- - -
ENGLAND: Premier League
(
13:30) Newcastle - West Ham -
-:-(
16:00) Bournemouth - Everton -
-:-(
16:00) Chelsea - Burnley -
-:-(
16:00) Nottingham - Crystal Palace -
-:-(
16:00) Sheffield Utd - Fulham -
-:-(
16:00) Tottenham - Luton -
-:-(
18:30) Aston Villa - Wolves -
-:-(
21:00) Brentford - Manchester Utd -
-:-- - -
FRANCE: Ligue 1
(
17:00) Metz - Monaco -
-:-(
21:00) Lyon - Reims -
-:-- - -
GERMANY: Bundesliga
(
15:30) Bayer Leverkusen - Hoffenheim -
-:-(
15:30) B. Monchengladbach - Freiburg -
-:-(
15:30) Eintracht Frankfurt - Union Berlin -
-:-(
15:30) RB Leipzig - Mainz -
-:-(
15:30) Werder Bremen - Wolfsburg -
-:-(
18:30) Bayern Munich - Dortmund -
-:-- - -
ITALY: Serie A
(
12:30) Napoli - Atalanta -
-:-(
15:00) Genoa - Frosinone -
-:-(
15:00) Torino - Monza -
-:-(
18:00) Lazio - Juventus -
-:-(
20:45) Fiorentina - AC Milan -
-:-- - -
NETHERLANDS: Eredivisie
(
16:30) Nijmegen - PSV -
-:-(
18:45) Sparta Rotterdam - Sittard -
-:-(
20:00) G.A. Eagles - Excelsior -
-:-(
20:00) Waalwijk - Heerenveen -
-:-(
21:00) AZ Alkmaar - Vitesse -
-:-- - -
SPAIN: LaLiga
(
14:00) Getafe - Sevilla -
-:-(
16:15) Almeria - Osasuna -
-:-(
18:30) Valencia - Mallorca -
-:-(
21:00) Barcelona - Las Palmas -
-:-- - -
AFRICA: CAF Champions League - Play Offs
(
14:00) Mazembe - Petro Atletico -
-:-(
19:00) Young Africans - Mamelodi Sundowns -
-:-(
22:00) Esperance Tunis - ASEC Mimosas -
-:-- - -
ALBANIA: Superliga
(
15:00) Laci - Partizani -
-:-(
18:00) Dinamo Tirana - Skenderbeu -
-:-- - -
ALGERIA: Ligue 2
(
15:30) Eulma - CA Batna -
-:-(
15:30) Guir Abadla - RC Kouba -
-:-(
15:30) Harrach - Khroub -
-:-(
15:30) JSM Tiaret - El Khemis -
-:-(
15:30) Kolea - Widad Adabi de Boufarik -
-:-(
15:30) Medea - Arba -
-:-(
15:30) Mlila - Khemis El Khechna -
-:-(
15:30) MSP Batna - Ghozlane -
-:-(
15:30) Ouargla - Chelghoum -
-:-(
15:30) Oued Sly - ASM Oran -
-:-(
15:30) Telaghema - Olympique Magrane -
-:-(
15:30) Temouchent - GC Mascara -
-:-(
15:30) WA Mostaganem - SC Mecheria -
-:-- - -
ALGERIA: Algeria Cup
(
15:00) Azazga - Tlemcen -
-:-(
15:00) Ben Aknoun - Djijel -
-:-(
15:30) Khenchela - MC Alger -
-:-- - -
ANGOLA: Girabola
(
15:00) C.R.D. Libolo - Wiliete -
-:-(
15:00) Uniao de Malanje - Sao Salvador -
-:-(
15:30) Interclube - Desportivo Huila -
-:-(
16:00) Sagrada - Santa Rita -
-:-- - -
ARGENTINA: Copa de la Liga Profesional
(
00:30) Huracan - River Plate -
-:-(
21:00) Boca Juniors - San Lorenzo -
-:-(
23:00) Central Cordoba - Racing Club -
-:-- - -
ARGENTINA: Primera Nacional
(
23:05) Agropecuario - Quilmes -
-:-(
17:05) Arsenal Sarandi - Chacarita Juniors -
-:-(
19:00) Gimnasia Mendoza - Colon Santa Fe -
-:-(
20:00) Almagro - Atl. Rafaela -
-:-(
20:00) Temperley - Defensores Unidos -
-:-(
20:00) Tristan Suarez - Ferro -
-:-- - -
ARGENTINA: Torneo Federal
(
20:00) Deportivo Rincon - Kimberley -
-:-(
20:30) Argentino MM - Ciudad Bolivar -
-:-(
20:30) Crucero del Norte - Sarmiento Resistencia -
-:-(
20:30) Villa Mitre - Sansinena -
-:-(
23:00) Santamarina - Germinal -
-:-(
23:00) Union Sunchales - Sarmiento de La Banda -
-:-- - -
ARGENTINA: Primera B - Apertura
(
19:30) Acassuso - Villa Dalmine -
-:-(
19:30) Argentino de Merlo - Fenix -
-:-(
19:30) Colegiales - Dep. Merlo -
-:-(
19:30) Comunicaciones - Deportivo Armenio -
-:-(
19:30) Sportivo Italiano - Midland -
-:-(
19:30) UAI Urquiza - Sacachispas -
-:-(
19:30) Villa San Carlos - Los Andes -
-:-(
20:40) San Martin Burzaco - Excursionistas -
-:-- - -
ARGENTINA: Primera C - Apertura
(
15:00) Yupanqui - Puerto Nuevo -
-:-(
19:05) El Porvenir - General Lamadrid -
-:-(
19:30) Argentino de Rosario - Central Ballester -
-:-(
23:00) Real Pilar - Claypole -
-:-- - -
ARGENTINA: Torneo Promocional Amateur - Apertura
(
19:30) Provincial - Deportivo Metalurgico -
-:-- - -
ARGENTINA: Primera A Women - Apertura
(
15:00) Social Atletico Television W - Newells Old Boys W -
-:-(
19:00) CA Estudiantes W - Excursionistas W -
-:-(
19:00) Ferro W - UAI Urquiza W -
-:-(
19:00) Rosario Central W - Huracan W -
-:-- - -
ARMENIA: Premier League
(
12:00) Alashkert - Ararat Yerevan -
-:-(
16:00) Urartu - Van -
-:-- - -
AUSTRALIA: A-League
(
07:30) Melbourne City - Newcastle Jets -
-:-(
09:45) Sydney FC - Central Coast Mariners -
-:-- - -
AUSTRALIA: NPL NSW
(
06:30) Sutherland Sharks - APIA Leichhardt -
-:-(
07:00) Sydney Olympic - Wollongong Wolves -
-:-(
09:00) Hills Brumbies - Manly Utd -
-:-(
09:00) Marconi Stallions - Central Coast U21 -
-:-(
09:00) WS Wanderers U21 - St George Saints -
-:-- - -
AUSTRALIA: NPL South Australian
(
05:30) Campbelltown City - South Adelaide -
-:-(
05:30) Modbury Jets - Adelaide Olympic -
-:-(
05:30) Para - Croydon -
-:-(
07:30) FK Beograd - Adelaide Comets -
-:-- - -
AUSTRALIA: NPL Western Australia
(
08:00) Armadale - Perth RedStar -
-:-(
08:00) Balcatta - Perth Glory U21 -
-:-(
08:00) Olympic Kingsway - Fremantle City -
-:-(
08:00) Stirling Macedonia - Bayswater -
-:-(
08:00) Western Knights - Floreat Athena -
-:-- - -
AUSTRALIA: A-League Women
(
04:00) Wellington Phoenix W - WS Wanderers W -
-:-(
06:00) Brisbane Roar W - Canberra W -
-:-- - -
AUSTRIA: Bundesliga - Relegation Group
(
17:00) A. Lustenau - Tirol -
-:-(
17:00) Wolfsberger AC - Altach -
-:-- - -
AUSTRIA: 2. Liga
(
14:30) Dornbirn - Horn -
-:-(
14:30) Lafnitz - Bregenz -
-:-- - -
AUSTRIA: Regionalliga East
(
15:00) Donaufeld Wien - Favoritner -
-:-(
16:00) Austria Vienna (Am) - Mauerwerk -
-:-(
16:00) Wiener Viktoria - Leobendorf -
-:-- - -
AUSTRIA: Regionalliga Central
(
15:30) Union Gurten - Weindorf St. Anna -
-:-(
17:00) Ried (Am) - Vorwarts Steyr -
-:-- - -
AUSTRIA: Regionalliga West
(
14:00) Kufstein - RW Rankweil -
-:-(
15:00) Bischofshofen - A. Salzburg -
-:-(
15:00) Wals-Grunau - Hohenems -
-:-(
16:00) Dornbirner SV - Reichenau -
-:-(
16:00) Rothis - Altach U21 -
-:-- - -
AUSTRIA: Burgenland
(
15:00) Horitschon - Margarethen -
-:-(
15:30) Klingenbach - Kohfidisch -
-:-- - -
AUSTRIA: Karnten
(
14:00) Atus Ferlach - Treibach -
-:-(
15:00) A. Klagenfurt (Am) - St. Jakob/Ros -
-:-- - -
AUSTRIA: Niederosterreich
(
15:00) Warth - Rohrbach -
-:-(
15:30) St. Peter in der Au - Retz -
-:-(
16:00) St. Polten (Am) - Waidhofen/Thaya -
-:-- - -
AUSTRIA: Oberosterreich
(
15:00) Pregarten - Friedburg -
-:-(
15:30) ASK St.Valentin - Mondsee -
-:-(
15:30) Dietach - Bad Ischl -
-:-(
15:30) SPG Wels II - St. Martin im Muhlreis -
-:-- - -
AUSTRIA: Salzburg
(
14:00) Thalgau - USK Anif -
-:-- - -
AUSTRIA: Steiermark
(
16:00) Hartberg (Am) - SV Union Gnas -
-:-- - -
AUSTRIA: Tirol
(
13:15) SK St. Johann - Innsbrucker AC -
-:-(
16:00) Ebbs - SV Worgl -
-:-- - -
AUSTRIA: Vorarlberg
(
11:00) A. Lustenau (Am) - Horbranz -
-:-(
14:30) Lauterach - Gofis -
-:-(
15:00) Admira Dornbirn - Andelsbuch -
-:-(
15:00) Brauerei Egg - Lochau -
-:-(
15:00) FC Hochst - Hard -
-:-(
15:00) Nenzing - FC Lustenau -
-:-(
16:00) Alberschwende - Rotenberg -
-:-- - -
AUSTRIA: OFB Cup Women
(
13:00) Altach/Vorderland W - Austria Vienna W -
-:-(
13:00) St. Polten W - First Vienna W -
-:-- - -
AZERBAIJAN: Premier League
(
13:30) Sabail - Turan -
-:-(
16:00) Sabah Baku - Zira -
-:-- - -
BANGLADESH: Premier League
(
09:45) Brothers U. - Bashundara Kings -
-:-(
10:15) Rahmatgonj MFS - Abahani Limited -
-:-- - -
BELARUS: Vysshaya Liga
(
12:00) Naftan - BATE -
-:-(
14:00) Vitebsk - Slavia Mozyr -
-:-(
16:00) Isloch - Shakhtyor Soligorsk -
-:-- - -
BELARUS: Vysshaya Liga Women
(
11:00) Dyussh-Polesgu W - FC Gomel W -
-:-(
14:00) Dynamo Brest W - Dnepr Mogilev W -
-:-- - -
BELGIUM: Jupiler Pro League - Championship Group
(
20:45) Anderlecht - Antwerp -
-:-- - -
BELGIUM: Jupiler Pro League - Conference League Group
(
18:15) Leuven - KV Mechelen -
-:-- - -
BELGIUM: Challenger Pro League
(
16:00) Anderlecht U23 - Francs Borains -
-:-(
20:00) Deinze - Waregem -
-:-(
20:00) St. Liege U23 - Lierse K. -
-:-- - -
BELGIUM: National Division 1
(
20:00) Antwerp B - URSL Vise -
-:-(
20:00) RAAL La Louviere - Lokeren-Temse -
-:-- - -
BELGIUM: Second Amateur Division Group VFV A
(
20:00) Dikkelvenne - Petegem -
-:-- - -
BELGIUM: Super League Women - Losers stage
(
16:00) Mechelen W - Charleroi W -
-:-- - -
BELGIUM: Super League Women - Winners stage
(
13:30) Gent W - Leuven W -
-:-(
16:15) Club Brugge W - St. Liege W -
-:-- - -
BELGIUM: 1st National Women
(
14:15) Westerlo W - Mons W -
-:-(
15:00) Genk II W - RFC Liege W -
-:-(
15:00) Gent II W - Club Brugge II W -
-:-(
15:30) Aalst W - Waregem II W -
-:-(
17:00) Chastre W - Moldavo W -
-:-(
19:30) RSC Anderlecht II W - Tienen W -
-:-- - -
BENIN: Ligue 1 - Championship Group
(
16:00) Bani Ganse - AS Sobemap -
-:-(
16:00) Cavaliers - Ayema -
-:-(
16:00) JS Pobe - Takunnin -
-:-(
16:00) Requins - Dadje -
-:-- - -
BENIN: Ligue 1 - Relegation Group
(
16:00) Adjidja - ASVO -
-:-(
16:00) Aziza - Avrankou Omnisport -
-:-(
