- - -
ENGLAND: Premier League
(
21:00) Brighton - Manchester City -
-:-- - -
ITALY: Serie A
(
20:00) Udinese - AS Roma -
1:1- - -
NETHERLANDS: Eredivisie
(
18:45) Heerenveen - PSV -
-:-(
21:00) G.A. Eagles - Feyenoord -
-:-- - -
SOUTH AMERICA: Copa Libertadores - Group Stage
(
00:00) Botafogo RJ (Bra) - U. de Deportes (Per) -
3:1(
00:00) Huachipato (Chi) - The Strongest (Bol) -
0:0(
00:00) Nacional (Uru) - Dep. Tachira (Ven) -
2:1(
02:30) Bolivar (Bol) - Flamengo RJ (Bra) -
2:1(
02:30) Ind. del Valle (Ecu) - Palmeiras (Bra) -
2:3(
02:30) Libertad Asuncion (Par) - River Plate (Arg) -
1:2(
00:00) Cerro Porteno (Par) - Fluminense (Bra) -
-:-(
00:00) Cobresal (Chi) - Talleres Cordoba (Arg) -
-:-- - -
ALGERIA: U21 League
(
16:00Postponed) ) Ben Aknoun U21 - Kabylie U21 -
-:-(
16:00Postponed) ) Biskra U21 - ES Setif U21 -
-:-(
16:00Postponed) ) Constantine U21 - USM Alger U21 -
-:-(
16:00Postponed) ) Oran U21 - CR Belouizdad U21 -
-:-(
17:00) ASO Chlef U21 - Magra U21 -
-:-(
17:00) El Bayadh U21 - Khenchela U21 -
-:-(
17:00) MC Alger U21 - Paradou U21 -
-:-(
17:00) Saoura U21 - US Souf U21 -
-:-- - -
ANDORRA: Andorra Cup
(
20:30) Atletic Escaldes - UE Santa Coloma -
-:-- - -
ANTIGUA & BARBUDA: ABFA Premier League
(
02:00) Willikies - Ottos Rangers -
-:-- - -
ARGENTINA: Torneo Promocional Amateur - Apertura
(
18:15) Deportivo Metalurgico - Estrella Del Sur -
-:-- - -
ARGENTINA: Reserve League - First stage
(
00:00) Central Cordoba 2 - Sarmiento Junin 2 -
1:0(
00:00) Talleres Cordoba 2 - Tigre 2
-
2:0(
20:00) Newells Old Boys 2 - Estudiantes L.P. 2 -
-:-(
20:00) Platense 2 - Union de Santa Fe 2 -
-:-(
20:00) River Plate 2 - Instituto 2 -
-:-(
20:30) San Lorenzo 2 - Deportivo Riestra 2 -
-:-(
00:00) Ind. Rivadavia 2 - Argentinos Jrs 2 -
-:-- - -
ARMENIA: First League
(
14:00) Pyunik Yerevan 2 - Ararat Yerevan 2 -
-:-(
16:00) Urartu 2 - Noah 2 -
-:-- - -
ASIA: AFC Asian Cup U23 - Play Offs
(
16:00) Qatar U23 - Japan U23 -
-:-(
19:30) South Korea U23 - Indonesia U23 -
-:-- - -
AUSTRALIA: NPL Northern NSW
(
06:30) Adamstown Rosebud - Weston Workers -
0:2- - -
AUSTRALIA: NPL South Australia
(
12:00) FK Beograd - Campbelltown City -
2:2- - -
AUSTRIA: Regionalliga East
(
19:30) Austria Vienna (Am) - Kremser -
-:-- - -
AZERBAIJAN: I Liqa
32') Araz Saatli - Karvan -
0:0(
14:00) Imisli FK - Zaqatala -
-:-(
14:00) Lokbatan - MOIK Baku -
-:-- - -
BELGIUM: Jupiler Pro League - Championship Group
(
20:30) Antwerp - Royale Union SG -
-:-- - -
BRAZIL: Serie C - First stage
(
01:00) Aparecidense - Sampaio Correa -
2:0- - -
BRAZIL: Acreano - Second stage
(
22:30) Rio Branco - Humaita -
-:-(
00:30) Independencia - Sao Francisco FC -
-:-- - -
BRAZIL: Gaucho 2
(
00:00) Monsoon - Lajeadense
-
0:0(
00:00) Veranopolis - Esportivo
-
1:0(
00:30) Frederiquense - Gaucho -
2:1(
00:30) Passo Fundo - GE Gloria -
