausen -
5:1- - -
GERMANY: Oberliga Niedersachsen
(
17:00) Delmenhorst - BSV Rehden -
1:0(
19:00) Eintracht Celle - Emden -
0:4(
19:00) Lupo-Martini Wolfsburg - Schoningen -
3:1(
19:30) Vorsfelde - Egestorf-Langreder -
1:0- - -
GERMANY: Oberliga Westfalen
(
19:00) Bovinghausen - Eintracht Rheine -
3:2(
19:00) Clarholz - Turkspor Dortmund -
2:4(
19:00) Ennepetal - Finnentrop/Bamenohl -
2:3(
19:00) Lotte - ASC 09 Dortmund -
2:1(
19:00) Schermbeck 2020
- Vreden -
2:3(
19:00) Westfalia Rhynern
- Gievenbeck -
1:4(
19:30) Siegen - Erkenschwick -
2:2- - -
GERMANY: Oberliga Hessen
(
19:00) Baunatal - Weidenhausen -
4:1(
19:00) Fernwald - Stadtallendorf -
0:1(
19:30) Erlensee - Giessen
-
1:4(
19:30) RW Walldorf - Alzenau -
0:0- - -
GERMANY: Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar
(
19:00) Worms - SpVgg Quierschied
-
3:1(
20:00) Arminia Ludwigshafen - Baumholder -
1:1- - -
GERMANY: Oberliga Bayern Nord
(
19:00) Neudrossenfeld - Regensburg II -
2:0- - -
GERMANY: Oberliga Bayern Süd
(
19:00) Heimstetten - Ismaning
-
3:2(
19:30) Kirchheimer - Munich 1860 II -
6:0- - -
GERMANY: Oberliga Baden-Württemberg
(
19:00) Mutschelbach - Nottingen -
2:2- - -
GERMANY: Oberliga Mittelrhein
(
20:00) Germania Teveren - Freialdenhoven -
1:1- - -
GERMANY: Oberliga Niederrhein
(
19:30) Hilden - Hamborn -
1:2(
19:30) Meerbusch - Buderich -
0:1(
19:30) Mulheimer FC 97 - Baumberg -
3:2(
19:30) SW Essen - Germania Ratingen -
2:0(
19:30) Union Nettetal - Uerdingen -
3:1- - -
GUATEMALA: Liga Nacional - Clausura
(
03:00) Antigua - Comunicaciones
-
3:0(
18:00) Zacapa - Xelaju
-
1:1(
21:00) Municipal - Coban Imperial
-
2:1(
22:45) Guastatoya - Coatepeque -
0:0- - -
HAITI: Championnat National - Serie de Ouverture
(
21:00) America des Cayes - Racing Haitien -
5:0(
21:00) Real Hope - Ouanaminthe -
0:1- - -
INDIA: I-League
(
11:00) Delhi FC - Lajong -
3:1(
15:30) Aizawl - Churchill Brothers -
4:0- - -
INDONESIA: Liga 1
(
14:30) Persib Bandung - FC Bhayangkara -
0:0(
14:30) Persik Kediri - Persikabo 1973 -
5:2- - -
IRAQ: Super League
(
19:30) Erbil - Al Karkh -
0:0- - -
ISRAEL: Liga Alef North
(
14:00) H. Migdal HaEmek - Tzeirei Kafr Kanna -
1:0(
17:15) Kiryat Yam - Hapoel Bueine -
3:1(
20:00) Ironi Baka - Tayibe -
2:2- - -
ISRAEL: Liga Alef South
(
13:00) Maccabi Shaarayim FC - Holon Yermiyahu -
1:2(
17:00) Hapoel Kfar Shalem - Shimshon Tel Aviv -
4:4(
19:30) Shimshon Kafr Qasim - Agudat Sport Ashdod -
2:3- - -
ITALY: Serie C - Group A
(
20:45) Padova - Pergolettese -
2:1- - -
ITALY: Serie C - Group B
(
20:30) Carrarese - Perugia -
1:0(
20:45) Fermana - Rimini -
3:2(
20:45) Gubbio - Torres -
1:0(
20:45) Vis Pesaro - Lucchese -
