- - -
ENGLAND: Premier League
(
20:45) Wolves - Bournemouth
-
0:1(
21:00) Crystal Palace - Newcastle -
2:0(
21:00) Everton - Liverpool -
2:0(
21:00) Manchester Utd - Sheffield Utd -
4:2- - -
FRANCE: Ligue 1
(
19:00) Lorient - PSG -
1:4(
21:00) Marseille
- Nice -
2:2(
21:00) Monaco - Lille -
1:0- - -
NETHERLANDS: Eredivisie
(
18:45) Twente - Almere City -
3:1(
21:00) Ajax
- Excelsior -
2:2- - -
SOUTH AMERICA: Copa Libertadores - Group Stage
(
00:00) Caracas (Ven) - Rosario Central (Arg) -
1:1(
00:00) Estudiantes L.P. (Arg) - Gremio (Bra)
-
0:1(
02:00) Atletico-MG (Bra) - Penarol (Uru) -
3:2(
02:00) Liverpool M. (Uru) - San Lorenzo (Arg) -
1:0(
02:30) Colo Colo (Chi) - Alianza Lima (Per) -
0:0(
04:00) Junior (Col) - LDU Quito (Ecu) -
1:1(
00:00) Botafogo RJ (Bra) - U. de Deportes (Per) -
3:1(
00:00) Huachipato (Chi) - The Strongest (Bol) -
0:0(
00:00) Nacional (Uru) - Dep. Tachira (Ven) -
2:1- - -
ALBANIA: First Division
(
15:00) Korabi Peshkopi - Luzi -
5:1- - -
ALBANIA: Albanian Cup
(
18:00) KF Tirana - Kukesi -
1:0(
18:00) Vllaznia - Egnatia
-
1:1aet- - -
ALGERIA: Algeria Cup
(
22:00) CR Belouizdad - USM Alger -
1:0pen- - -
ANDORRA: Andorra Cup
(
20:30) Inter Escaldes
- Pas de la Casa -
3:4pen- - -
ANGOLA: Girabola
(
17:00) Petro Atletico - Sao Salvador -
5:0- - -
ARGENTINA: Primera Nacional
(
00:00) Ferro - Alvarado -
3:0- - -
ARGENTINA: Primera B - Apertura
(
20:00) Acassuso - Sacachispas -
2:1- - -
ARGENTINA: Torneo Promocional Amateur - Apertura
(
18:30) Barrancas - Deportivo Camioneros -
1:2- - -
ARGENTINA: Reserve League - First stage
(
20:00) Defensa y Justicia 2 - Huracan 2 -
0:0(
20:00) Gimnasia L.P. 2 - Rosario Central 2 -
1:3(
20:00) Lanus 2 - Independiente 2 -
2:0(
00:00) Central Cordoba 2 - Sarmiento Junin 2 -
1:0(
00:00) Talleres Cordoba 2 - Tigre 2
-
2:0- - -
ARUBA: Division di Honor - Relegation
(
02:00) Caravel - Jong Aruba -
1:2- - -
ASIA: AFC Champions League - Play Offs
(
12:00) Yokohama F. Marinos (Jpn)
- Ulsan HD (Kor) -
4:2pen- - -
ASIA: AFC Cup - Play Offs
(
11:00) Central Coast Mariners (Aus) - Abdish-Ata (Kgz) -
3:0- - -
AUSTRALIA: NPL Queensland
(
12:30Postponed) ) Peninsula - Olympic FC -
-:-(
12:30) Sunshine Coast Wanderers - Queensland Lions -
3:1- - -
AUSTRALIA: Northern NSW State League
(
12:00) Belmont Swansea Utd. - Kahibah -
2:1(
12:00) Singleton Strikers - Cessnock City Hornets -
1:3(
12:00Postponed) ) Thornton Redbacks - West Wallsend -
-:-(
12:00Postponed) ) Toronto Awaba Stags - Wallsend Red Devils -
-:-- - -
AUSTRIA: Bundesliga - Championship Group
(
18:30) A. Klagenfurt - Salzburg -
4:3(
18:30) Hartberg - LASK -
1:2(
20:30) SK Rapid - Sturm Graz -
1:3- - -
AZERBAIJAN: Azerbaijan Cup
(
15:00) Gabala - Zira -
0:2(
18:00) Qarabag - Neftci Baku -
4:1- - -
BARBADOS: Premier League
(
01:00) Barbados Soccer Academy - Kickstart -