0:0(
20:00) EC Cruzeiro - Brasil Farroupilha -
-:-(
20:00) GE Bage - Pelotas -
-:-(
00:00) Aimore - Inter Santa Maria -
-:-- - -
BRAZIL: Paulista A3 - Play Offs
(
00:30) Gremio Prudente - Votuporanguense -
2:2- - -
BRAZIL: Brasileiro U20
(
20:00) Atletico GO U20 - Gremio U20 -
-:-(
21:00) Cuiaba U20 - RB Bragantino U20 -
-:-(
22:30) Botafogo U20 - Fluminense U20 -
-:-- - -
CANADA: Championship
(
01:30) Toronto FC - Simcoe County Rovers -
5:0- - -
CHAD: Premiere Division - LPFN
(
16:45) Agri - Tchad - Renaissance -
-:-(
16:45) Algoy - Elect Sport -
-:-(
16:45) As Dgssie - Ascot -
-:-- - -
COLOMBIA: Copa Colombia
(
23:00) Jaguares de Cordoba - Llaneros -
2:1pen(
02:00) Leones
- Pereira -
1:2pen(
02:30) Santa Fe - Inter Palmira -
1:0(
00:30) Patriotas - Bucaramanga -
-:-- - -
COSTA RICA: Primera Division - Clausura
(
04:00) Liberia - San Carlos
-
3:3- - -
DENMARK: 1st Division - Promotion Group
(
18:00) Fredericia - Aalborg -
-:-- - -
ECUADOR: Serie B
(
02:00) Leones del Norte - San Antonio -
0:1- - -
EL SALVADOR: Primera Division - Clausura
(
23:00) Fuerte San Francisco - FAS -
0:2(
23:30) 11 Deportivo - Platense Municipal -
0:0(
03:00) Alianza FC - Dragon -
6:1(
03:30) Metapan - Jocoro
-
2:0(
03:30) Municipal Limeno
- Luis Angel Firpo
-
2:2- - -
ENGLAND: Professional Development League
(
20:00) Sheffield Utd U21 - Sheffield Wed U21 -
-:-- - -
ENGLAND: Women's National League North
(
20:45) FC Halifax W - Nottingham W -
-:-- - -
FAROE ISLANDS: Faroe Islands Cup
(
16:00) Toftir - IF Fuglafjordur -
-:-(
18:30) Streymur - 07 Vestur Sorvagur -
-:-(
20:00) B36 Torshavn - Skala Itrottarfelag -
-:-- - -
FINLAND: Kakkonen Group A
(
17:30) JaPS 2 - Kiffen -
-:-- - -
FINLAND: Kakkonen Group B
(
18:00) Ilves 2 - VJS -
-:-- - -
FINLAND: Suomen Cup
(
19:15) NoPS 2 - VaKP -
-:-- - -
GERMANY: Oberliga Bayern Süd
(
20:00) Kirchheimer - Kirchanschoring -
-:-- - -
GREECE: Gamma Ethniki - Group 3
(
10:00) Ellas Syrou - PAO Varda -
4:0(
10:00) Ialisos - Kyanos A. V. -
1:0(
10:00) Marko - Afantou -
1:0(
10:00) Panegialios FC - Korinthos -
3:1- - -
GUATEMALA: Liga Nacional - Clausura - Play Offs
(
23:00) Deportivo Achuapa
- Deportivo Mixco -
0:2(
04:00) Comunicaciones - Coban Imperial -
1:0- - -
GUINEA: Ligue 1
(
18:00) Milo FC - Wakriya -
-:-- - -
HONDURAS: Liga Nacional - Clausura
(
01:15) Olancho - Vida -
1:1(
03:30) UPNFM - Olimpia -
1:0- - -
HUNGARY: Hungarian Cup Women
(
20:00) Gyor W - MTK Hungaria W -
-:-- - -
ICELAND: Icelandic Cup
(
16:00) Arbaer - Fram -
-:-(
16:00) Haukar - Vestri -
-:-(
16:00) Hottur / Huginn - Fylkir -
-:-(
16:00) Vestmannaeyjar - Grindavik -
-:-(
17:00) Afturelding - Dalvik/Reynir -
-:-(
17:00) Akranes - Tindastoll -
-:-(
17:00) Grotta - Thor Akureyri -
-:-(
17:00) KA Akureyri - IR Reykjavik -
-:-(
17:00) Vikingur Reykjavik - Vidir -
-:-(
18:30) IH Hafnarfjordur - Hafnir -