1:3- - -
ITALY: Serie C - Group C
(
20:45) Catania
- Giugliano -
2:3- - -
ITALY: Serie D - Group A
(
14:30) Albenga - Pinerolo -
1:1(
14:30) Alcione Milano - Vogherese -
3:1(
14:30) Asti - Derthona FbC -
2:1(
14:30) Borgosesia - Gozzano -
0:2(
14:30) Bra - Lavagnese -
1:1(
14:30) Ticino - PDHA -
5:2(
14:30) Vado - Chisola -
2:3(
15:00) Citta di Varese
- Sanremese -
2:1(
15:00) Fezzanese - Alba -
3:1(
15:30) Ligorna - Chieri -
2:1- - -
ITALY: Serie D - Group B
(
14:30) Arconatese - Ciserano-Bergamo -
1:3(
14:30) Caldiero Terme - Piacenza
-
2:1(
14:30) Caravaggio
- USD Casatese -
1:1(
14:30) Club Milano - Varesina -
2:1(
14:30) Crema
- Castellanzese -
0:2(
14:30) Desenzano - Villa Valle -
2:1(
14:30) Legnano - Brusaporto
-
1:0(
14:30) Ponte San Pietro - Clivense -
1:0(
14:30) Tritium - Folgore Caratese
-
0:0(
20:00) Pro Palazzolo
- Real Calepina -
1:0- - -
ITALY: Serie D - Group C
(
14:30) Adriese - Cjarlins Muzane -
0:0(
14:30) Bassano - Montecchio Maggiore
-
4:5(
14:30) Luparense - Chions -
1:2(
14:30) Montebelluna - Castegnato -
0:0(
14:30) Mori - Breno -
1:2(
14:30) Portogruaro - Mestre -
0:3- - -
ITALY: Serie D - Group D
(
14:30) Aglianese Calcio - AC Carpi -
1:2(
14:30) Certaldo - Sant'Angelo -
1:0(
14:30) Forli - Lentigione -
1:3(
14:30) Imolese - Fanfulla -
2:0(
14:30) Mezzolara - Ravenna -
0:4(
14:30) Prato - Sangiuliano City -
1:0(
14:30) Sammaurese - Victor San Marino -
1:0(
14:30) San Donnino
- Pistoiese
-
1:0(
14:30) SCD Progresso - Corticella -
2:0- - -
ITALY: Serie D - Group E
(
14:30) Follonica Gavorrano - Figline -
1:1(
14:30) Montevarchi - Real Forte Querceta -
3:2(
14:30) SC Cenaia
- Livorno -
1:1(
14:30) Seravezza Pozzi
- Sangiovannese -
1:4(
14:30) Tau - Trestina -
4:0(
14:30) Vivi Altotevere - Poggibonsi -
0:1(
15:00) San Donato - Pianese -
0:1(
18:00) Grosseto - Mobilieri Ponsacco -
2:2- - -
ITALY: Serie D - Group F
(
14:30) Avezzano - L Aquila -
0:1(
14:30) Fano - Atletico Ascoli -
1:1(
14:30) Fossombrone - Campobasso -
1:1(
14:30) Sambenedettese - Calcio Chieti -
1:1(
14:30) Sora - Vigor Senigallia -
0:1(
14:30) Tivoli Calcio - Roma City -
0:2(
14:30) United Riccione - Termoli -
0:1(
14:30) Vastogirardi
- Matese -
1:0(
15:00) S. N. Notaresco - Real Monterotondo -
1:2- - -
ITALY: Serie D - Group G
(
14:00) Cavese - Budoni -
3:0(
14:30) Anzio Calcio 1924 - Flaminia -
0:6(
14:30) Atletico Uri - Trastevere Calcio -
0:1(
14:30) Boreale
- Sarrabus Ogliastra -
2:0(
14:30) Cynthialbalonga - Ischia -
2:0(
14:30) Latte Dolce - Gladiator -
1:3(
14:30) Romana - Nocerina -
0:2(
14:30) San Marzano - Nuova Florida -
1:0(
15:00) Cassino - Ostia Mare -
2:3- - -