16:00) Buffles du Borgou - Tonnerre -
-:-(
16:00) Hodio - Pantheres -
-:-(
16:00) Police - Djeffa -
-:-(
16:00) Real Sport - Dynamo Parakou -
-:-- - -
BOLIVIA: Division Profesional - Apertura
(
00:00) Santa Cruz - The Strongest -
-:-(
20:00) SA Bulo Bulo - Tomayapo -
-:-(
22:30) Guabira - Universitario de Vinto -
-:-- - -
BOSNIA AND HERZEGOVINA: WWIN Liga BiH
(
13:30) Zvijezda 09 - Siroki Brijeg -
-:-(
16:00) Borac Banja Luka - Zrinjski -
-:-(
20:45) GOSK Gabela - Posusje -
-:-- - -
BOSNIA AND HERZEGOVINA: Prva Liga - FBiH
(
16:00) Banovici - Jedinstvo Bihac -
-:-(
16:00) Gorazde - Celik Zenica -
-:-(
16:00) Gornji Rahic - Kakanj -
-:-(
16:00) Gradacac - BFK Simm Bau -
-:-(
16:00) Gradina Srebrenik - Sloboda -
-:-(
16:00) Mladost DK - Tomislav -
-:-- - -
BOSNIA AND HERZEGOVINA: Prva Liga - RS
(
15:30) Ljubic Prnjavor - Drina Zvornik -
-:-(
15:30) Nevesinje - Kozarska Dubica -
-:-(
15:30) Prijedor - Modrica -
-:-(
15:30) Romanija Pale - Kozara -
-:-(
15:30) Slavija - Mrkonjic Grad -
-:-(
18:00) Sutjeska Foca - BSK Banja Luka -
-:-- - -
BOTSWANA: Premier League
(
15:00) BDF XI - Sua Flamingoes -
-:-(
15:00) Eleven Angels - Township Rollers -
-:-(
15:00Postponed) ) Eleven Angels - Gaborone Utd -
-:-(
15:00) Morupule - Gaborone Utd -
-:-(
15:00Postponed) ) Morupule - VTM FC -
-:-(
15:00Postponed) ) Nico United - BDF XI -
-:-(
15:00Postponed) ) Police XI - Orapa United -
-:-(
15:00) Security Systems - VTM FC -
-:-(
15:00Postponed) ) Security Systems - Holy Ghost -
-:-- - -
BRAZIL: Acreano - First stage
(
21:00) Vasco da Gama AC - Acreano -
-:-(
23:00) Andira - Independencia -
-:-- - -
BRAZIL: Alagoano - Play Offs
(
21:00) ASA - CRB -
-:-- - -
BRAZIL: Amazonense - Second stage - Play Offs
(
00:00) Amazonas - Parintins -
-:-(
00:00) Manaus - Sao Raimundo AM -
-:-(
20:30) Manauara - Nacional-AM -
-:-(
00:30) Princesa do Solimoes - Unidos do Alvorada -
-:-- - -
BRAZIL: Capixaba - Play Offs
(
21:00) Rio Branco ES - Porto Vitoria -
-:-- - -
BRAZIL: Carioca - Taca Guanabara - Play Offs
(
21:00) Nova Iguacu - Flamengo RJ -
-:-- - -
BRAZIL: Catarinense - Play Offs
(
20:30) Brusque - Criciuma -
-:-- - -
BRAZIL: Cearense - Play Offs
(
20:40) Fortaleza - Ceara -
-:-- - -
BRAZIL: Gaucho - Play Offs
(
20:30) Juventude - Gremio -
-:-- - -
BRAZIL: Maranhense
(
20:00) Maranhao - Imperatriz -
-:-- - -
BRAZIL: Matogrossense - Play Offs
(
20:30) Cuiaba - Uniao Rondonopolis -
-:-(
23:00) Mixto - Luverdense -
-:-- - -
BRAZIL: Mineiro - Play Offs
(
20:30) Atletico-MG - Cruzeiro -
-:-- - -
BRAZIL: Paraense - Play Offs
(
21:00) Paysandu PA - Aguia De Maraba -
-:-- - -
BRAZIL: Paraibano - Play Offs
(
00:30) Botafogo PB - Serra Branca -
-:-- - -
BRAZIL: Paranaense - Play Offs
(
21:00) Maringa FC - Athletico-PR -
-:-- - -
BRAZIL: Paulista A3 - Play Offs
(
19:00) Desportivo - Catanduva -
-:-(
21:00) Bragantino II - Gremio Prudente -
-:-(
21:00) Sertaozinho - EC Sao Bernardo -
-:-(
23:15) Marilia - Votuporanguense -
-:-- - -
BRAZIL: Paulista A4
(
19:00) Audax-SP - Penapolense -
-:-(
19:00) Barretos EC - XV de Jau -
-:-(
19:00) Francana - America SP -
-:-(
19:00) Nacional SP - SKA Brasil -
-:-(
19:00) Rio Branco SP - Independente SP -
-:-(
19:00) Sao-Carlense - Vocem -
-:-(
19:00) Taquaritinga - CA Joseense -
-:-(
19:00) Uniao Barbarense - Jabaquara -
-:-- - -
BRAZIL: Pernambucano - Play Offs
(
20:30) Nautico - Sport Recife -
-:-- - -
BRAZIL: Piauiense - Play Offs
(
20:00) Parnahyba - AE Altos -
-:-- - -
BRAZIL: Potiguar - Second stage
(
20:00) CE Forca E Luz - America RN -
-:-(
23:00) Potiguar de Mossoró - Potyguar Seridoense -
-:-- - -
BRAZIL: Rondoniense
(
20:30) Porto Velho - Barcelona RO -
-:-- - -
BRAZIL: Roraimense - First stage
(
21:30) Rio Negro - Atl. Roraima -
-:-(
23:30) Nautico FC - Sao Raimundo RR -
-:-- - -
BRAZIL: Sergipano - Play Offs
(
20:00) Itabaiana - Dorense -
-:-- - -
BRAZIL: Sul-Matogrossense - Play Offs
(
23:00) Corumbaense - Dourados -
-:-- - -
BRAZIL: Tocantinense - Play Offs
(
21:00) Tocantinopolis - Uniao Carmolandense -
-:-- - -
BRAZIL: Copa Rio U20
(
19:00) Botafogo U20 - Boavista U20 -
-:-(
19:00) Flamengo RJ U20 - Portuguesa RJ U20 -
-:-(
19:00) Fluminense U20 - Bangu U20 -
-:-(
19:00) Sampaio Correa FE U20 - Audax RJ U20 -
-:-(
19:00) Vasco U20 - Madureira U20 -
-:-(
19:00) Volta Redonda U20 - Nova Iguacu U20 -
-:-- - -
BRAZIL: Baiano U20
(
12:00) SSA U20 - Vitoria U20 -
-:-(
14:00) Estrela De Marco U20 - Camacariense U20 -
-:-(
19:00) Alagoinhas U20 - Juazeirense U20 -
-:-(
19:00) Bahia U20 - Bahia de Feira U20 -
-:-(
19:00) Itabuna U20 - Barcelona U20 -
-:-(
19:00) Jequie U20 - Conquista FC U20 -
-:-- - -
BRAZIL: Capixaba U20
(
20:00) Real Noroeste U20 - Nova Venecia U20 -
-:-(
23:30) Jaguare U20 - SAO Mateus U20 -
-:-- - -
BRAZIL: Catarinense U20
(
19:00) Joinville U20 - Marcilio Dias U20 -
-:-- - -
BRAZIL: Goiano U20
(
13:00) Atletico GO U20 - Aparecidense U20 -
-:-(
19:30) Vila Nova FC U20 - Royal U20 -
-:-- - -
BRAZIL: Paranaense U20 - First stage
(
19:30) Apucarana SC U20 - Rolandia EC U20 -
-:-(
19:30) Cascavel U20 - Gremio Maringa U20 -
-:-(
19:30) Coritiba U20 - Iraty U20 -
-:-(
19:30) Londrina U20 - Araucaria U20 -
-:-(
19:30) Patriotas U20 - Cambe U20 -
-:-(
19:30) Rio Branco PR U20 - Andraus Brasil U20 -
-:-(
19:30) Sao Joseense U20 - Campo Mourao U20 -
-:-(
20:00) Parana Clube U20 - Batel U20 -
-:-- - -
BRAZIL: Brasileiro Women
(
23:00) Fluminense W - Sao Paulo W -
-:-(
23:00) Santos W - Bragantino W -
-:-(
01:30) Corinthians W - Internacional W -
-:-- - -
BULGARIA: Parva liga
(
13:00) Botev Vratsa - Hebar -
-:-(
15:30) Lok. Plovdiv - Ludogorets -
-:-(
18:00) Lok. Sofia - CSKA Sofia -
-:-- - -
BULGARIA: Vtora liga
(
14:30) Bdin Vidin - Dobrudzha -
-:-(
14:30) Belasitsa - Septemvri Sofia -
-:-(
14:30) Marek - Maritsa Plovdiv -
-:-(
14:30) Spartak Varna - Dunav Ruse -
-:-- - -
BULGARIA: Third League - South-East
(
14:00) Asenovets - Yambol 1915 -
-:-(
14:00) Dimitrovgrad - Nesebar -
-:-(
14:00) Gigant Saedinenie - Sozopol -
-:-(
14:00) Karnobat - Atletik Kuklen -
-:-(
14:00) Levski Karlovo - Spartak Plovdiv -
-:-(
14:00) Rozova Dolina - Botev Plovdiv II -
-:-(
14:00) Sekirovo Rakovski - Beroe II -
-:-(
14:00) Sliven - Haskovo -
-:-(
14:00) Zagorets - Rodopa Smolyan -
-:-- - -
BULGARIA: Third League - South-West
(
14:00) Bansko - Kyustendil -
-:-(
14:00) Botev Ihtiman - Septemvri Simitli -
-:-(
14:00) Hebar 2 - Slivnishki Geroy -
-:-(
14:00) Oborishte - Balkan Botevgrad -
-:-(
14:00) Razlog - CSKA 1948 Sofia III -
-:-(
14:00) Rilski Sportist - Minyor Pernik -
-:-(
14:00) Vitosha Bistritsa - Vihren -
-:-(
15:00) Slavia Sofia 2 - Levski Sofia II -
-:-- - -
BULGARIA: Third League - North-East
(
15:00) Cherno More II - Riltzi -
-:-(
15:00) Lokomotiv Ruse - Dorostol -
-:-(
15:00) Septemvri Tervel - Chernolomets -
-:-(
15:00) Svetkavitsa - Ustrem Donchevo -
-:-- - -
BULGARIA: Third League - North-West
(
15:00) Akademik Svishtov - Vihar Slavyanovo -
-:-(
15:00) Boruna - Pavlikeni -
-:-(
15:00) Etar II - Juventus Malchika -
-:-(
15:00) Lok. Gorna - Drenovets -
-:-(
15:00) OFK Levski - Partizan Cerven Brjag -
-:-- - -
CAMBODIA: CPL
(
09:45) Kirivong Sok Sen Chey - Dangkor -
-:-(
12:00) Boeung Ket - NagaWorld -
-:-- - -
CHAD: Premiere Division - LPFN
(
16:00) Emat - AS Farcha -
-:-(
16:00) Stars J. Talents - Agri - Tchad -
-:-(
16:00) Tourbillon - Gazelle -
-:-- - -
CHILE: Primera Division
(
00:30) Cobresal - Palestino -
-:-(
16:00) Huachipato - U. Catolica -
-:-(
22:00) Colo Colo - Everton -
-:-(
00:30) Copiapo - Union La Calera -
-:-- - -
CHILE: Primera B
(
22:00) Curico Unido - La Serena -
-:-(
00:30) Deportes Temuco - Rangers -
-:-- - -
CHILE: Segunda Division
(
22:00) D. Puerto Montt - D. Concepcion -
-:-(
00:30) Concon National - Real San Joaquin -
-:-- - -
CHILE: Primera Division Women
(
14:30) Everton W - Deportes Iquique W -
-:-(
15:00) Antofagasta W - Coquimbo W -
-:-(
15:00) Palestino W - U. De Concepcion W -
-:-(
15:00) U. Espanola W - S. Morning W -
-:-(
22:00) A. Italiano W - U. Catolica W -
-:-- - -
CHINA: Super League
(
08:30) Wuhan Three Towns - Beijing Guoan -
-:-(
12:00) Chengdu Rongcheng - Nantong Zhiyun -
-:-(
12:35) Qingdao West Coast - Qingdao Hainiu -
-:-(
13:00) Shanghai Port - Henan Songshan Longmen -
-:-- - -
CHINA: Jia League
(
08:30) Dalian Yingbo - Heilongjiang Ice City -
-:-(
08:30) Shanghai Jiading Huilong - Yanbian Longding -
-:-(
12:30) Chongqing Tonglianglong - Jiangxi Lushan -
-:-(
12:30) Guangzhou FC - Yunnan Yukun -
-:-- - -
CHINA: Yi League
(
08:30) Ganzhou Ruishi - Guangxi Hengchen -
-:-(
08:30) Hubei Istar - Langfang Glory City -
-:-(
08:30) Shandong Taishan B - Dalian Kuncheng -
-:-(
08:30) Xian Ronghai - Shaanxi Union -
-:-(
12:30) Guangxi Lanhang - Guangdong GZ-Power -
-:-- - -
CHINA: Super League Women
(
08:00) Hainan Qiongzhong W - Zhejiang W -
-:-(
08:00) Wuhan Jiangda W - Henan Songshan Longmen W -