1:3(
03:00) Ellerton FC - Wotton -
1:2- - -
BELARUS: Vysshaya Liga Women
(
13:00) Smorgon W - FC Gomel W -
0:1- - -
BELGIUM: Jupiler Pro League - Championship Group
(
20:30) Anderlecht - Cercle Brugge KSV -
3:0(
20:30) Club Brugge KV - Genk -
4:0- - -
BELGIUM: 1st National Women
(
19:00) St. Liege II W - Club Brugge II W -
1:0- - -
BOSNIA AND HERZEGOVINA: WWIN Liga BiH
(
16:00) Zvijezda 09 - Tuzla City -
3:2(
18:00) Borac Banja Luka - Posusje -
1:0(
20:30) Zrinjski - FK Sarajevo -
4:3- - -
BOSNIA AND HERZEGOVINA: Prva Liga - RS
(
16:30) Kozara - Mrkonjic Grad -
2:2(
16:30) Ljubic Prnjavor - Famos Vojkovici -
3:1(
16:30) Nevesinje - BSK Banja Luka -
3:1(
16:30) Prijedor - Leotar -
5:0(
16:30) Romanija Pale - Laktasi -
1:0(
16:30) Slavija - Drina Zvornik -
2:1(
16:30) Zeljeznicar Banja Luka - Sutjeska Foca -
1:1(
18:30) Radnik Bijeljina - Omarska -
3:0(
20:00) Modrica - Kozarska Dubica -
1:1- - -
BRAZIL: Serie B
(
02:00) Brusque - Mirassol -
3:1- - -
BRAZIL: Gaucho 2
(
20:00) Futvida - Sao Gabriel -
0:1(
00:00) Monsoon - Lajeadense
-
0:0(
00:00) Veranopolis - Esportivo
-
1:0(
00:30) Frederiquense - Gaucho -
2:1(
00:30) Passo Fundo - GE Gloria -
0:0- - -
BRAZIL: Maranhense - Play Offs
(
00:30) Moto Club - Maranhao -
0:1- - -
BRAZIL: Paulista A3 - Play Offs
(
00:30) Gremio Prudente - Votuporanguense -
2:2- - -
BRAZIL: Roraimense - Second stage
(
01:00) Sao Raimundo RR - River-RR -
3:1(
03:00) Rio Negro - Progresso
-
6:0- - -
BRAZIL: Brasileiro U20
(
20:00) America MG U20 - Atletico-MG U20 -
3:4(
20:00) Ceara U20 - Corinthians U20
-
2:0(
20:00) Internacional U20
- Bahia U20 -
1:3(
20:00) Palmeiras U20 - Athletico-PR U20 -
3:2(
20:30) Goias U20 - Sao Paulo U20 -
4:3(
21:00) Cruzeiro U20 - Fortaleza U20 -
1:0(
22:00) Santos U20 - Flamengo RJ U20 -
1:3- - -
BULGARIA: Third League - South-East
(
16:00) Lok. Plovdiv II - Botev Plovdiv II -
2:0- - -
BULGARIA: Third League - North-East
(
16:00) Lokomotiv Ruse - Dunav Ruse II -
1:4- - -
BULGARIA: Bulgarian Cup
(
17:45) Ludogorets - Hebar -
4:0- - -
CAMEROON: Elite One - Relegation Group
(
15:00) Fauve Azur Elite - Aigle Royal -
2:0(
16:00Postponed) ) APEJES Academy - Fortuna Mfou -
-:-(
16:00Postponed) ) Avion Academy - UMS de Loum -
-:-(
16:00Postponed) ) Bamenda - Fauve Azur Elite -
-:-(
16:00Postponed) ) Fovu Baham - Bamboutos FC -
-:-(
16:00Postponed) ) Union Douala - Les Astres -
-:-(
17:00) Bamboutos FC - APEJES Academy -
0:2- - -
CANADA: Championship
(
03:00) Cavalry
- Vancouver FC -
1:0- - -
CHAD: Premiere Division - LPFN
(
16:45) Aiglons - Emat -
1:0(
16:45) AS Farcha - Tourbillon -
1:2(
16:45) Stars J. Talents - AS Psi -
0:2- - -
COLOMBIA: Copa Colombia
(
02:40) Tigres - Cucuta
-
1:0(
22:30) Cartagena
- Huila
-
4:1pen(
23:00) Jaguares de Cordoba - Llaneros -
2:1pen- - -