-:-(
21:15) Keflavik - Breidablik -
-:-- - -
INDONESIA: Liga 1
(
10:00) Barito Putera - FC Bhayangkara -
1:5(
10:00) Dewa United - Madura United -
2:2(
14:00) Arema FC - PSM Makassar -
-:-(
14:00) Persib Bandung - Borneo -
-:-- - -
IRAN: Hazfi Cup
(
16:15) Mes Rafsanjan - Paykan -
-:-- - -
IRAQ: Stars League
(
14:45) Al Kahraba - Zakho -
-:-(
17:00) Al Minaa - Newroz -
-:-(
17:00Postponed) ) Al Najaf - Al Karkh -
-:-(
17:00) Al Quwa Al Jawiya - Karbala -
-:-(
17:00Postponed) ) Al Shorta - Al Quwa Al Jawiya -
-:-(
17:00Postponed) ) Baghdad - Duhok -
-:-(
17:00Postponed) ) Karbala - Al Kahraba -
-:-(
19:15) Al Naft - Al Shorta -
-:-- - -
IVORY COAST: Ligue 1
(
18:00) Korhogo - ASEC Mimosas -
-:-- - -
JORDAN: Premier League
(
17:00) Al Salt - Maan -
-:-(
19:45) Al Jalil - Moghayer Al Sarhan -
-:-- - -
KAZAKHSTAN: First Division
(
11:00) Ekibastuz - Aktobe 2 -
3:0(
11:00) Turkistan - Kaisar Kyzylorda 2 -
0:0Half Time) Kaspij Aktau - Ulytau -
1:1Half Time) Khan Tengri - Kairat Almaty 2 -
0:2- - -
LEBANON: Premier League - Losers stage
32') Al Hikma - Tripoli -
0:0- - -
MALI: Premiere Division
(
18:30) Bougouba - Korofina -
-:-(
20:30) Onze Createurs - Black Stars -
-:-- - -
MEXICO: Liga de Expansion MX - Clausura - Play Offs
(
03:00) Celaya - Tapatio -
4:3(
05:05) Atletico La Paz - Venados -
3:1- - -
MEXICO: Liga Premier Serie A
(
00:00) Colima FC - Mexicali -
1:0- - -
MEXICO: Liga Premier Serie B - Play Offs
(
00:00) Pachuca 2 - Uruapan -
3:0(
03:00) Santiago - CDM -
3:1- - -
MYANMAR: MNL League Cup
(
11:30) Mahar United - University -
5:2(
11:30) Shwe Pyi Thar - Yangon Utd -
0:3- - -
NETHERLANDS: Derde Divisie
(
20:00) TEC - HV & CV Quick -
-:-- - -
NETHERLANDS: Eredivisie Women
(
19:30) Ajax W - AZ Alkmaar W -
0:0- - -
NICARAGUA: Liga Primera - Clausura
(
23:00) Matagalpa - Managua FC -
0:2(
03:00) Masachapa - Esteli -
1:5(
03:00) Ocotal - Sport Sebaco -
3:0(
23:00) Jalapa - UNAN-Managua -
-:-- - -
NICARAGUA: Liga Primera U20 - Clausura
(
00:00) Masachapa U20
- Esteli U20 -
0:5(
00:00) Ocotal U20 - Sport Sebaco U20 -
6:1(
20:00) Jalapa U20 - UNAN-Managua U20 -
-:-(
23:00) Diriangen U20 - Ferretti U20 -
-:-- - -
NIGERIA: NPFL
(
17:00) Rivers United - Katsina Utd -
-:-- - -
NORTH & CENTRAL AMERICA: CONCACAF Champions Cup
(
02:15) Columbus Crew - Monterrey -
2:1- - -
NORWAY: NM Cup
(
17:00) Oppsal - Valerenga -
-:-(
18:00) Eik-Tonsberg - Fredrikstad -
-:-(
18:00) Honefoss - Sarpsborg 08 -
-:-- - -
PERU: Liga 2
(
02:00) Binacional - Ayacucho -
2:3- - -
PERU: Liga Women
(
20:00) UNSAAC W - FBC Melgar W -
-:-(
22:00) Dep. Municipal W - Carlos Mannucci W -
-:-- - -
POLAND: Division 1
(
18:00) Motor Lublin - Chrobry Glogow -
-:-(
18:00) Termalica B-B. - Odra Opole -
-:-(
20:30) GKS Katowice - Leczna -
-:-- - -
PORTUGAL: Liga Portugal 2
(
19:00) Leiria - Penafiel -
-:-- - -