-:-- - -
COLOMBIA: Primera A - Apertura
(
23:00) Alianza - Deportes Tolima -
-:-(
01:30) Junior - La Equidad -
-:-(
20:00) Envigado - Atl. Nacional -
-:-(
22:10) Dep. Pasto - Once Caldas -
-:-(
00:20) Chico - Jaguares de Cordoba -
-:-- - -
COSTA RICA: Primera Division - Clausura
(
02:00) Zeledon - AD Santos -
-:-- - -
CROATIA: HNL
(
14:50) Varazdin - Gorica -
-:-(
17:00) Rudes - Rijeka -
-:-(
19:30) Hajduk Split - D. Zagreb -
-:-- - -
CROATIA: Druga NL
(
13:00) Marsonia - Radnik Krizevci -
-:-(
15:30) Belisce - Trnje -
-:-(
15:30) Jadran Porec - Krk -
-:-- - -
CROATIA: 1. HNL Women
(
13:00) Zadar W - Medimurje Cakovec W -
-:-(
15:00) Osijek W - ZNK Split W -
-:-(
16:00) Agram Zagreb W - Gorica W -
-:-- - -
CYPRUS: Cyta Championship - Relegation Group
(
18:00) AEL Limassol - Achnas -
-:-(
18:00) Nea Salamis - Karmiotissa -
-:-- - -
CYPRUS: Division 2 - Championship Group
(
15:00) ASIL Lysi - Omonia 29th May -
-:-(
15:00) Ayia Napa - Ol. Nicosia -
-:-(
15:00) Paralimni - Omonia Aradippou -
-:-(
15:00) Peyia 2014 FC - Ypsonas -
-:-- - -
CYPRUS: Division 2 - Relegation Group
(
15:00) Chloraka - PAEEK -
-:-(
15:00) ENAD - Xylotymbou -
-:-(
15:00) Ermis - Digenis Akritas -
-:-- - -
CZECH REPUBLIC: FORTUNA:LIGA
(
15:00) Bohemians - Jablonec -
-:-(
15:00) Plzen - Liberec -
-:-(
15:00) Sigma Olomouc - FK Pardubice -
-:-(
18:00) Slovacko - Slavia Prague -
-:-- - -
CZECH REPUBLIC: FNL
(
10:15) Vyskov - Taborsko -
-:-(
10:30) Prostejov - Chrudim -
-:-- - -
CZECH REPUBLIC: CFL - Group B
(
10:30) Prepere - FK Ceska Lipa -
-:-(
16:30) Zapy - Brozany -
-:-- - -
CZECH REPUBLIC: MSFL
(
10:15) Trinec - Slovacko B -
-:-(
15:00) Frydlant n. O. - Unicov -
-:-- - -
CZECH REPUBLIC: Division A
(
10:15) Aritma Prague - Domazlice B -
-:-(
10:30) FK Komarov - Jindrichuv Hradec -
-:-(
16:30) Doubravka - Horovice -
-:-(
16:30) Katovice - Sokolov -
-:-(
16:30) Rokycany - Pribram B -
-:-(
16:30) Sobeslav - Tachov -
-:-- - -
CZECH REPUBLIC: Division B
(
16:30) Nespeky - Hvezda Cheb -
-:-- - -
CZECH REPUBLIC: Division C
(
10:15) Letohrad - Vysoke Myto -
-:-(
10:30) Kosmonosy - Benesov -
-:-(
10:30) Slavia HK - Benatky n. Jiz. -
-:-(
16:30) Novy Bydzov - Chrudim B -
-:-(
16:30) Usti nad Orlici - Trutnov -
-:-- - -
CZECH REPUBLIC: Division D
(
10:15) Breclav - Humpolec -
-:-(
10:15) Havlickuv Brod - Nove Mesto na Morave -
-:-(
15:00) Sperice - Stara Rise -
-:-- - -
CZECH REPUBLIC: Division E
(
15:00) Nove Sady - FK Kozlovice -
-:-(
15:00) Sternberk - Bzenec -
-:-- - -
CZECH REPUBLIC: Division F
(
10:15) Opava B - Hlubina -
-:-(
15:00) Jesenik - Krnov -
-:-(
15:00) Vitkovice - Bohumin -
-:-- - -
CZECH REPUBLIC: Jihocesky KP
(
14:00) FC Semice - Rudolfov -
-:-(
15:00) Jankov - Protivin -
-:-(
15:00) Trhove Sviny - Milevsko -
-:-(
15:00) Tyn nad Vltavou - Drazice -
-:-- - -
CZECH REPUBLIC: Jihomoravsky KP
(
10:30) Pohorelice - Rousinov -
-:-- - -
CZECH REPUBLIC: Karlovarsky KP
(
10:30) KV Dvory - Karlovy Vary B -
-:-(
14:30) Marianske Lazne B - Touzim -
-:-(
15:30) Citice - Trstenice -
-:-(
15:30) Kralovske Porici - Hroznetin -
-:-(
15:30) Lomnice - Loko K. Vary -
-:-(
15:30) Union Nove Sedlo - Ostrov B -
-:-(
15:30) Vintirov - Chodov -
-:-- - -
CZECH REPUBLIC: Kralovehradecky KP
(
16:30) Dvur Kralove - Police nad Metuji -
-:-(
16:30) Libcany - Solnice -
-:-(
16:30) Trebes - Jicin -
-:-- - -
CZECH REPUBLIC: Liberecky KP
(
10:30) Frydlant - Novy Bor -
-:-(
10:30) Velke Hamry B - Sedmihorky -
-:-(
15:00) Hradek nad Nisou - Skalice u C.Lipy -
-:-(
15:00) Kostalov-Libstat - FC Pencin -
-:-(
15:00) Lomnice nad Popelkou - Chrastava -
-:-(
15:00) Straz p. Ralskem - Rapid Liberec -
-:-(
15:00) Visnova - Zelezny Brod -
-:-- - -
CZECH REPUBLIC: Moravskoslezsky KP
(
15:30) Dolni Benesov - Krasne Pole -
-:-(
15:30) Hermanice - Vresina -
-:-(
15:30) Jakubcovice - Pusta Polom -
-:-(
15:30) Petrvald na Morave - Brusperk -
-:-(
15:30) Stonava - Moravan Oldrisov -
-:-- - -
CZECH REPUBLIC: Olomoucky KP
(
10:30) Litovel - Medlov -
-:-(
15:00) Mohelnice - Konice -
-:-(
15:00) Postrelmov - Cechovice -
-:-(
15:00) Urcice - Rapotin -
-:-- - -
CZECH REPUBLIC: Pardubicky KP
(
15:00) Hermanuv Mestec - Ceska Trebova -
-:-(
15:00) Horni Redice - Chocen -
-:-(
15:00) Tremosnice - Libisany -
-:-- - -
CZECH REPUBLIC: Plzensky KP
(
12:30) Kosutka Plzen - Nyrsko -
-:-(
15:00) Myto - Vejprnice -
-:-(
16:30) Nepomuk - Sokol Radnice -
-:-(
16:30) Stribro - Chotikov -
-:-- - -
CZECH REPUBLIC: Stredocesky KP
(
10:30) SK Chlumec - Kutna Hora -
-:-(
16:30) Velim - Milin -
-:-- - -
CZECH REPUBLIC: Ustecky KP
(
10:30) Cernovice - Kadan -
-:-- - -
CZECH REPUBLIC: Vysocina KP
(
15:30) Chotebor - Zirovnice -
-:-(
15:30) FS Trebic - Nova Ves -
-:-(
15:30) Kamenice nad Lipou - Ledec nad Sazavou -
-:-(
15:30) Zdar na Sazavou B - Okrisky -
-:-- - -
CZECH REPUBLIC: Zlinsky KP
(
15:00) Osvetimany - Borsice -
-:-(
15:00) Slusovice - Bystrice pod Hostynem -
-:-- - -
CZECH REPUBLIC: U19 League
(
10:00) Ostrava U19 - Plzen U19 -
-:-(
11:00) Frydek-Mistek U19 - Slovacko U19 -
-:-(
13:00) Slavia Prague U19 - Sigma Olomouc U19 -
-:-(
13:30) Sparta Prague U19 - Karvina U19 -
-:-- - -
CZECH REPUBLIC: 1. Liga Women
(
12:00) Plzen W - Lok. Brno W -
-:-(
13:00) Ostrava W - Liberec W -
-:-(
14:00) Slavia Prague W - FK Pardubice W -
-:-- - -
CZECH REPUBLIC: 2. Liga Women
(
10:30) Sparta Prague B W - FC Praha W -
-:-(
14:00) Dukla Prague W - Prague Raptors W -
-:-- - -
DENMARK: 1st Division - Promotion Group
(
16:30) Aalborg - Sonderjyske -
-:-- - -
DENMARK: Elitedivisionen Women - Championship Group
(
14:00) Nordsjaelland W - Brondby W -
-:-(
15:00) Fortuna Hjorring W - Aarhus W -
-:-- - -
DENMARK: Elitedivisionen Women - Relegation
(
14:00) Naestved W - Odense Q W -
-:-(
14:30) Osterbro W - Thisted FC W -
-:-- - -
DJIBOUTI: Division 1
(
19:00) Hopital - Gendarmerie -
-:-- - -
ECUADOR: Liga Pro - First stage
(
01:00) Macara - Barcelona SC -
-:-(
19:00) Mushuc Runa - Aucas -
-:-(
21:30) Libertad - Tecnico U. -
-:-(
00:00) Cumbaya - EL Nacional -
-:-- - -
EL SALVADOR: Primera Division - Clausura
(
22:00Postponed) ) Alianza FC - Aguila -
-:-(
22:00Postponed) ) Dragon - Jocoro -
-:-(
22:00Postponed) ) FAS - Luis Angel Firpo -
-:-(
22:00Postponed) ) Fuerte San Francisco - Metapan -
-:-(
22:00Postponed) ) Municipal Limeno - 11 Deportivo -
-:-(
22:00Postponed) ) Platense Municipal - Santa Tecla -
-:-- - -
ENGLAND: NPL Premier Division
(
16:00) Atherton - Basford -
-:-(
16:00) Bamber Bridge - Gainsborough -
-:-(
16:00) Guiseley - Lancaster -
-:-(
16:00) Ilkeston - Bradford PA -
-:-(
16:00) Macclesfield - FC United -
-:-(
16:00) Matlock - Marine -
-:-(
16:00) Morpeth - Warrington Rylands -
-:-(
16:00) Stafford - Workington -
-:-(
16:00) Worksop - Hyde -
-:-- - -
ENGLAND: Southern League Central Division
(
16:00) Alvechurch - Mickleover -
-:-(
16:00) Coalville - Bromsgrove -
-:-(
16:00) Kettering - Barwell -
-:-(
16:00) Leamington - Halesowen -
-:-(
16:00) Leiston - Berkhamsted -
-:-(
16:00) Stamford - Royston -
-:-(
16:00) Stourbridge - Stratford -
-:-(
16:00) Sudbury - St. Ives -
-:-- - -
ENGLAND: Southern League South Division
(
16:00) Hanwell Town - Didcot -
-:-(
16:00) Hendon - Beaconsfield Town -
-:-(
16:00) Sholing - Plymouth Parkway -
-:-(
16:00) Swindon S - Salisbury -
-:-(
16:00) Tiverton - Merthyr Town -
-:-(
16:00) Winchester - Dorchester -
-:-- - -
ENGLAND: Isthmian League Premier Division
(
16:00) Bognor Regis - Enfield Town -
-:-(
16:00) Cheshunt - Horsham FC -
-:-(
16:00) Dulwich Hamlet - Billericay -
-:-(
16:00) Hornchurch - Wingate & Finchley -
-:-(
16:00) Kingstonian - Hashtag -
-:-(
16:00) Potters Bar - Margate -
-:-(
16:00) Whitehawk - Canvey -
-:-- - -
ENGLAND: Premier League Cup - Play Offs
(
14:00) Leeds U21 - Chelsea U21 -
-:-- - -
ENGLAND: Premier League U18
(
12:00) Arsenal U18 - Fulham U18 -
-:-(
13:00) Leicester U18 - Reading U18 -
-:-(
14:00) West Brom U18 - Crystal Palace U18 -
-:-- - -
ENGLAND: Women’s Super League
(
13:30) Aston Villa W - Leicester W -
-:-(
13:30) Liverpool W - Manchester City W -
-:-- - -
ESTONIA: Meistriliiga
(
11:30) Parnu JK Vaprus - Kalju -
-:-(
13:30) Narva - Nomme Utd -
-:-- - -
ESTONIA: Esiliiga
(
16:00) Elva - Tallinna Kalev U21 -
-:-(
16:00) Flora U21 - Levadia U21 -
-:-(
16:00) Paide Linnameeskond U21 - Tartu Welco -
-:-(
16:00) Tabasalu - Harju JK Laagri -
-:-(
16:00) Viimsi JK - FC Tallinn -
-:-- - -
ESWATINI: Swazi MTN Premier League
(
14:00) Madlenya - Ezulwini -
-:-(
14:00) Mbabane Highlanders - Nsingizini Hotspurs -
-:-(
14:00) Mbabane Swallows - Moneni Pirates -
-:-- - -
ETHIOPIA: Premier League
(
14:00) Bahir Dar Kenema - Wolkite Ketema -
-:-(
17:00) Ethiopian Insurance - Hawassa -
-:-- - -
FAROE ISLANDS: 1. Deild
(
14:30) Hoyvik - Klaksvik 2 -
-:-(
15:00) Sandur - NSI Runavik 2 -
-:-(
15:00) Vikingur 2 - FC Suduroy -
-:-(