CYPRUS: Cyta Championship - Relegation Group
(
17:00) Karmiotissa - Othellos Athienou -
6:6(
18:00) AEL Limassol - Nea Salamis -
5:4- - -
CZECH REPUBLIC: MOL Cup
(
18:00) Plzen - Zlin -
3:0- - -
CZECH REPUBLIC: Kralovehradecky KP
(
17:30) Cerveny Kostelec - Solnice -
1:4- - -
CZECH REPUBLIC: Liberecky KP
(
17:30) Sedmihorky - Hradek nad Nisou -
0:1- - -
CZECH REPUBLIC: U19 League
(
11:00) Jihlava U19 - Sparta Prague U19 -
0:5- - -
DR CONGO: Ligue 1 - Championship Group
(
16:00) Aigles du Congo - Lubumbashi Sport -
1:1(
16:00Postponed) ) St Eloi Lupopo - Dauphins Noirs -
-:-- - -
ECUADOR: Serie B
(
02:00) Vargas Torres - Guayaquil City
-
2:1(
22:00) Nueve de Octubre - Chacaritas -
1:0- - -
EGYPT: Premier League
(
16:00) El Gaish - Enppi -
1:0(
19:00Postponed) ) Arab Contractors - Zamalek -
-:-(
19:00) Pyramids
- National Bank Egypt -
3:2- - -
EL SALVADOR: Primera Division - Clausura
(
23:00) Fuerte San Francisco - FAS -
0:2(
23:30) 11 Deportivo - Platense Municipal -
0:0- - -
ENGLAND: Championship
(
20:45) Coventry - Hull -
2:3- - -
ENGLAND: National League - Play Offs
(
20:00Cancelled) ) Altrincham - FC Halifax -
-:-(
20:00) Solihull Moors - FC Halifax -
4:2- - -
ENGLAND: National League North - Play Offs
(
20:45) Chorley - Curzon Ashton -
1:0pen- - -
ENGLAND: National League South - Play Offs
(
20:45) Maidstone - Aveley -
2:1- - -
ENGLAND: Southern League Premier South
(
20:45) Plymouth Parkway - Hayes & Yeading -
3:1- - -
ENGLAND: Premier League U18
(
13:30) Leeds U18
- Derby U18 -
5:0- - -
ENGLAND: Women's National League North
(
20:45) Wolverhampton W - Derby W -
5:1- - -
FAROE ISLANDS: Faroe Islands Cup
(
18:30) FC Suduroy - TB Tvoroyri -
0:2(
18:30) Hoyvik - Vikingur -
1:3(
18:30) Sandur - AB Argir -
1:2pen(
19:30) Klaksvik - HB Torshavn -
2:3- - -
FINLAND: Veikkausliiga
(
18:00) SJK - HJK -
3:3- - -
FINLAND: Ykkosliiga
(
17:30) JaPS - SalPa -
2:3(
17:30) Jaro - KaPa -
4:2(
17:30) KTP - SJK Akatemia -
5:1(
17:30) Mikkeli - JIPPO -
1:1(
17:30) PK-35 - TPS -
1:1- - -
FINLAND: Kakkonen Group B
(
17:30Postponed) ) Poxyt - Tampere Utd -
-:-(
18:00) Honka - EBK -
0:0(
18:00) P-Iirot Rauma - HJS -
3:3(
18:00) TPV - Ilves-Kissat -
3:1- - -
FINLAND: Suomen Cup
(
18:30) FC Kirkkonummi - Keski-Uusimaa -
0:4(
19:00) Toejoen Veikot - Haka 2 -
2:3(
19:10) LPS - EPS 2 -
4:0- - -
FRANCE: Division 1 Women
(
18:30) Dijon W
- Reims W -
1:1(
18:30) Le Havre W
- Fleury 91 W -
1:3(
18:30) Lille W - Bordeaux W -
1:2(
18:30) Lyon W - Guingamp W -
2:1(
18:30) Montpellier W - St Etienne W -
4:0(
18:30) PSG W
- Paris FC W -
1:1- - -
GERMANY: 3. Liga
(
19:00) Saarbrucken - RW Essen -
1:1- - -
GERMANY: Regionalliga North
(
19:00) Hamburger SV II - VfB Oldenburg -
0:2(
19:00) Jeddeloh
- Phonix Lubeck -
0:2- - -
GERMANY: Regionalliga Bayern
(
19:00) Bayern II
- Buchbach -