ITALY: Serie D - Group H
(
14:30) Barletta - Fidelis Andria -
1:2(
14:30) Bitonto
- Gelbison -
0:4(
14:30) Paganese - Gravina -
2:5(
14:30) Santa Maria Cilento - Casarano -
3:4(
15:00) Gallipoli - Palmese 1914 -
2:3(
15:00) Manfredonia - A.C.D. Nardo -
1:0(
15:00) Matera - Rotonda -
0:1(
15:30) Citta di Fasano - Altamura -
1:2(
16:00) Angri - Martina Calcio -
0:3- - -
ITALY: Serie D - Group I
(
14:30) Licata - Gioiese -
4:0(
14:30) Portici 1906 - S. Agata -
1:1(
14:30) Reggio Calabria - Akragas -
5:1(
14:30) Siracusa - USD Ragusa -
0:0(
15:00) AS Acireale - Vibonese -
1:0(
15:00) Igea Virtus - Real Casalnuovo
-
3:1(
15:00) San Luca - Trapani -
0:0(
16:00) Sancataldese - Canicatti -
0:0- - -
JORDAN: Premier League
(
20:30) Moghayer Al Sarhan - Aqaba -
1:2- - -
KYRGYZSTAN: Premier Liga
(
13:30) Muras United - Neftchi Kochkor-Ata -
1:3- - -
LIBERIA: LFA First Division
(
17:00) Watanga - BEA Mountain -
2:1- - -
MAURITANIA: Ligue 1
(
23:30) Ksar - Entou -
1:1- - -
MEXICO: Liga de Expansion MX - Clausura
(
02:05) Leones Negros - Atletico La Paz -
2:4(
04:05) Correcaminos - Cimarrones de Sonora -
0:2- - -
MEXICO: Liga Premier Serie B
(
19:00) Chilangos - Uruapan -
0:1- - -
MOROCCO: Coupe du Trone
(
23:00) Amal Tiznit - Adrar Souss -
1:0(
23:00) FATH Casablanca - Wydad Fes -
2:0(
23:00) Mouloudia Oujda - KAC Kenitra -
2:1pen(
23:00) Stade Marocain - Moghreb Tetouan -
0:4(
23:00) Kawkab Marrakech - Hassania Agadir -
1:2(
23:00) Maghreb Fez - IR Tanger -
3:2pen- - -
PARAGUAY: Primera Division - Apertura
(
23:00) Tacuary - Ameliano -
1:1(
01:30) Sportivo Trinidense - Sp. Luqueno -
0:1- - -
PERU: Liga 1 - Apertura
(
21:00) Deportivo Garcilaso
- Comerciantes Unidos
-
1:2- - -
POLAND: Division 2
(
17:00) Wisla Pulawy - Olimpia Elblag -
4:0(
19:00) GKS Jastrzebie - Kotwica Kolobrzeg
-
3:1(
19:30) S. Wola - Sandecja Nowy S. -
2:1- - -
POLAND: III Liga - Group II
(
16:00) Unia Swarzedz - Vineta W. -
4:0- - -
POLAND: III Liga - Group III
(
15:30) Sleza Wroclaw - Zielona Gora -
1:1- - -
POLAND: Central Youth League
(
11:00) Rakow Czestochowa U19
- Jagiellonia U19 -
0:0(
12:00) Lech Poznan U19 - Zaglebie U19 -
3:1(
12:00) Sandecja U19 - Pogon Szczecin U19 -
0:3(
14:00) Wisla U19 - Legia U19 -
1:2(
15:00) Polonia W. U19 - Warta P. U19 -
3:2- - -
PORTUGAL: Taça de Portugal Women
(
16:00) Braga W - Racing Power W -
1:2- - -
ROMANIA: Liga 2 - Championship Group
(
18:00) Hunedoara - Gloria Buzau -
1:1- - -
RWANDA: Premier League
(
14:00) Gasogi United - Etoile de L'Est -
0:1- - -
SAUDI ARABIA: Division 1
(
19:45) Al Batin - Hajer -
1:1(
20:00) Al Ain - Al Jandal -
3:2(
20:00) Al Orubah - Jeddah -
1:2- - -
SENEGAL: Ligue 1