16:00) TB Tvoroyri - AB Argir -
-:-(
18:15) B36 Torshavn 2 - HB Torshavn 2 -
-:-- - -
FINLAND: Liiga Cup - Play Offs
(
14:00) Inter Turku - KuPS -
-:-- - -
FRANCE: Ligue 2
(
15:00) Valenciennes - St Etienne -
-:-(
19:00) Amiens - Pau FC -
-:-(
19:00) Bordeaux - Paris FC -
-:-(
19:00) Concarneau - Angers -
-:-(
19:00) Dunkerque - Annecy -
-:-(
19:00) Grenoble - Guingamp -
-:-(
19:00) Laval - Bastia -
-:-(
19:00) Quevilly Rouen - Caen -
-:-(
19:00) Troyes - Rodez -
-:-- - -
FRANCE: National
(
19:30) Avranches - Rouen -
-:-(
19:30) Nancy - GOAL FC -
-:-(
19:30) Villefranche - Sochaux -
-:-- - -
FRANCE: National 2 - Group A
(
18:00) Ales - Hyeres -
-:-(
18:00) Frejus Saint Raphael - Le Puy-en-Velay -
-:-(
18:00) Toulon - Andrezieux -
-:-- - -
FRANCE: National 2 - Group B
(
18:30) Avoine - Trelissac -
-:-- - -
FRANCE: Division 1 Women
(
13:00) Guingamp W - St Etienne W -
-:-(
14:30) Fleury 91 W - Lille W -
-:-(
14:30) Reims W - Bordeaux W -
-:-- - -
GABON: Championnat D1
(
15:30) Bouenguidi - Stade Mandji -
-:-(
15:30) Pelican Lambarene - Mangasport -
-:-(
15:30) Vautour - Mberi Sportif -
-:-- - -
GEORGIA: Crystalbet Erovnuli Liga
(
16:00) Dinamo Tbilisi - Samtredia -
-:-(
18:00) Gagra - Samgurali -
-:-- - -
GERMANY: 2. Bundesliga
(
13:00) Braunschweig - Elversberg -
-:-(
13:00) Holstein Kiel - Hansa Rostock -
-:-(
13:00) Kaiserslautern - Dusseldorf -
-:-(
20:30) Hertha Berlin - Nurnberg -
-:-- - -
GERMANY: 3. Liga
(
14:00) Dortmund II - Mannheim -
-:-(
14:00) Preussen Munster - SG Dynamo Dresden -
-:-(
14:00) Regensburg - Hallescher -
-:-(
14:00) Ulm - Aue -
-:-(
14:00) Unterhaching - Ingolstadt -
-:-(
16:30) Freiburg II - Munich 1860 -
-:-- - -
GERMANY: Regionalliga North
(
16:00) VfB Oldenburg - TSV Havelse -
-:-- - -
GERMANY: Regionalliga Nordost
(
13:00) Berliner AK 07 - Altglienicke -
-:-(
13:00) Hansa Rostock II - Jena -
-:-- - -
GERMANY: Regionalliga West
(
14:00) Alemannia Aachen - Fortuna Koln -
-:-(
14:00) Dusseldorf II - Ahlen -
-:-(
14:00) FC Gutersloh - Bocholt -
-:-(
14:00) Lippstadt - Wuppertal -
-:-(
14:00) SSVg Velbert - B. Monchengladbach II -
-:-(
14:00) Wiedenbruck - Schalke II -
-:-- - -
GERMANY: Regionalliga Sudwest
(
14:00) Bahlinger - Kassel -
-:-(
14:00) Eintracht Frankfurt II - Aalen -
-:-(
14:00) Freiberg - Balingen -
-:-(
14:00) Hoffenheim II - Stutt. Kickers -
-:-(
14:00) Schott Mainz - Mainz II -
-:-(
14:00) Stuttgart II - Offenbach -
-:-- - -
GERMANY: Regionalliga Bayern
(
14:00) Augsburg II - Illertissen -
-:-(
14:00) Bayreuth - Buchbach -
-:-(
14:00) Memmingen - Aubstadt -
-:-(
14:00) Nurnberg II - Furth II -
-:-(
14:00) Schalding - Aschaffenburg -
-:-(
14:00) Turkgucu Munchen - Burghausen -
-:-(
14:00) Vilzing - Ansbach -
-:-(
14:00) Wurzburger Kickers - Bamberg -
-:-- - -
GERMANY: Oberliga NOFV- Sud
(
13:30) Grimma - Auerbach -
-:-(
14:00) Halle - Halberstadt -
-:-- - -
GERMANY: Oberliga Schleswig-Holstein
(
13:30) Preussen Reinfeld - SC Weiche-08 II -
-:-(
14:00) Dornbreite Lubeck - Hohenwestedt -
-:-(
14:00) Flensburg - Todesfelde -
-:-(
14:00) Heider SV - VfR Neumunster -
-:-(
14:00) Nordmark Satrup - Oldenburger -
-:-- - -
GERMANY: Oberliga Hamburg
(
13:00) Dassendorf - Alsterbruder -
-:-- - -
GERMANY: Oberliga Bremen
(
13:00) Vatan Bremen - Oberneuland -
-:-- - -
GERMANY: Oberliga Niedersachsen
(
15:00) Ramlingen-Ehlershausen - VfL Oldenburg -
-:-(
16:00) Arminia Hannover - Heeslinger -
-:-(
16:00) Bornreihe - Rotenburger -
-:-- - -
GERMANY: Oberliga Westfalen
(
15:00) SG Wattenscheid - Preussen Munster 2 -
-:-- - -
GERMANY: Oberliga Hessen
(
14:00) Hanau - Hanauer SC -
-:-(
14:00) VfB Marburg - SV Steinbach -
-:-(
15:00) Hunfelder - Friedberg -
-:-- - -
GERMANY: Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar
(
13:00) Gonsenheim - Kaiserslautern II -
-:-(
14:00) Eintracht Trier - Cosmos Koblenz -
-:-(
14:00) Pirmasens - Engers -
-:-(
14:30) Bitburg - Pfeddersheim -
-:-(
15:30) Auersmacher - Mechtersheim -
-:-(
15:30) Dudenhofen - Waldalgesheim -
-:-(
15:30) Karbach - RW Koblenz -
-:-- - -
GERMANY: Oberliga Bayern Nord
(
14:00) Bayern Hof - Cham -
-:-(
14:00) Feucht - Ingolstadt II -
-:-(
15:00) Ammerthal - Eichstatt -
-:-(
15:00) Fortuna Regensburg - Kornburg -
-:-(
15:00) Wurzburger FV - Hankofen-Hailing -
-:-(
16:00) Abtswind - ATSV -
-:-(
16:00) Coburg - Neumarkt -
-:-(
17:00) Eltersdorf - Gebenbach -
-:-- - -
GERMANY: Oberliga Bayern Süd
(
14:00) Dachau - Kirchanschoring -
-:-(
14:00) Kottern-St. Mang - Deisenhofen -
-:-(
14:00) Landsberg - Erlbach -
-:-(
14:00) Turkspor Augsburg - Rain/Lech -
-:-(
15:00) Gundelfingen - Sonthofen -
-:-(
15:00) Pipinsried - Garching -
-:-(
15:30) Nordlingen - Schwaben Augsburg -
-:-- - -
GERMANY: Oberliga Baden-Württemberg
(
14:00) Backnang - FC Holzhausen -
-:-(
14:00) Goppinger - Normannia Gmund -
-:-(
14:00) Pforzheim - Denzlingen -
-:-(
15:00) Essingen - Offenburger -
-:-(
15:00) Hollenbach - Grossaspach -
-:-(
15:00) Oberachern - Bietigheim-Bissingen -
-:-(
15:00) Reutlingen - VfR Mannheim -
-:-(
15:30) Villingen - Ravensburg -
-:-- - -
GERMANY: 2. Bundesliga Women
(
11:00) Hamburger SV W - Hoffenheim II W -
-:-- - -
GERMANY: DFB Pokal Women
(
13:00) Wolfsburg W - SGS Essen W -
-:-- - -
GHANA: Ghanaian Cup
(
16:00) Nsoatreman - Karela -
-:-- - -
GIBRALTAR: National League
(
16:30) Mons Calpe - College 1975 FC -
-:-(
19:30) Glacis United - Magpies -
-:-- - -
GREECE: Super League - Relegation Group
(
14:00) Panserraikos - Asteras Tripolis -
-:-(
16:30) Volos - Kifisia -
-:-(
18:30) Giannina - Panetolikos -
-:-(
19:00) OFI Crete - Atromitos -
-:-- - -
GREECE: Super League 2 - Promotion Group
(
13:00) AEK Athens FC B - AEL Larissa -
-:-(
15:00) Levadiakos - Niki Volos -
-:-- - -
GREECE: Super League 2 - Relegation Group
(
13:00) Iraklis 1908 - Kozani FC -
-:-(
15:00) Giouchtas - PAE Egaleo -
-:-(
15:00) Karditsa - Kampaniakos -
-:-(
15:00) Olympiacos Piraeus B - Panachaiki -
-:-(
15:00) Panathinaikos B - Diagoras -
-:-(
15:00) PAOK B - Aiolikos -
-:-- - -
GREECE: Gamma Ethniki - Group 3
(
15:00) Marko - Pyliou -
-:-(
15:00) Mesolongi AE - Panargiakos -
-:-- - -
GREECE: Division A Women
(
12:45) Elpides Karditsas W - Volos 2004 W -
-:-- - -
GUATEMALA: Liga Nacional - Clausura
(
23:00) Deportivo Mixco - Malacateco -
-:-- - -
GUINEA: Ligue 1
(
17:00) Ashanti GB - Renaissance -
-:-(
17:00) Horoya - Sangaredi -
-:-(
17:00) Loubha - Gangan -
-:-(
17:00) Wakriya - Flamme Olympique -
-:-- - -
HAITI: Championnat National - Serie de Ouverture
(
21:00) Fica - Racing des Gonaives -
-:-(
22:00) Rivartibonitienne - Cosmopolites -
-:-- - -
HONDURAS: Liga Nacional - Clausura
(
00:00) Real Espana - Olancho -
-:-- - -
HONG KONG: Premier League
(
08:00) HK U23 - Sham Shui Po -
-:-(
11:00) Resources Capital - Kitchee -
-:-- - -
HUNGARY: OTP Bank Liga
(
14:30) Kisvarda - Debrecen -
-:-(
17:00) MTK Budapest - Kecskemeti TE -
-:-(
19:30) Zalaegerszegi - DVTK -
-:-- - -
HUNGARY: Merkantil Bank Liga
(
16:00) Mosonmagyarovari TE - Nyiregyhaza -
-:-- - -
HUNGARY: NB III - Northeast
(
15:00) Karcagi - Debrecen II -
-:-- - -
HUNGARY: NB III - Northwest
(
14:00) Komaromi VSE - Zalaegerszegi II -
-:-(
16:00) VLS Veszprem - Puskas Academy II -
-:-- - -
HUNGARY: NB III - Southwest
(
13:00) Paks II - Erdi -
-:-- - -
HUNGARY: NB I Women
(
14:00) Ferencvaros W - Fehervar FC W -
-:-(
14:00) Puskas Academy W - Haladas W -
-:-(
14:00) Szekszardi W - Astra Hungary W -
-:-(
15:00) DVTK W - MTK Hungaria W -
-:-(
15:00) Gyor W - Szent Mihaly W -
-:-(
16:00) Soroksar W - Budaorsi SC W -
-:-- - -
INDIA: ISL
(
12:30) Bengaluru FC - Odisha FC -
-:-(
15:00) Jamshedpur - Kerala Blasters -
-:-- - -
INDIA: I-League
(
09:30) Real Kashmir - Neroca FC -
-:-(
14:00) Mohammedan - Inter Kashi -
-:-- - -
INDIA: I-League 2
(
10:30) Dempo - Maharashtra Oranje -
-:-(
11:30) Sudeva Delhi - SC Goa -
-:-- - -
INDONESIA: Liga 1
(
14:30) Bali United - Persija Jakarta -
-:-(
14:30) Persis Solo - RANS Nusantara -
-:-- - -
IRELAND: National League Women
(
16:00) Bohemians WFC W - Cork City W -
-:-(
17:00) Shamrock Rovers W - Treaty Utd W -
-:-(
18:00) Peamount W - Wexford W -
-:-(
20:00) Sligo Rovers W - Galway United W -
-:-(
20:30) Athlone WFC W - Shelbourne W -
-:-- - -
ISRAEL: Ligat ha'Al - Championship Group
(
14:00) H. Beer Sheva - Hapoel Haifa -
-:-(
18:00) Maccabi Tel Aviv - Sakhnin -
-:-- - -
ISRAEL: Ligat ha'Al - Relegation Group
(
15:00) Hapoel Hadera - Hapoel Petah Tikva -
-:-(
17:30) Maccabi Petah Tikva - SC Ashdod -
-:-- - -
ISRAEL: Liga Alef North
(
19:00) Hapoel Kafr Kanna - Hapoel Bnei Zalfa -
-:-- - -
ITALY: Serie C - Group A
(
14:00) AlbinoLeffe - Trento -
-:-(
16:15) Arzignano - Triestina -
-:-(
16:15) Novara - Lumezzane -
-:-(
18:30) Giana Erminio - Fiorenzuola -
-:-(
18:30) Mantova - Atalanta U23 -
-:-(
18:30) Pro Patria - Legnago Salus -
-:-(
18:30) Virtus Verona - Renate -
-:-(