0:0- - -
GERMANY: Oberliga Schleswig-Holstein
(
18:45) Todesfelde - Preussen Reinfeld -
2:1(
19:30) Hohenwestedt - Flensburg -
0:0- - -
GERMANY: Oberliga Bremen
(
18:30) Hemelingen - Brinkumer -
2:2- - -
GERMANY: Oberliga Niedersachsen
(
18:45) Rotenburger - Emden -
0:6- - -
GERMANY: Oberliga Bayern Nord
(
18:30) Bayern Hof - Ammerthal -
3:0- - -
GERMANY: Oberliga Mittelrhein
(
18:45) Schafhausen - Frechen -
0:2- - -
GIBRALTAR: National League - Championship Group
(
21:00) Europa Point - St Josephs -
0:3- - -
GREECE: Super League - Championship Group
(
16:00) Lamia
- PAOK -
1:1(
18:30) Aris - Olympiacos Piraeus -
1:1(
19:30) AEK Athens FC - Panathinaikos -
3:0- - -
GREECE: Gamma Ethniki - Group 1
(
15:00) Aetos Varvaras - Poseidonas Michanionas -
1:4(
15:00) Aris Avatou - Kavala -
0:1(
15:00) Epanomi - Doxa Dramas -
0:3(
15:00) M. Alexandros Agia Marina - Chaniotis -
2:5(
15:00) Orestis Orestiadas - Niki Efkarpias -
3:0(
15:00) Panthrakikos - Aris Petinos -
6:0(
15:00) PAOK Kristonis - Apollon Paralimniou -
3:3(
15:00) Thermaikos FC - Veria -
1:0- - -
GREECE: Gamma Ethniki - Group 2
(
10:00) Svoronos FC - Zakynthos -
4:1(
15:00) AO Trikala - Thyella Katsikas -
2:0(
15:00) Asteras Petriti - Lefkimmi -
0:2(
15:00) Asteras Stavrou - Anagennisi Arta -
0:2(
15:00) Eordaikos - Kastoria -
2:1(
15:00) Kileler - Pierikos -
2:0(
15:00) Nea Artaki - Ethnikos Neou -
1:1- - -
GREECE: Gamma Ethniki - Group 3
(
10:00) Mykonos - Mesolongi AE -
3:0(
15:00) Ermionidas-Ermis - Filiatron -
1:1(
15:00) Panargiakos - Rodos -
2:1(
15:00) Pyliou - Thyella D. -
1:1- - -
GREECE: Gamma Ethniki - Group 4
(
15:00) Agios Nikolaos - Proodeftiki -
2:0(
15:00) Almyros Gaziou - Atsalenios -
2:1(
15:00) AO Ilisiakos - Paraskevi -
3:1(
15:00) Atromitos Piraeus - Chaidari -
0:4(
15:00) Ellopiakos - Ermis Z. -
2:0(
15:00) Episkopi - Panionios -
1:4(
15:00) Ethnikos Piraeus - Apollon Smyrnis -
3:0(
15:00) Fostiras - Peramaikos -
1:3(
15:00) Ipato - Aris Petroupolis -
2:1- - -
GUATEMALA: Liga Nacional - Clausura - Play Offs
(
23:00) Deportivo Achuapa
- Deportivo Mixco -
0:2- - -
HAITI: Championnat National - Serie de Ouverture
(
22:00) Racing Haitien - America des Cayes -
0:0- - -
HONDURAS: Liga Nacional - Clausura
(
03:00) Real Espana
- Genesis -
2:1- - -
HUNGARY: Hungarian Cup
(
20:00) Nyiregyhaza - Ferencvaros -
1:2- - -
ICELAND: Icelandic Cup
(
21:15) KA Asvellir - KR Reykjavik
-
2:9(
21:15) Throttur - Kopavogur -
1:2(
21:15) Valur - Hafnarfjordur
-
3:0(
22:00) Augnablik - Stjarnan -
1:2- - -
INDIA: ISL - Play Offs
(
16:00) Goa - Mumbai City -
2:3- - -
INDONESIA: Liga 1
(
10:00) Persebaya - Bali United -
0:2(
14:00) Persik Kediri - PSS Sleman
-
4:4- - -
ISRAEL: Liga Alef North
(
11:00) Tzeirey Um El Fahem - Hapoel Bueine -
4:4- - -
ISRAEL: State Cup
(
19:30) H. Beer Sheva - Netanya -