(
17:30) Dakar SC - Teungueth -
0:2(
17:30) Guediawaye - Mbour -
3:1(
17:30) Linguere - Jamono Fatick -
1:1(
17:30) Ouakam - Generation F. -
1:1(
17:30) Sonacos - Jaraaf -
0:0(
17:30) US Goree - Casa -
2:0- - -
SLOVAKIA: 2. liga
(
15:00) Povazska Bystrica - FK Humenne -
1:3- - -
SLOVAKIA: 3. Liga - East
(
15:00) Lipany - Snina -
0:1- - -
SLOVAKIA: 3. Liga - West
(
15:00) Dubnica - Castkovce -
3:3- - -
SLOVENIA: 1. SZNL Women
(
17:00Postponed) ) Krim W - ZNK Ljubljana W -
-:-- - -
SOUTH AMERICA: South American Championship Women U17 - Final Group
(
22:00) Brazil U17 W - Colombia U17 W -
2:2(
00:30) Ecuador U17 W - Paraguay U17 W -
1:0- - -
SPAIN: Tercera RFEF - Group 1
(
12:00) Estradense - Pontevedra B -
2:1(
12:00) Gran Pena - Atletico Arteixo -
3:3(
12:00) Polvorin - UD Ourense -
4:2(
12:00) Rapido de Bouzas - Viveiro -
1:2(
12:15) Silva SD - Bergantinos -
0:2(
17:00) Arzua - Somozas -
1:2(
17:00) Barbadas-Bentraces - Alondras -
2:1(
17:00) Betanzos - Arosa SC -
1:2(
17:00) Paiosaco - Sarriana -
0:1- - -
SPAIN: Tercera RFEF - Group 2
(
12:00) Gijon Industrial - Condal -
0:1(
12:00) Lealtad - Basico Urraca -
2:1(
12:00) Luarca - CD Colunga -
0:3(
12:30) Union Club Ceares - L'Entregu -
0:1(
17:15) Llanes - Real Titanico -
2:1(
17:15) Praviano - Tuilla -
1:0- - -
SPAIN: Tercera RFEF - Group 3
(
11:45) Siete Villas - Solares -
1:1(
17:00) Bezana - UD Samano
-
1:2(
17:00) Castro - Atletico Albericia -
2:1- - -
SPAIN: Tercera RFEF - Group 4
(
11:30) Basconia - Durango -
1:1(
11:30) Beasain
- Touring KE -
1:1(
11:30) Portugalete - Padura -
3:1(
13:00) Alaves C
- SD Deusto -
0:1(
16:30) Aurrera Ondarroa - Lagun Onak -
0:1- - -
SPAIN: Tercera RFEF - Group 5
(
18:00) Vilassar de Mar - Peralada -
2:1(
20:30) Reus FCR - L Hospitalet -
1:1- - -
SPAIN: Tercera RFEF - Group 6
(
12:00) Ilicitano - Villarreal C
-
3:0(
20:00) Burriana - Rayo Ibense -
0:0- - -
SPAIN: Tercera RFEF - Group 7
(
10:30) Canillas - Leganes B -
1:2(
11:30) Trival Valderas - Las Rozas -
0:0(
12:00) Colonia M. - Collado Villalba -
0:3(
12:00) Pozuelo de Alarcon - AD Torrejon -
0:1(
16:30) Villanueva - Galapagar -
0:1- - -
SPAIN: Tercera RFEF - Group 8
(
12:00) Villaralbo - Burgos CF B -
1:2(
12:30) La Virgen - Santa Marta Tormes -
1:0(
16:30) Laguna - Atl. Astorga -
0:2(
16:30) Mirandes B - Ponferradina B
-
1:0(
17:00) Bembibre - Almazan -
0:1- - -
SPAIN: Tercera RFEF - Group 9
(
12:30) Huetor Tajar - CP Almeria -
0:0- - -
SPAIN: Tercera RFEF - Group 10
(
12:00) Atletico Espeleno - La Palma -
1:0(
12:00) Cabecense
- Pozoblanco -
1:0(
12:00) Cartaya - CD Utrera -
1:0(
16:00) Ceuta B - Puente Genil
-
1:0- - -