20:45) Alessandria - Pro Vercelli -
-:-(
20:45) Pro Sesto - L.R. Vicenza -
-:-- - -
ITALY: Serie C - Group B
(
14:00) Arezzo - Juventus U23 -
-:-(
14:00) Olbia - Sestri Levante -
-:-(
16:15) Ancona - Spal -
-:-(
16:15) Cesena - Pescara -
-:-(
16:15) Entella - Pontedera -
-:-(
20:45) Pineto - Recanatese -
-:-- - -
ITALY: Serie C - Group C
(
14:00) Casertana - Taranto -
-:-(
14:00) Monopoli - Sorrento -
-:-(
14:00) Monterosi - Benevento -
-:-(
16:15) Juve Stabia - ACR Messina -
-:-(
18:30) Latina - Foggia -
-:-(
18:30) Potenza - Crotone -
-:-(
20:45) Audace Cerignola - Turris -
-:-(
20:45) Avellino - Picerno -
-:-(
20:45) Brindisi - Virtus Francavilla -
-:-- - -
ITALY: Serie D - Group C
(
14:30) Dolomiti Bellunesi - Treviso -
-:-- - -
ITALY: Primavera 1
(
10:45) Inter U19 - Lecce U19 -
-:-(
13:00) Empoli U19 - Torino U19 -
-:-(
13:00) Sassuolo U19 - Cagliari U19 -
-:-(
15:00) Fiorentina U19 - Atalanta U19 -
-:-(
15:00) Frosinone U19 - Bologna U19 -
-:-- - -
ITALY: Primavera 2
(
11:00) Crotone U19 - Benevento U19 -
-:-(
11:00) Perugia U19 - Entella U19 -
-:-(
11:00) Pescara U19 - Cesena U19 -
-:-(
11:45) Alessandria U19 - Reggiana U19 -
-:-(
13:30) Palermo U19 - Napoli U19 -
-:-(
14:30) Ascoli U19 - Ternana U19 -
-:-(
14:30) FeralpiSalo U19 - Sudtirol U19 -
-:-(
14:30) Padova U19 - Venezia U19 -
-:-(
14:30) Parma U19 - Cremonese U19 -
-:-(
14:30) Renate U19 - Como U19 -
-:-(
14:30) Spezia U19 - Pisa U19 -
-:-(
15:00) Bari U19 - Cosenza U19 -
-:-- - -
ITALY: Serie A Women - Championship Group
(
15:00) Juventus W - Fiorentina W -
-:-- - -
ITALY: Serie A Women - Relegation Group
(
12:30) Napoli W - Sampdoria W -
-:-(
18:00) Como W - AC Milan W -
-:-- - -
ITALY: Serie B Women
(
12:00) San Marino Academy W - Genoa W -
-:-(
12:30) Verona W - Ternana W -
-:-(
14:30) Freedom W - Brescia W -
-:-(
14:30) Parma W - Arezzo W -
-:-(
14:30) Pavia W - Bologna W -
-:-(
14:30) RES Roma W - Ravenna W -
-:-(
14:30) Tavagnacco W - Chievo Verona W -
-:-- - -
IVORY COAST: Ligue 1
(
16:30) Lys Sassandra - Stella Adjame -
-:-(
16:30) Racing d'Abidjan - Zoman -
-:-(
16:30) SO Armee - Stade d'Abidjan -
-:-(
16:30) Sporting Gagnoa - SOL -
-:-(
18:45) ASI d'Abengourou - Korhogo -
-:-- - -
JAPAN: J1 League
(
05:00) Sanfrecce Hiroshima - Gamba Osaka -
-:-(
06:00) Albirex Niigata - Kashiwa Reysol -
-:-(
06:00) Vissel Kobe - Hokkaido Consadole Sapporo -
-:-(
07:00) Kashima Antlers - Iwata -
-:-(
07:00) Kawasaki Frontale - FC Tokyo -
-:-(
07:00) Machida - Sagan Tosu -
-:-(
07:00) Urawa Reds - Avispa Fukuoka -
-:-(
08:00) Cerezo Osaka - Shonan Bellmare -
-:-(
08:00) Nagoya Grampus - Yokohama F. Marinos -
-:-- - -
JAPAN: J2 League
(
05:00) Kofu - Renofa Yamaguchi -
-:-(
06:00) Blaublitz - Iwaki -
-:-(
06:00) Mito - Kagoshima Utd -
-:-(
06:00) Montedio Yamagata - Shimizu S-Pulse -
-:-(
06:00) Oita Trinita - Okayama -
-:-(
06:00) Tokushima - Kusatsu -
-:-(
06:00) Yokohama FC - Vegalta Sendai -
-:-(
07:00) Kumamoto - Chiba -
-:-(
08:00) Ehime - Fujieda MYFC -
-:-(
10:00) Tochigi SC - V-Varen Nagasaki -
-:-- - -
JAPAN: J3 League
(
05:00) Osaka - Imabari -
-:-(
05:00) Sagamihara - Kamatamare -
-:-(
06:00) Nagano - Azul Claro Numazu -
-:-(
08:00) Ryukyu - Toyama -
-:-- - -
JAPAN: WE League Women
(
07:00) Beleza W - Mynavi Sendai W -
-:-(
09:30) Nojima Stella W - Albirex Niigata W -
-:-- - -
JAPAN: Nadeshiko League Women
(
05:00) Ehime W - FC Takatsuki Speranza W -
-:-(
05:00) Harima Albion W - Orca Kamogawa W -
-:-(
05:00) Shizuoka Bonita W - NGU Nagoya W -
-:-- - -
JORDAN: Premier League
(
20:30) Al Hussein - Maan -
-:-(
20:30) Shabab Al Ordon - Al Ramtha -
-:-- - -
KAZAKHSTAN: Premier League
(
10:00) Shakhter Karagandy - Turan -
-:-(
12:30) Atyrau - Zhetysu Taldykorgan -
-:-- - -
KENYA: Super League
(
11:00) Luanda Villa - Naivas FC -
-:-(
13:00) Dimba Patriots - Vihiga -
-:-(
13:00) Kisumu All-Stars - Nairobi United -
-:-(
14:00) Mombasa Stars - Darajani Gogo -
-:-- - -
KENYA: FKF Cup
(
10:00) Bidco United - KCB -
-:-(
10:00) Bungoma Superstars - Sofapaka -
-:-(
13:00) Kakamega Homeboyz - Tusker -
-:-(
13:00) Police FC - Mombasa Stars -
-:-- - -
KOSOVO: Superliga
(
13:00) Malisheva - Drita -
-:-(
13:00) Prishtina - FC Ballkani -
-:-- - -
KUWAIT: Premier League - Championship Group
(
19:30) Al Naser - Al Kuwait -
-:-(
19:30) Al Salmiya - Al Arabi -
-:-- - -
KYRGYZSTAN: Premier Liga
(
10:30) Talant - Dordoi Bishkek -
-:-(
14:30) Ilbirs - Alga -
-:-- - -
LATVIA: Virsliga
(
13:00) FK Liepaja - RFS -
-:-(
15:00) BFC Daugavpils - Tukums 2000 -
-:-- - -
LATVIA: 1. Liga Women
(
16:00) Metta/LU W - Auda W -
-:-(
17:00) SFK Riga W - FK Liepaja W -
-:-- - -
LEBANON: Premier League - Losers stage
(
13:15) Al Ghazieh - Al Hikma -
-:-(
14:00) Al Sahel - Al Ahli Nabatiya -
-:-- - -
LESOTHO: Premier League
(
14:00) Bantu - Lifofane -
-:-(
14:00) LCS - Linare -
-:-(
14:00) Matlama - LMPS -
-:-- - -
LITHUANIA: A Lyga
(
14:00) Hegelmann - FK Panevezys -
-:-(
16:00) Siauliai FA - Transinvest -
-:-- - -
LITHUANIA: I Lyga
(
12:00) Garliava - Tauras Taurage -
-:-(
14:00) Atmosfera - Riteriai -
-:-(
14:00) BFA Vilnius - Babrungas -
-:-(
14:00) Ekranas - FK Minija -
-:-- - -
LUXEMBOURG: BGL Ligue
(
16:00) Jeunesse Esch - Differdange -
-:-(
16:00) Schifflange - Kaerjeng -
-:-(
16:30) Victoria Rosport - Fola -
-:-(
18:00) Dudelange - UNA Strassen -
-:-(
18:00) Hesperange - Mondercange -
-:-(
18:00) Marisca Mersch - Mondorf -
-:-(
18:00) Union Titus Petange - Racing Luxembourg -
-:-(
18:30) Niedercorn - Wiltz -
-:-- - -
MACAO: Elite League
(
08:00) Cheng Fung - Monte Carlo -
-:-(
10:00) Benfica - Chao Pak Kei -
-:-- - -
MALTA: FA Trophy
(
14:00) Gzira - Mgarr -
-:-(
14:00) Marsaxlokk - Floriana -
-:-(
15:00) Birkirkara - Hamrun -
-:-(
16:30) Mosta - Sliema -
-:-- - -
MAURITANIA: Ligue 1
(
23:30) Tevragh-Zeina - Inter Nouakchott -
-:-- - -
MEXICO: Liga MX - Clausura
(
02:00) Puebla - U.A.N.L.- Tigres -
-:-(
03:00) Club America - Atl. San Luis -
-:-(
04:00) Mazatlan FC - Club Tijuana -
-:-- - -
MEXICO: Liga de Expansion MX - Clausura
(
01:00) Celaya - Tlaxcala -
-:-- - -
MEXICO: Liga Premier Serie A
(
01:00) Tecos FC - Cimarrones de Sonora 2 -
-:-(
01:45) Orgullo Reynosa - Coras -
-:-(
03:00) Chihuahua - Apodaca -
-:-(
18:00) Leones Negros 2 - Mexicali -
-:-(
19:00) San Juan de Aragon - Reboceros de La Piedad -
-:-(
23:00) Aguacateros de Periban - Petroleros Salamanca -
-:-(
23:00) Colima FC - Alacranes de Durango -
-:-(
23:00) Tritones Vallarta - Los Cabos -
-:-(
00:00) Cafetaleros - Canamy -
-:-(
00:00) Escorpiones - Inter Playa Del Carmen -
-:-(
00:00) Inter de Queretaro - Irapuato -
-:-(
00:00) Mineros de Fresnillo - UA Zacatecas -
-:-- - -
MEXICO: Liga Premier Serie B
(
00:00) Poza Rica - Ayense -
-:-(
19:00) Chilpancingo - Santiago -
-:-(
19:00) Huracanes Izcalli - Ciervos -
-:-(
23:00) CDM - Canoneros -
-:-(
23:00) Pachuca 2 - Artesanos Metepec -
-:-- - -
MEXICO: Liga MX U23 - Clausura
(
16:00) U.N.A.M.- Pumas U23 - Cruz Azul U23 -
-:-(
16:30) Pachuca U23 - Toluca U23 -
-:-- - -
MEXICO: Liga MX Women - Clausura
(
00:00) Queretaro W - Necaxa W -
-:-(
02:06) Club Leon W - Mazatlan FC W -
-:-(
00:00) Atl. San Luis W - Pachuca W -
-:-- - -
MOLDOVA: Super Liga - Championship Group
(
16:00) Zimbru Chisinau - Balti -
-:-- - -
MOLDOVA: Super Liga - Relegation Group
(
14:00) Drochia - Bardar -
-:-(
14:00) Univer-Oguzsport - Floresti -
-:-- - -
MONGOLIA: Premier League
(
09:15) Brera Ilch - FC Ulaanbaatar -
-:-(
12:15) Falcons - Tuv Azarganuud -
-:-- - -
MONTENEGRO: Prva Crnogorska Liga
(
15:00) Arsenal Tivat - Decic -
-:-(
15:00) Jedinstvo - Mladost DG -
-:-(
15:00) Jezero - Mornar Bar -
-:-(
15:00) Sutjeska - Rudar -
-:-(
18:00) Buducnost - Petrovac -
-:-- - -
MONTENEGRO: Druga Liga
(
15:00) Bokelj - FK Podgorica -
-:-(
15:00) Igalo - Lovcen -
-:-(
15:00) Iskra - Grbalj -
-:-(
15:00) Kom Podgorica - Internacional -
-:-- - -
MOROCCO: Coupe du Trone
(
23:00) Chabab Mohammedia - Youssoufia Berrechid -
-:-(
23:00) Olympique Khouribga - Difaa El Jadidi -
-:-(
23:00) Raja Casablanca - Olympique de Safi -
-:-(
23:00) Renaissance Zemamra - Chabab Benguerir -
-:-- - -
NETHERLANDS: Tweede Divisie
(
14:30) ACV Assen - ADO 20 Heemskerk -
-:-(
14:30) Excelsior Maassluis - De Treffers -
-:-(
14:30) Hardenberg - GVVV -
-:-(
14:30) Lisse - Quick Boys -
-:-(
14:30) Noordwijk - Kozakken Boys -
-:-(
15:00) AFC - Rijnsburgse Boys -
-:-(
15:30) HFC - Jong Sparta Rotterdam -
-:-(
15:30) Katwijk - Scheveningen -
-:-(
18:00) Jong Almere City - Spakenburg -
-:-- - -
NETHERLANDS: Derde Divisie
(
14:00) AWC - TOGB -
-:-(
14:00) Blauw Geel - Rosmalen -
-:-(
14:00) HV & CV Quick - GVV Unitas -
-:-(
14:30) Barendrecht - Gemert -
-:-(
14:30) Eemdijk - HSC '21 -
-:-(
14:30) Rijnvogels - Harkemase Boys -
-:-(
14:30) Staphorst - VVSB -
-:-(
14:30) SteDoCo - Baronie -
-:-(
14:30) VV DOVO - Kampong -
-:-(
15:00) IJsselmeervogels - DVS '33 Ermelo -