PORTUGAL: Liga Revelacao U23 - Championship Group
(
15:30) Estrela U23 - Benfica U23 -
-:-(
15:30) Famalicao U23 - Gil Vicente U23 -
-:-(
15:30) Sporting CP U23 - Torreense U23 -
-:-(
15:30) Vizela U23 - Estoril U23 -
-:-- - -
ROMANIA: Liga 1 - Championship Group
(
20:45) Univ. Craiova - CFR Cluj -
-:-- - -
ROMANIA: Liga 1 - Relegation Group
(
15:45) UTA Arad - Otelul -
-:-(
18:00) FC Hermannstadt - Petrolul -
-:-- - -
ROMANIA: Liga 2 - Championship Group
(
18:00) Gloria Buzau - Hunedoara -
-:-- - -
ROMANIA: Liga 1 Women - Relegation Group
(
16:00) Gloria 2018 Bistrita W - Targu Mures W -
-:-- - -
RUSSIA: Premier League
(
15:00) Ural - FK Rostov -
-:-(
17:15) Fakel Voronezh - Krylya Sovetov -
-:-(
19:30) Akhmat Grozny - Sochi -
-:-(
19:30) CSKA Moscow - Spartak Moscow -
-:-- - -
RWANDA: Premier League
(
15:00) Kiyovu - Mukura Victory Sports -
-:-- - -
SAUDI ARABIA: Saudi Professional League
(
17:00) Al Feiha - Al Taee -
-:-(
20:00) Al Riyadh - Al Ahli SC -
-:-(
20:00) Al Wehda - Al Hazem -
-:-- - -
SLOVENIA: Slovenian Cup
(
20:00) Mura - Rogaska -
-:-- - -
SOMALIA: National league
(
14:30) Mogadishu City - Sahafi -
-:-- - -
SOUTH AMERICA: Copa Sudamericana - Group Stage
(
00:00) Coquimbo (Chi) - Racing Club (Arg) -
1:2(
00:00) Danubio (Uru) - Athletico-PR (Bra) -
0:1(
02:00) Bragantino (Bra) - Sp. Luqueno (Par) -
2:1(
02:30) Tomayapo (Bol) - Belgrano (Arg)
-
0:2(
04:00) Rayo Zuliano (Ven) - Ameliano (Par) -
0:4(
00:00) Metropolitanos (Ven) - Lanus (Arg) -
-:-(
00:00) Nacional Asuncion (Par) - Racing Montevideo (Uru) -
-:-- - -
SOUTH KOREA: WK League Women
(
09:00) Boeun Sangmu W - Hwacheon W -
0:2(
12:00) Changnyeong W - Seoul W -
0:0(
12:00) Gyeongju W - Incheon Hyundai Steel W -
1:2(
12:00) Sejong Sportstoto W - Suwon FC W -
0:2- - -
SPAIN: Tercera RFEF - Group 10
(
19:00) Cordoba B - Ciudad de Lucena -
-:-- - -
SWEDEN: Allsvenskan
(
19:00) Djurgarden - Malmo FF -
-:-(
19:00) Halmstad - Hammarby -
-:-(
19:00) Kalmar - GAIS -
-:-(
19:00) Norrkoping - Elfsborg -
-:-(
19:00) Vasteras SK - Mjallby -
-:-- - -
SWITZERLAND: 1.Liga Classic Group 1
(
19:30) La Chaux-De-Fonds - Coffrane -
-:-- - -
UGANDA: Premier League
(
15:00) Bright Stars - Kampala City -
-:-(
15:00) Gadaffi - Villa -
-:-- - -
UKRAINE: U19 League
62') LNZ Cherkasy U19 - Shakhtar Donetsk U19 -
0:3- - -
USA: MLS Next Pro
(
01:30) Atlanta United 2 - Chattanooga -
1:0- - -
WORLD: Friendly International
(
11:00) Romania U16 - Poland U16 -
3:0(
12:00) Spain U18 - Switzerland U18 -
3:0(
14:00) Azerbaijan U16 - Uzbekistan U16 -
-:-(
16:00) Denmark U16 - China U16 -
-:-(
17:00) Belarus U16 - Tajikistan U16 -
-:-- - -
WORLD: Club Friendly Women
57') Koln W (Ger) - PSV W (Ned) -
1:1- - -
ZIMBABWE: Premier Soccer League
(
15:00) Arenel Movers - Manica -
-:-(
15:00) CAPS Utd - GreenFuel -
-:-(
15:00) Chegutu Pirates - Dynamos -
-:-