SPAIN: Tercera RFEF - Group 11
(
11:30) Collerense - Poblense -
0:2(
11:30) Ibiza Islas Pitiusas
- Constancia -
3:3(
12:00) Binissalem - Portmany -
1:2(
16:00) Llosetense - Alcudia -
0:2(
16:00) Mercadal - Manacor -
3:1- - -
SPAIN: Tercera RFEF - Group 12
(
12:00) Arucas - Tenerife B -
1:1(
13:00) La Cuadra - Yaiza -
0:1(
13:00) Panaderia - Lanzarote -
2:1(
13:00) Santa Ursula - Ibarra -
1:0(
13:00) Tamaraceite - Teror -
1:1(
21:00) CD Marino - Atl. Victoria -
2:0- - -
SPAIN: Tercera RFEF - Group 14
(
12:00) Castuera - CD Calamonte -
3:1(
12:30) Arroyo - Trujillo
-
1:1(
17:00) Diocesano - Don Alvaro -
1:0(
17:00) Villafranca - Pueblonuevo -
0:1- - -
SPAIN: Tercera RFEF - Group 15
(
11:00) Beti Onak
- Txantrea -
1:0(
11:30) Alesves - CD Ardoi -
2:2(
12:00) Beti Kozkor - Bidezarra -
1:0(
20:00) Cirbonero - Cortes -
0:0- - -
SPAIN: Tercera RFEF - Group 16
(
11:30) Comillas - Arnedo -
0:2(
12:00) Berceo - Anguiano -
0:2(
12:00) Calahorra B - Varea -
0:1(
12:00) CDFC Calzada - UD Logrones B -
0:1(
12:00) Oyonesa - CCD Alberite -
7:0(
12:00) River Ebro - Haro Deportivo -
0:1(
12:00) Tedeon - Racing Rioja -
0:0- - -
SPAIN: Tercera RFEF - Group 17
(
11:00) Calamocha - Binefar -
0:0(
11:00) Huesca B - Borja -
0:0(
11:30) Epila - Cuarte -
1:1(
12:00) Belchite 97 - Ejea -
1:2(
16:30) Caspe - Carinena -
4:0(
16:30) Ebro - Utrillas -
3:1(
16:30) Tamarite - Fuentes -
2:2(
17:00) Fraga - CF Illueca -
4:0- - -
SPAIN: Tercera RFEF - Group 18
(
11:30) Conquense - San Clemente -
4:1(
12:00) Azuqueca - Torrijos -
3:0(
12:00) Cazalegas - La Solana -
2:0(
12:00) Quintanar del Rey - Tarancon -
1:0(
12:00) Toledo - Puertollano C.F. -
3:2(
12:00) Villarrobledo - Tomelloso -
2:1(
12:00) Villarrubia - Socuellamos -
1:0(
17:00) Villacanas - Marchamalo -
2:0(
17:30) Huracan de Balazote - Albacete B -
1:3- - -
SWEDEN: Division 2 - Norrland
(
16:00) Skelleftea - IFK Ostersund -
6:1(
17:00) Kiruna - Bergnasets -
0:1(
19:00Postponed) ) Boden - Gottne -
-:-- - -
SWEDEN: Division 2 - Norra Götaland
(
19:15) Vanersborgs IF - IFK Skovde -
0:1- - -
SWEDEN: Division 2 - Södra Svealand
(
19:30) Sleipner - Nacka Iliria -
1:0- - -
SWEDEN: Division 2 - Västra Götaland
(
19:00) Husqvarna - Qviding -
2:2(
19:00) Landvetter - Frolunda -
2:3- - -
SWITZERLAND: Promotion League
(
18:00) Breitenrain - Paradiso -
1:1- - -
SWITZERLAND: 1.Liga Classic Group 1
(
19:30) Sion II - Oberwallis Naters -
1:2(
20:00) Vevey - Pully -
3:1(
20:15) Grand-Saconnex - Terre Sainte -
1:0(
20:15) Sarraz-Ecleplens - Echallens
-
1:1(
20:30) La Chaux-De-Fonds - Chenois -
0:1(
20:30) Meyrin - Lausanne II -
1:0- - -
SWITZERLAND: 1.Liga Classic Group 2
(
20:00) Muttenz - Bassecourt -