-:-(
15:00) ODIN '59 - Genemuiden -
-:-(
15:00) Sparta Nijkerk - RKAV Volendam -
-:-(
15:00) Sportlust - Groene Ster -
-:-(
15:00) Urk - Hoogeveen -
-:-(
15:30) DEM - USV Hercules -
-:-(
18:00) Meerssen - OSS '20 -
-:-(
18:00) UNA - TEC -
-:-- - -
NETHERLANDS: Divisie 1 U21 - Spring Season
(
14:30) Zwolle U21 - Cambuur U21 -
-:-- - -
NETHERLANDS: Divisie 1 U18 - Spring Season
(
15:00) Willem II U18 - Groningen U18 -
-:-- - -
NETHERLANDS: Eredivisie Women
(
14:00) Feyenoord W - Telstar W -
-:-(
14:00) Twente W - Den Haag W -
-:-(
16:30) PEC Zwolle W - Excelsior W -
-:-(
16:30) Sittard W - Utrecht W -
-:-- - -
NORTHERN IRELAND: NIFL Championship
(
16:00) Knockbreda - H&W Welders -
-:-- - -
NORTHERN IRELAND: Irish Cup
(
18:30) Cliftonville - Larne -
-:-- - -
NORTH MACEDONIA: 1. MFL
(
15:00) Shkupi - Vardar -
-:-(
15:00) Tikves - Sileks -
-:-- - -
NORTH MACEDONIA: 2. MFL
(
15:00) Arsimi - FK Skopje -
-:-(
15:00) Bashkimi - Detonit Plackovica -
-:-(
15:00) Besa 1976 - Karaorman -
-:-(
15:00) Ohrid - Belasica -
-:-(
15:00) Osogovo - Novaci -
-:-(
15:00) Pelister - Vardar Negotino -
-:-(
15:00) Pobeda - Sasa -
-:-(
15:00) Teteks - Kozuf Gevgelija -
-:-- - -
OMAN: Professional League
(
19:00) Al-Rustaq - Bahla -
-:-(
19:00) Al-Wahda - Sur Club -
-:-- - -
PARAGUAY: Primera Division - Apertura
(
23:00) Cerro Porteno - Nacional Asuncion -
-:-- - -
PERU: Liga 1 - Apertura
(
01:00) Cusco - Union Comercio -
-:-(
20:15) Grau - Carlos Mannucci -
-:-(
22:45) FBC Melgar - Cienciano -
-:-- - -
PERU: Liga Women
(
16:30) U. de Deportes W - Defensores W -
-:-(
21:00) Killas W - Biavo W -
-:-- - -
POLAND: Ekstraklasa
(
12:30) Rakow - Ruch Chorzow -
-:-(
15:00) Jagiellonia - LKS Lodz -
-:-(
17:30) Piast Gliwice - Slask Wroclaw -
-:-(
20:00) Pogon Szczecin - Cracovia -
-:-- - -
POLAND: Division 1
(
12:40) R. Rzeszow - Leczna -
-:-(
15:00) Legnica - Arka Gdynia -
-:-(
17:30) Chrobry Glogow - Wisla -
-:-(
20:00) Podbeskidzie - Termalica B-B. -
-:-- - -
POLAND: Division 2
(
12:00) Stezyca - Skra -
-:-(
12:00) Stomil Olsztyn - Hutnik Krakow -
-:-(
13:00) Zaglebie II - Ol. Grudziadz -
-:-(
14:30) Chojniczanka - KKS Kalisz -
-:-(
15:00) Pogon Siedlce - Lech Poznan II -
-:-(
17:00) LKS Lodz II - Polonia Bytom -
-:-- - -
POLAND: III Liga - Group I
(
12:00) Legia II - Mlawa -
-:-(
12:00) Zambrow - Swit Mazowiecki -
-:-(
13:00) Legionowo - Grodzisk M. -
-:-(
14:00) Warta Sieradz - Sulejowek -
-:-(
14:00) Wikielec - LKS Lomza -
-:-(
15:00) GKS Belchatow - Pilica Bialobrzegi -
-:-(
15:00) Pelikan - Concordia Elblag -
-:-- - -
POLAND: III Liga - Group II
(
12:00) Cartusia Kartuzy - Zawisza -
-:-(
12:00) Nowe Skalmierzyce - Kleczew -
-:-(
13:00) Swinoujscie - Sroda -
-:-(
14:00) Starogard Gdanski - Stolem Gniewino -
-:-(
15:00) Elana Torun - Gedania Gdansk -
-:-- - -
POLAND: III Liga - Group III
(
12:00) Bytom Odrzanski - Polkowice -
-:-(
12:00) Carina Gubin - Stilon Gorzow -
-:-(
13:00) Bielsko-Biala - Jelenia Gora -
-:-(
13:00) Goczalkowice Zdroj - Slask Wroclaw II -
-:-(
13:00) Unia Turza Slaska - Rakow II -
-:-(
15:00) Starowice Dolne - Pawlowice -
-:-- - -
POLAND: III Liga - Group IV
(
12:00) Karpaty Krosno - Star Starachowice -
-:-(
12:00) Orleta Radzyn - Unia Tarnow -
-:-(
12:00) Wislanie Jaskowice - Czarni Polaniec -
-:-(
13:00) Avia Swidnik - Podhale Nowy Targ -
-:-(
13:00) Biala Podlaska - Wisloka Debica -
-:-(
13:00) Chelmianka Chelm - Swidniczanka Swidnik -
-:-(
13:00) Garbarnia - Siarka Tarnobrzeg -
-:-(
13:30) Wiazownica - KS Wieczysta Krakow -
-:-- - -
POLAND: Central Youth League
(
11:00) Odra Opole U19 - Korona Kielce U19 -
-:-(
12:00) Widzew Lodz U19 - Gornik Zabrze U19 -
-:-- - -
PORTUGAL: Liga Portugal
(
16:30) Arouca - SC Farense -
-:-(
16:30) Vitoria Guimaraes - Moreirense -
-:-(
19:00) Boavista - Rio Ave -
-:-(
21:30) Estoril - FC Porto -
-:-- - -
PORTUGAL: Liga Portugal 2
(
12:00) Leiria - Nacional -
-:-(
15:00) Maritimo - Leixoes -
-:-(
16:30) AVS - Santa Clara -
-:-(
16:30) FC Porto B - Penafiel -
-:-- - -
PORTUGAL: Liga 3 - Promotion Group
(
16:00) Varzim - Academica -
-:-(
20:30) Felgueiras - Covilha -
-:-- - -
PORTUGAL: Liga 3 - Relegation Group
(
16:00) 1º Dezembro - Oliveira Hospital -
-:-(
16:00) Amora - Pero Pinheiro -
-:-(
16:00) Anadia - Trofense -
-:-(
16:00) Sanjoanense - AD Fafe -
-:-(
16:00) SC Vianense - Canelas 2010 -
-:-(
18:00) Caldas - Sporting CP B -
-:-- - -
PORTUGAL: Campeonato de Portugal - Group B
(
12:00) Beira Mar - Vila Mea -
-:-- - -
PORTUGAL: Campeonato de Portugal - Group C
(
12:00) Marinhense - Fontinhas -
-:-- - -
PORTUGAL: Campeonato Nacional U19 - Championship Group
(
12:00) Braga U19 - FC Porto U19 -
-:-(
17:00) Benfica U19 - Academico Viseu U19 -
-:-(
17:00) Famalicao U19 - Sporting CP U19 -
-:-- - -
PORTUGAL: Campeonato Nacional U19 - Relegation Group
(
17:00) Academica U19 - Torreense U19 -
-:-(
17:00) Beira Mar U19 - Alverca U19 -
-:-(
17:00) Belenenses U19 - Estoril U19 -
-:-(
17:00) Gil Vicente U19 - Chaves U19 -
-:-(
17:00) Rio Ave U19 - Boavista U19 -
-:-(
17:00) Vizela U19 - Lusitania FC U19 -
-:-- - -
QATAR: QSL
(
19:30) Al Arabi - Al-Gharafa -
-:-(
19:30) Qatar SC - Al Wakra -
-:-- - -
REPUBLIC OF THE CONGO: Ligue 1
(
15:00) JS Talangai - Vegas -
-:-(
18:00) Otoho d'Oyo - Diables Noirs -
-:-- - -
ROMANIA: Liga 1 - Championship Group
(
20:00) Univ. Craiova - FC Rapid Bucuresti -
-:-- - -
ROMANIA: Liga 1 - Relegation Group
(
14:45) FC Botosani - Poli Iasi -
-:-(
17:00) U. Cluj - UTA Arad -
-:-- - -
ROMANIA: Liga 2 - Championship Group
(
10:00) Unirea Slobozia - Mioveni -
-:-- - -
ROMANIA: Liga 2 - Relegation Group
(
10:00) Alexandria - CSC Dumbravita -
-:-(
10:00) Ceahlaul - Metaloglobus Bucharest -
-:-(
10:00) Concordia - Progresul Spartac -
-:-(
10:00) CSM Resita - Unirea Dej -
-:-(
10:00) Tunari - Chindia Targoviste -
-:-(
10:00) Viitorul Tg. Jiu - Steaua Bucuresti -
-:-- - -
ROMANIA: Liga 3 - Seria 1 - Promotion Group
(
14:00) Bucovina Radauti - FC Bacau -
-:-(
14:00) CSM Bacau - Stiinta Miroslava -
-:-- - -
ROMANIA: Liga 3 - Seria 2 - Promotion Group
(
14:00) CSM Focsani - Sporting Liesti -
-:-(
14:00) Metalul Buzau - Unirea Branistea -
-:-- - -
ROMANIA: Liga 3 - Seria 2 - Relegation Group
(
14:00) Braila - Viitorul Ianca -
-:-(
14:00) Hamangia Baia - Vointa Limpezis -
-:-- - -
ROMANIA: Liga 3 - Seria 3 - Promotion Group
(
14:00) Afumati - LPS HD Clinceni -
-:-- - -
ROMANIA: Liga 3 - Seria 3 - Relegation Group
(
14:00) Axiopolis Cernavoda - Inainte Modelu -
-:-(
14:00) Gloria Baneasa - Progresul Fundulea -
-:-(
14:00) Recolta Gh. Doja - Voluntari 2 -
-:-- - -
ROMANIA: Liga 3 - Seria 4 - Relegation Group
(
14:00) CSO Plopeni - Muscel -
-:-(
14:00) Moreni - Tricolorul Breaza -
-:-- - -
ROMANIA: Liga 3 - Seria 5 - Promotion Group
(
14:00) Campulung - Kids Tampa Brasov -
-:-(
14:00) Olimpic Zarnesti - Cetate Rasnov -
-:-- - -
ROMANIA: Liga 3 - Seria 5 - Relegation Group
(
14:00) Targu Secuiesc - Tarlungeni -
-:-- - -
ROMANIA: Liga 3 - Seria 6 - Relegation Group
(
14:00) Horezu - Calimanesti -
-:-- - -
ROMANIA: Liga 3 - Seria 7 - Promotion Group
(
14:00) CSO Filiasi - Viitorul Simian -
-:-- - -
ROMANIA: Liga 3 - Seria 7 - Relegation Group
(
14:00) Lupac - Jiul Petrosani -
-:-- - -
ROMANIA: Liga 3 - Seria 8 - Promotion Group
(
14:00) FC Bihor - Phoenix Buzias -
-:-(
14:00) Politehnica Timisoara - Peciu Nou -
-:-- - -
ROMANIA: Liga 3 - Seria 8 - Relegation Group
(
14:00) Progresul Pecica - Ineu -
-:-(
14:00) Soimii Lipova - Socodor -
-:-- - -
ROMANIA: Liga 3 - Seria 9 - Promotion Group
(
14:00) ACS Medias - Unirea Ungheni -
-:-- - -
ROMANIA: Liga 3 - Seria 9 - Relegation Group
(
14:00) Unirea Alba-Iulia - Viitorul Cluj -
-:-- - -
ROMANIA: Liga 3 - Seria 10 - Promotion Group
(
14:00) CSM Satu Mare - Santandrei -
-:-- - -
ROMANIA: Liga 3 - Seria 10 - Relegation Group
(
14:00) Victoria Carei - Minerul Ocna Dej -
-:-- - -
ROMANIA: Liga 1 Women - Championship Group
(
11:00) Csikszereda M. Ciuc W - Politehnica Timisoara W -
-:-(
13:00) Farul Constanta W - Ol. Cluj W -
-:-- - -
ROMANIA: Liga 1 Women - Relegation Group
(
10:00) Targu Mures W - Gloria 2018 Bistrita W -
-:-- - -
RUSSIA: Premier League
(
12:00) Krylya Sovetov - Zenit -
-:-(
14:30) Sochi - CSKA Moscow -
-:-(
15:30) Baltika - Pari NN -
-:-(
17:00) Spartak Moscow - Ural -
-:-- - -
RUSSIA: FNL
(
06:00) Yenisey - Khimki -
-:-(
12:00) SKA Khabarovsk - Saratov -
-:-(
14:00) Arsenal Tula - Tyumen -
-:-(
14:00) Shinnik Yaroslavl - Leningradets -
-:-(
14:00) Torpedo Moscow - Kamaz -
-:-(
17:30) Rodina Moscow - Volgar-Astrakhan -
-:-- - -
RUSSIA: FNL 2 - Division A Gold - Spring Season
(
10:00) Ufa - Veles Moscow -
-:-(
11:00) FK Novosibirsk - Murom -
-:-(
13:00) R. Volgograd - Lipetsk -
-:-(
14:00) Krasnodar 2 - Rodina Moscow 2 -
-:-(
15:00) FK Chayka - Chelyabinsk -
-:-- - -
RUSSIA: FNL 2 - Division A Silver - Spring Season
(
12:00) Omsk - Miass -
-:-(
12:30) S. Kostroma - Ulyanovsk -
-:-(
13:00) Khimik - Tekstilshtik -
-:-(
13:00) Kursk - D. Bryansk -
-:-(
14:00) Mashuk - Kaluga -
-:-- - -
RUSSIA: FNL 2 - Division B - Group 1
(
12:00) Astrakhan - Nart Cherkessk -
-:-(
12:00) Biolog - FK Pobeda -
-:-(
12:00) Spartak Nalchik - Dynamo Stavropol -
-:-(
13:00) Alania 2 - Forte Taganrog -
-:-(
14:00) Maykop - FK Rostov 2 -
-:-- - -
RUSSIA: Supreme Division Women
(
09:00) Zvezda 2005 W - Chertanovo M. W -
-:-(
09:45) FK Yenisey W - CSKA Moscow W -
-:-(
11:00) Lokomotiv Moscow W - Krasnodar W -
-:-- - -
RWANDA: Premier League
(
11:30) Gorilla - Police -
-:-(
14:00) Kiyovu - Musanze -
-:-(
14:00) Mukura Victory Sports - Rayon Sport -
-:-- - -
SAUDI ARABIA: Saudi Professional League
(
20:00) Al Nassr - Al Taee -
-:-(
20:00) Al Riyadh - Abha -
-:-(
20:00) Al Shabab - Al Hilal -
-:-(
20:00) Al Wehda - Al Fateh -
-:-- - -
SCOTLAND: Premiership
(
16:00) Aberdeen - Ross County -
-:-(
16:00) Hearts - Kilmarnock -
-:-(
16:00) Motherwell - St. Mirren -
-:-(
16:00) Rangers - Hibernian -
-:-(
16:00) St Johnstone - Dundee FC -
-:-- - -
SCOTLAND: Championship
(
16:00) Arbroath - Dunfermline -
-:-(
16:00) Dundee Utd - Raith -
-:-(
16:00) Morton - Queen's Park -
-:-(
16:00) Partick Thistle - Inverness -
-:-- - -
SCOTLAND: League One
(
16:00) Alloa - Annan -
-:-(
16:00) Cove Rangers - Stirling -
-:-(
16:00) Hamilton - Queen of South -
-:-(
16:00) Kelty Hearts - Edinburgh City -
-:-(
18:30) Montrose - Falkirk -
-:-- - -
SCOTLAND: League Two
(
16:00) Dumbarton - Stenhousemuir -
-:-(
16:00) East Fife - Elgin City -
-:-(
16:00) Peterhead - Clyde -
-:-(
16:00) Spartans - Forfar Athletic -
-:-(
16:00) Stranraer - Bonnyrigg Rose -
-:-- - -
SCOTLAND: Highland League
(
15:00) Wick Academy - Brechin -
-:-(
16:00) Clachnacuddin - Banks O' Dee -
-:-(
16:00) Deveronvale - Buckie Thistle -
-:-(
16:00) Forres Mechanics - Formartine Utd -
-:-(
16:00) Keith - Huntly -
-:-(
16:00) Strathspey Thistle - Nairn County -
-:-(
16:00) Turriff Utd - Lossiemouth -
-:-- - -
SCOTLAND: Lowland League
(
16:00) Civil Service Strollers - Albion Rovers -
-:-(
16:00) Linlithgow Rose - Cowdenbeath -
-:-(
16:00) Stirling University - Edinburgh University -
-:-- - -
SERBIA: Super Liga
(
14:00) Radnicki 1923 - Napredak -
-:-(
14:00) Radnicki Nis - Mladost -
-:-(
16:00) Javor - Crvena zvezda -
-:-(
18:30) Partizan - Sp. Subotica -
-:-- - -
SERBIA: Prva Liga
(
15:00) Graficar Beograd - Mladost GAT -
-:-(
15:00) OFK Beograd - Smederevo -
-:-(
15:00) RFK Novi Sad - Vrsac -
-:-(
15:00) Tekstilac Odzaci - Radnicki S. Mitrovica -
-:-(
17:00) Kolubara - FK Indjija -
-:-- - -
SERBIA: Srpska Liga - Belgrade
(
11:00) Prva Iskra - Studentski Grad -
-:-(
11:00) Usce - Radnicki Obrenovac -
-:-(
13:30) Torlak - Teleoptik -
-:-(
16:00) Buducnost Dobanovci - Sindjelic Beograd -
-:-(
16:00) Rad Beograd - Brodarac -
-:-- - -
SERBIA: Srpska Liga - Vojvodina
(
16:00) 1. Maj Ruma - Radnicki Zrenjanin -
-:-(
16:00) Becej - Kabel Novi Sad -
-:-(
16:00) Hajduk 1912 - Podunavac Belegis -
-:-(
16:00) Jedinstvo SP - Dinamo Pancevo -
-:-(
16:00) Naftagas - Kikinda -
-:-(
16:00) Zeleznicar Indjija - Backa -
-:-- - -
SERBIA: Srpska Liga - East
(
15:30) Djerdap - Timocanin -
-:-(
15:30) Jedinstvo Krusevac - Zitoradja -
-:-(
15:30) Mesevo - Pcinja -
-:-(
15:30) Radnicki Svilajnac - Dunav Prahovo -
-:-(
15:30) Trayal Krusevac - Radnicki Pirot -
-:-- - -
SERBIA: Srpska Liga - West
(
15:30) Borac 1926 - Sloga Petrovac -
-:-(
15:30) Josanica - FAP -
-:-(
15:30) Loznica - Sloga Pozega -
-:-(
15:30) Omladinac Zablace - Polet Ljubic -
-:-(
15:30) Real Podunavci - Mladi Radnik -
-:-(
15:30) Tutin - Mihajlovac -
-:-(
15:30) Zlatibor Cajetina - Buducnost Krusik -
-:-- - -
SIERRA LEONE: Premier League
(
17:15Postponed) ) Bo Rangers - Real Republicans -
-:-(
17:15Postponed) ) Kholifa Stars - Luawa -
-:-(
17:15Postponed) ) Lamboi - Wusum Stars -
-:-(
17:15Postponed) ) Mighty Blackpool - Kahunla -
-:-(
17:30) Lamboi - Diamond Stars -
-:-(
19:00) Kallon - Freetown City -
-:-- - -
SLOVAKIA: Nike liga - Championship Group
(
17:30) Slovan Bratislava - Podbrezova -
-:-- - -
SLOVAKIA: Nike liga - Relegation Group
(
15:00) Banska Bystrica - Trencin -
-:-(
15:00) Skalica - Michalovce -
-:-(
15:00) Z. Moravce-Vrable - Kosice -
-:-- - -
SLOVAKIA: 2. liga
(
14:00) L. Mikulas - Myjava -
-:-(
15:00) Samorin - Spisska Nova Ves -
-:-- - -
SLOVAKIA: 3. Liga - East
(
15:00) Lubovna - Namestovo -
-:-(
15:00) MSK Lucenec - Bardejov -
-:-- - -
SLOVAKIA: 3. Liga - West
(
15:00) Galanta - Belusa -
-:-(
15:00) Jednota Banova - MSK Martin -
-:-(
15:00) Lehota p. V. - Velke Ludince -
-:-(
15:00) Sala - HA Banska Bystrica -
-:-- - -
SLOVAKIA: 4. liga - Central
(
15:00) Badin - Banik Stranavy -
-:-(
15:00) Cadca - Tvrdosin -
-:-(
15:00) K. Nove Mesto - TJD Pribelce -
-:-(
15:00) SK Javornik Makov - Besenova -
-:-(
15:00) Slavia Staskov - Lip. Stiavnica -
-:-- - -
SLOVAKIA: 4. liga - East
(
10:30) Sokol Lubotice - Raslavice -
-:-(
15:00) Sabinov - Sobrance-Sobranecko -
-:-- - -
SLOVAKIA: 4. liga - West
(
15:00) FKM Nove Zamky - Stankovce -
-:-- - -
SLOVAKIA: 1. Liga Women
(
11:00) Topolcany GFC W - Zilina W -
-:-- - -
SLOVENIA: Prva liga
(
15:00) O. Ljubljana - Koper -
-:-(
17:30) Celje - Aluminij -
-:-- - -
SLOVENIA: 2. SNL
(
15:30) Bilje - Grosuplje -
-:-(
15:30) Dravinja - Primorje -
-:-(
15:30) NK Bistrica - ND Gorica -
-:-(
20:00) Nafta - Beltinci -
-:-- - -
SLOVENIA: 3. SNL - East
(
15:00) Korotan - Hajdina -
-:-(
15:00) Ljutomer - Drava -
-:-(
15:00) Podvinci - Brezice -
-:-(
15:00) Race - Dravograd -
-:-(
15:00) Videm - Zavrc -
-:-(
16:00) Sampion Celje - Krsko -
-:-(
18:00) Dobrovce - NK Smartno -
-:-- - -
SLOVENIA: 3. SNL - West
(
15:30) Kocevje - Dob -
-:-(
15:30) NK Adria - Fama Vipava -
-:-(
15:30) NK Jesenice - Dren Vrhnika -
-:-(
15:30) Skofja Loka - Izola -
-:-(
15:30) Slovan Ljubljana - Brda -
-:-(
15:30) Ziri - Sobec Lesce -
-:-- - -
SLOVENIA: 1. SZNL Women
(
15:00) Mura W - Drava W -
-:-(
15:30) Primorje W - Gazon W -
-:-- - -
SOUTH AFRICA: Premier League
(
14:30) Cape Town City - Kaizer Chiefs -
-:-(
14:30) Golden Arrows - Richards Bay -
-:-(
14:30) Polokwane - Chippa Utd. -
-:-(
14:30) Stellenbosch - Royal AM -
-:-(
16:30) TS Galaxy - AmaZulu -
-:-(
16:45) Sekhukhune - Orlando Pirates -
-:-- - -
SOUTH AFRICA: Diski Challenge
(
09:00) Chippa Utd. U23 - Kaizer Chiefs U23 -
-:-(
09:00) Royal AM U23 - Golden Arrows U23 -
-:-(
09:00) Supersport Utd U23 - Cape Town City U23 -
-:-(
09:00) Swallows U23 - Polokwane U23 -
-:-(
11:00) Sekhukhune U23 - Orlando Pirates U23 -
-:-- - -
SOUTH KOREA: K League 1
(
06:00) Incheon - Daejeon -
-:-(
06:00) Jeonbuk - Ulsan HD -
-:-(
08:30) Jeju Utd - Pohang -
-:-(
08:30) Suwon FC - Gimcheon Sangmu -
-:-- - -
SOUTH KOREA: K League 2
(
06:00) Asan - Cheongju -
-:-(
08:30) Seongnam - Gimpo FC -
-:-(
08:30) Seoul E-Land - Anyang -
-:-- - -
SOUTH KOREA: K3 League
(
06:00) Changwon - Paju Citizen -
-:-(
06:00) Daegu 2 - Gimhae -
-:-(
07:00) Daejeon Korail - Hwaseong -
-:-(
07:00) Mokpo - Ulsan Citizen -
-:-- - -
SPAIN: LaLiga2
(
14:00) Valladolid - Levante -
-:-(
16:15) Andorra - Mirandes -
-:-(
16:15) Eibar - Eldense -
-:-(
16:15) Leganes - FC Cartagena SAD -
-:-(
18:30) Albacete - Huesca -
-:-(
18:30) Gijon - Racing Santander -
-:-- - -
SPAIN: Primera RFEF - Group 1
(
16:00) Cornella - Dep. La Coruna -
-:-(
16:00) Fuenlabrada - Sabadell -
-:-(
16:00) Unionistas - SD Logrones -
-:-(
18:00) Sestao - Rayo Majadahonda -
-:-(
18:00) Tarazona - Celta Vigo B -
-:-(
18:00) Teruel - R. Union -
-:-- - -
SPAIN: Primera RFEF - Group 2
(
18:00) Ceuta - Algeciras -
-:-(
20:00) Antequera - Alcoyano -
-:-(
20:00) Castellon - Recreativo Huelva -
-:-(
20:00) Merida AD - Cordoba -
-:-- - -
SPAIN: Segunda RFEF - Group 1
(
16:30) Arandina - Pontevedra -
-:-(
16:45) Racing Club Villalbes - Valladolid Promesas -
-:-(
19:00) Ourense CF - Cayon -
-:-- - -
SPAIN: Segunda RFEF - Group 2
(
16:00) Ath Bilbao B - Calahorra -
-:-(
16:00) Valle Egues - AD San Juan -
-:-(
17:00) Barbastro - Barakaldo -
-:-(
17:00) Brea - Naxara -
-:-- - -
SPAIN: Segunda RFEF - Group 3
(
17:00) Alzira - Hercules -
-:-(
17:00) Badalona Futur - Andratx -
-:-- - -
SPAIN: Segunda RFEF - Group 4
(
17:00) Ciudad Real - Orihuela -
-:-(
17:00) Marbella - San Roque -
-:-- - -
SPAIN: Segunda RFEF - Group 5
(
17:00) Numancia - Union Adarve -
-:-- - -
SPAIN: Tercera RFEF - Group 3
(
17:30) Revilla - Guarnizo -
-:-- - -
SPAIN: Tercera RFEF - Group 5
(
17:00) FC L'escala - San Cristobal CP -
-:-- - -
SPAIN: Tercera RFEF - Group 6
(
12:00) Atzeneta - Roda -
-:-(
17:00) Jove - Gandia -
-:-(
17:00) Torrellano - Acero -
-:-- - -
SPAIN: Tercera RFEF - Group 7
(
16:00) Rayo Vallecano B - Real Madrid C -
-:-- - -
SPAIN: Tercera RFEF - Group 9
(
12:00) Jaen - Atletico Melilla -
-:-(