4:1(
20:00) Thun II - Muri
-
2:1(
20:15) Munsingen - Solothurn -
0:1(
20:15) Rotkreuz - Koniz -
0:0- - -
SWITZERLAND: 1.Liga Classic Group 3
(
20:00) Hongg - Kosova -
1:0(
20:00) Tuggen - Balzers -
3:1(
20:00) YF Juventus - Gossau -
4:0(
20:15) Uzwil - Linth -
1:2- - -
TRINIDAD AND TOBAGO: TT Premier League
(
23:00) La Horquetta - Central FC -
4:4(
23:00) Point Fortin - Police -
2:3(
23:00) Port Of Spain - Eagles FC -
2:1(
01:10) Morvant Caledonia Utd - Defence Force -
1:1- - -
UGANDA: Premier League
(
14:00) Maroons - Express -
2:0(
17:00) Kampala City - Busoga -
4:1- - -
UKRAINE: Championship Women - Championship Group
(
11:00) Kryvbas W - Vorskla Poltava W -
1:2- - -
UKRAINE: Championship Women - Relegation Group
(
11:00) Mariupol W - Veres-Rivne W -
1:1(
11:00) Panthers FC Uman W - EMC Podolie W -
3:0- - -
UNITED ARAB EMIRATES: UAE League
(
19:00) Al Nasr - Hatta -
1:0(
19:00) Emirates Club - Bani Yas -
1:2- - -
URUGUAY: Copa Uruguay
(
00:30Postponed) ) River Plate - Defensor Sp. -
-:-- - -
USA: MLS Next Pro
(
00:30) New York City II - Chattanooga -
2:1pen(
02:00) Real Monarchs - Minnesota 2
-
2:1(
23:00) Cincinnati 2 - New York Red Bulls 2 -
2:3(
00:00) Chicago Fire II - Philadelphia Union II -
2:1pen- - -
USA: USL League One
(
00:30) Charlotte Independ. - Spokane Velocity -
2:1- - -
UZBEKISTAN: Super League
(
15:00) Din. Samarkand - Metallurg Bekabad
-
2:1- - -
UZBEKISTAN: Pro Liga
(
12:00) Buxoro - Xorazm Urganch -
0:0- - -
VENEZUELA: Liga FUTVE - Apertura
(
00:30) Dep. Tachira - Metropolitanos -
2:0- - -
WALES: Cymru North
(
20:30Postponed) ) Denbigh - Bangor 1876 -
-:-- - -
WORLD: Friendly International
(
18:30) Argentina U16 - Ivory Coast U16 -
2:3(
18:30) Czech Republic U16 - Mexico U16 -
1:2(
18:30) France U16 - Saudi Arabia U16 -
6:2(
18:30) Japan U16 - Wales U16 -
2:1- - -
WORLD: Club Friendly
(
00:00) Corinthians (Bra)
- Londrina (Bra)
-
3:0(
11:30) HJK (Fin) - TPS (Fin) -
5:1(
12:00) Orn (Nor) - Askollen (Nor) -
4:0(
13:00) Eidsvold TF (Nor) - Notodden (Nor) -
3:0(
14:00) Arendal (Nor) - Mandalskameratene (Nor) -
5:1(
14:00) Besiktas (Tur) - Karagumruk (Tur) -
1:1(
14:00) Sivasspor (Tur) - Sivas Dort Eylulspor (Tur) -
3:0(
14:00) Skeid (Nor) - Kjelsas (Nor) -
1:4(
15:15) Mikkeli (Fin) - KuPS Akatemia (Fin) -
2:0- - -
WORLD: Club Friendly Women
(
18:00) Orebro W (Swe) - Norrkoping W (Swe) -
1:0- - -
ZIMBABWE: Premier Soccer League
(
14:00) Arenel Movers - Herentals -
0:0(
14:00) CAPS Utd - Bikita Minerals -
0:1(
14:00) GreenFuel - TelOne -
1:1(
14:00) Manica - Chegutu Pirates -
0:0(
14:00) Platinum - Chicken Inn -
2:2(
14:00) ZPC Kariba - Ngezi Platinum -
0:0