18:00) CD Torreperogil - Mancha -
-:-(
18:00) Malaga B - Malaga City -
-:-- - -
SPAIN: Tercera RFEF - Group 11
(
16:30) Inter Manacor - Alaior -
-:-- - -
SPAIN: Tercera RFEF - Group 12
(
13:00) CD Buzanada - San Bartolome -
-:-- - -
SPAIN: Tercera RFEF - Group 13
(
17:00) Montecasillas - Bullense -
-:-(
17:00) Racing Murcia - CD Algar -
-:-(
17:30) Pulpileno - Plus Ultra -
-:-(
18:00) Balsicas Atletico - Lorca Deportiva -
-:-(
18:00) Muleno - Caravaca -
-:-- - -
SPAIN: Tercera RFEF - Group 14
(
18:00) Don Benito - RCP Valverdeno -
-:-- - -
SPAIN: Liga F Women
(
12:00) Sevilla FC W - Real Sociedad W -
-:-(
14:00) Betis W - Eibar W -
-:-(
16:00) Atl. Madrid W - Valencia W -
-:-(
19:00) Villarreal W - Real Madrid W -
-:-- - -
SPAIN: Primera Federacion Women
(
11:30) CA Osasuna W - Cacereno W -
-:-(
12:30) Alaves W - Espanyol W -
-:-(
13:00) Atl. Madrid B W - Athletic Bilbao B W -
-:-(
16:00) Madrid C. B W - DUX Logrono W -
-:-- - -
SURINAME: SML
(
00:00) Broki - PVV -
-:-(
21:30) Flora - Leo Victor -
-:-(
00:00) SV Transvaal - Inter Wanica -
-:-- - -
SWEDEN: Allsvenskan
(
15:00) Norrkoping - Malmo FF -
-:-- - -
SWEDEN: Superettan
(
13:00) Sundsvall - Ostersund -
-:-(
15:00) Orgryte - Utsikten -
-:-- - -
SWEDEN: Division 1 - Norra
(
12:00) Stocksund - Friska Viljor -
-:-(
13:00) Orebro Syr. - Stockholm Internazionale -
-:-(
16:00) United Nordic - AFC Eskilstuna -
-:-- - -
SWEDEN: Division 1 - Södra
(
13:00) Eskilsminne - Tvaaker -
-:-(
16:00) Jonkoping - Olympic -
-:-(
16:00) Oskarshamn - Ljungskile -
-:-- - -
SWEDEN: Division 2 - Norrland
(
14:00) Algarna-Harnosand - Ytterhogdal -
-:-- - -
SWEDEN: Division 2 - Södra Götaland
(
14:00) Hassleholms IF - Lodde -
-:-- - -
SWEDEN: Svenska Cupen Women - Play Offs
(
15:00) Pitea W - Rosengard W -
-:-- - -
SWITZERLAND: Super League
(
18:00) Lausanne Ouchy - Lugano -
-:-(
18:00) Winterthur - Servette -
-:-(
20:30) Basel - Zurich -
-:-- - -
SWITZERLAND: Challenge League
(
18:00) Baden - Wil -
-:-- - -
SWITZERLAND: Promotion League
(
15:00) Basel II - Bulle -
-:-(
15:00) Lugano II - Cham -
-:-(
16:00) Bruhl - Etoile-Carouge -
-:-(
16:00) Luzern II - St. Gallen II -
-:-(
16:00) Zurich II - Rapperswil -
-:-- - -
SWITZERLAND: 1.Liga Classic Group 1
(
19:30) Yverdon II - Monthey -
-:-- - -
SWITZERLAND: 1.Liga Classic Group 2
(
15:00) Black Stars - Emmenbrucke -
-:-(
16:00) Courtetelle - Concordia -
-:-(
16:00) Schotz - Langenthal -
-:-(
16:00) Wohlen - Dietikon -
-:-- - -
SWITZERLAND: 1.Liga Classic Group 3
(
15:00) Eschen - Winterthur II -
-:-(
15:00) Mendrisio - Kreuzlingen -
-:-(
16:00) Wettswil-Bonstetten - Taverne -
-:-- - -
SWITZERLAND: Super League Women
(
16:00) Aarau W - Grasshopper W -
-:-(
16:00) Rapperswil W - Zurich W -
-:-(
17:30) Thun W - Servette Geneve FC W -
-:-(
18:00) Basel W - Young Boys W -
-:-(
19:00) Luzern W - St. Gallen W -
-:-- - -
SYRIA: Premier League
(
13:00) Al-Ittihad Aleppo - Al-Sahel -
-:-(
13:00) Al Karamah - Al Taliya -
-:-(
13:00) Foutoua - Horriya -
-:-(
13:00) Hottin - Tishreen -
-:-(
13:00) Jableh - Al Jaish -
-:-- - -
THAILAND: Thai League 1
(
12:00) Uthai Thani - Prachuap -
-:-(
12:30) Lamphun Warrior - Port MTI FC -
-:-(
13:00) Sukhothai - Ratchaburi -
-:-(
14:00) Trat FC - Pathum United -
-:-- - -
THAILAND: Thai League 2
(
11:30) Pattaya United - Chainat -
-:-(
12:00) Chiangmai FC - Ayutthaya Utd -
-:-(
12:00) Krabi - Nong Bua Pitchaya -
-:-(
12:30) Nakhon Ratchasima FC - Chiangmai Utd -
-:-(
13:00) Kasetsart - Rayong FC -
-:-- - -
TOGO: Championnat National
(
16:00) Doumbe - Unisport -
-:-(
16:00) Gbikinti Bassar - Barracuda -
-:-- - -
TURKEY: Super Lig Women
(
10:00) Amed SK W - Adana Idmanyurduspor W -
-:-(
10:00) Fatih Vatan Spor W - Karadeniz Eregli W -
-:-(
10:00) Galatasaray W - Hakkarigucu Spor W -
-:-(
10:00) Trabzonspor W - Atasehir W -
-:-(
11:00) Besiktas W - Fenerbahce W -
-:-(
12:00) Beylerbeyi W - Fomget GSK W -
-:-(
12:00) Karagumruk W - 1207 Antalyaspor W -
-:-(
13:00) Gaziantep W - ALG Spor W -
-:-- - -
TURKMENISTAN: Yokary Liga
(
12:00) Altyn Asyr - Nebitci -
-:-(
13:00) Arkadag - Ahal -
-:-- - -
UGANDA: Premier League
(
14:00) Villa - Mbarara City -
-:-(
17:00) URA SC - Vipers -
-:-- - -
UGANDA: Big League
(
14:00) Blacks Power - Kaaro Karungi -
-:-(
14:00) Calvary - Ndejje University -
-:-(
14:00) Kiyinda Boys - Young Elephant -
-:-(
14:00) Kyetume - Jinja North -
-:-(
14:00) Mbale Heroes - Lugazi -
-:-(
14:00) Onduparaka - Kigezi HomeBoyz -
-:-(
14:00) Police - Booma -
-:-- - -
UKRAINE: Premier League
(
12:00) Obolon - Shakhtar Donetsk -
-:-(
14:30) Zhytomyr - Ch. Odessa -
-:-(
17:00) Veres-Rivne - Kryvbas -
-:-- - -
UKRAINE: Persha Liga - Promotion Group
(
11:30) SC Poltava - Epitsentr -
-:-(
13:00) Inhulets - Nyva Buzova -
-:-- - -
UKRAINE: Persha Liga - Relegation Group
(
11:00) Khust - Hirnyk-Sport -
-:-(
12:00) Nyva Ternopil - Dinaz Vyshgorod -
-:-(
12:30) Bukovyna - FC Chernihiv -
-:-- - -
UKRAINE: Druha Liga
(
16:00) Trostyanets - Skala 1911 -
-:-- - -
UKRAINE: U19 League
(
11:00) Kolos Kovalivka U19 - Dnipro-1 U19 -
-:-(
12:00) Zorya U19 - Metalist 1925 U19 -
-:-- - -
UNITED ARAB EMIRATES: UAE League
(
19:00) Al Ain - Al Sharjah -
-:-(
19:00) Al Bataeh - Al Jazira -
-:-(
19:00) Al Wasl - Khorfakkan -
-:-- - -
UNITED ARAB EMIRATES: Division 1
(
19:00) Al Dhafra - Dibba Al Fujairah -
-:-(
19:00) Al Urooba - United FC -
-:-(
19:00) Gulf Heroes - Al Thaid -
-:-- - -
URUGUAY: Primera Division - Apertura
(
17:30) Rampla Juniors - Fenix -
-:-(
20:00) Liverpool M. - River Plate -
-:-(
23:00) Defensor Sp. - Danubio -
-:-- - -
URUGUAY: Segunda Division - Torneo Competencia
(
14:00) Juventud - Oriental -
-:-(
20:00) Cooper - Atenas -
-:-(
20:00) Plaza Colonia - Cerrito -
-:-(
20:00) Sud America - Tacuarembo -
-:-- - -
USA: MLS
(
19:00) Philadelphia Union - Minnesota United -
-:-(
21:00) Colorado Rapids - Los Angeles FC -
-:-(
00:30) Charlotte - FC Cincinnati -
-:-(
00:30) DC United - CF Montreal -
-:-(
00:30) Inter Miami - New York City -
-:-(
00:30) Orlando City - New York Red Bulls -
-:-(
00:30) Toronto FC - Sporting Kansas City -
-:-- - -
USA: USL Championship
(
00:00) North Carolina - Hartford Athletic -
-:-(
21:00) Louisville City - Birmingham -
-:-(
00:00) Indy Eleven - Detroit -
-:-(
00:00) Miami FC - Charleston -
-:-(
00:30) Tampa Bay - Rhode Island -
-:-- - -
USA: MLS Next Pro
(
22:00) Vancouver Whitecaps 2 - Portland Timbers 2 -
-:-- - -
USA: USL League One
(
00:00) Lexington - Greenville -
-:-(
03:00) Central Valley Fuego - Forward Madison -
-:-(
21:00) One Knoxville - Tormenta -
-:-(
00:30Postponed) ) Chattanooga Red Wolves - Union Omaha -
-:-- - -
USA: NISA
(
22:00Postponed) ) Savannah Clovers - LA Force -
-:-- - -
USA: NWSL Women
(
00:00) Orlando Pride W - Chicago W -
-:-(
03:00) San Diego Wave W - Reign W -
-:-(
20:30) Kansas City Current W - Angel City W -
-:-(
00:00) North Carolina Courage W - Gotham W -
-:-(
00:30) Portland Thorns W - Racing Louisville W -
-:-- - -
UZBEKISTAN: Super League
(
15:00) Andijan - Nasaf Qarshi -
-:-(
15:00) Pakhtakor - Sogdiana -
-:-- - -
VENEZUELA: Liga FUTVE - Apertura
(
20:00) Rayo Zuliano - Universidad Central -
-:-(
22:45) Caracas - Inter de Barinas -
-:-- - -
VENEZUELA: Liga FUTVE 2 - Apertura
(
00:00) Fundacion AIFI - Maritimo -
-:-(
20:30) Academia Anzoategui - Nueva Esparta -
-:-(
20:30) Frontera - Trujillanos -
-:-(
21:00) Dynamo Puerto - Atletico La Cruz -
-:-(
21:00) Heroes de Falcon - Yaracuyanos -
-:-- - -
VIETNAM: V.League 1
(
11:00) Gia Lai - Khanh Hoa -
-:-(
12:00) Song Lam Nghe An - Hai Phong -
-:-(
13:15) Viettel - Quang Nam -
-:-- - -
VIETNAM: V.League 2
(
10:00) Dong Thap - Phu Tho -
-:-(
11:00) Dong Nai - Da Nang -
-:-(
12:00) PVF-CAND - TTBD Phu Dong -
-:-- - -
WALES: FA Cup
(
18:15) Cardiff Metropolitan - TNS -
-:-- - -
WORLD: Friendly International
(
18:00) France U16 - Argentina U16 -
-:-(
18:00) Japan U16 - Czech Republic U16 -
-:-(
18:00) Saudi Arabia U16 - Ivory Coast U16 -
-:-(
18:00) Wales U16 - Mexico U16 -
-:-- - -
WORLD: Club Friendly
(
10:30) CSM Slatina (Rou) - FC Arges (Rou) -
-:-(
13:00) Grorud (Nor) - Follo (Nor) -
-:-(
13:00) Strommen (Nor) - Ull/Kisa (Nor) -
-:-(
13:45) SJK (Fin) - Haka (Fin) -
-:-(
14:00) Jerv (Nor) - Flekkeroy (Nor) -
-:-(
14:00) Lahti (Fin) - Gnistan (Fin) -
-:-(
14:00) Sprint-Jeloy (Nor) - Eik-Tonsberg (Nor) -
-:-(
17:00) KTP (Fin) - Valtti (Fin) -
-:-- - -
WORLD: Club Friendly Women
(
13:00) Orebro W (Swe) - AIK W (Swe) -
-:-(
15:00) Uppsala W (Swe) - Djurgarden W (Swe) -
-:-- - -
ZAMBIA: Super League
(
14:00) Power Dynamos - Red Arrows -
-:-(
15:00) Green Buffaloes - Kabwe -
-:-(
15:00) Green Eagles - Kansanshi -
-:-(
15:00) Konkola - Mutondo Stars -
-:-(
15:00) Mufulira - Trident -
-:-(
15:00) NAPSA Stars - Forest Rangers -
-:-(
15:00) Nkwazi - Nkana -
-:-(
15:00) Prison Leopards - MUZA -
-:-(
15:00) ZESCO - Zanaco -
-:-