3:2aet- - -
ITALY: Serie D - Group C
(
15:00) Virtus Bolzano - Portogruaro -
2:2- - -
ITALY: Coppa Italia
(
21:00) Atalanta - Fiorentina
-
4:1- - -
JAPAN: YBC Levain Cup
(
12:00) Blaublitz - Shonan Bellmare -
2:1aet(
12:00) Kumamoto - Sagan Tosu -
0:1(
12:00) Kusatsu - Kashiwa Reysol -
1:3(
12:00) Nagano - Kyoto -
3:2aet(
12:00) Nara Club
- Sanfrecce Hiroshima -
0:6(
12:00) Okayama - Yokohama FC -
3:4pen(
12:00) Ryukyu - Gamba Osaka -
2:1(
12:00) Toyama - Shimizu S-Pulse -
1:0pen(
12:30) Gainare Tottori - Urawa Reds -
2:5- - -
KENYA: Super League
(
12:00) Migori - Mara Sugar -
0:1(
14:00) Mombasa Stars - Darajani Gogo -
0:1- - -
KOSOVO: Kosovar Cup
(
15:00) Drita - Prishtina -
0:1aet(
15:00) FC Ballkani - Suhareka -
2:2- - -
LITHUANIA: A Lyga
(
17:00Postponed) ) FK Panevezys - Dziugas Telsiai -
-:-(
17:00) Transinvest - Hegelmann -
1:2(
18:00) Kauno Zalgiris - Banga -
0:3(
19:00) Zalgiris - Dainava Alytus -
4:0- - -
LUXEMBOURG: Luxembourg Cup
(
20:00) Hostert - Mondorf -
1:2(
20:00) Jeunesse Esch - Hesperange -
0:2(
20:00) Niedercorn - Differdange -
2:0(
20:00) Yellow Boys
- UNA Strassen -
0:2- - -
MEXICO: Liga Premier Serie A
(
00:00) Colima FC - Mexicali -
1:0- - -
MEXICO: Liga Premier Serie B - Play Offs
(
20:00) Chilpancingo - Artesanos Metepec -
1:2(
00:00) Pachuca 2 - Uruapan -
3:0- - -
MOLDOVA: Moldovan Cup
(
18:00) Petrocub - Balti -
5:1(
18:00) Zimbru Chisinau - Sheriff Tiraspol -
1:0- - -
MONTENEGRO: Druga Liga
(
17:00) Berane - Iskra -
2:3(
17:00) Bokelj - Kom Podgorica -
0:1(
17:00) FK Podgorica - Grbalj -
2:1(
17:00) Internacional - Igalo -
0:2(
17:00) Otrant - Lovcen
-
4:1- - -
NICARAGUA: Liga Primera - Clausura
(
23:00) Matagalpa - Managua FC -
0:2- - -
NICARAGUA: Liga Primera U20 - Clausura
(
20:00) Matagalpa U20 - Managua FC U20 -
0:0(
00:00) Masachapa U20
- Esteli U20 -
0:5(
00:00) Ocotal U20 - Sport Sebaco U20 -
6:1- - -
NORTH & CENTRAL AMERICA: CONCACAF Champions Cup
(
04:15) Club America - Pachuca -
1:1- - -
NORWAY: NM Cup
(
18:00) Askoy - Brann -
2:5(
18:00) Baerum Sportsklubb - Stabaek -
0:5(
18:00) Bjarg - Asane -
0:3(
18:00) Eidsvold TF - Mjondalen -
1:0(
18:00) Elverum - HamKam -
2:4(
18:00) Flekkeroy - Egersund
-
0:1(
18:00) Floya - Tromso -
0:6(
18:00) Fram - Arendal -
0:3(
18:00) Frigg - KFUM Oslo -
0:3(
18:00) Froya
- Sogndal -
2:3pen(
18:00) Hodd - Aalesund -
1:0aet(
18:00) Junkeren - Bodo/Glimt -
0:2(
18:00) Kjelsas - Kongsvinger -
3:2(
18:00) Mandalskameratene - Bryne -
0:7(
18:00) Melhus - Ranheim
-
1:5(
18:00) Pors - Odd -
0:1(
18:00) Rade - Moss -
2:1(
18:00) Skjervoy - Alta -
0:1(
18:00) Stjordals Blink - Levanger -
0:1(
18:00) Stord - Lysekloster -
0:4(
18:00) Strindheim - Molde -
1:2(
18:00) Torvastad - Viking -
3:4(
18:00) Traeff - Kristiansund -
1:2(
18:00) Ull/Kisa - Rosenborg -
1:3(
18:00) V. Haugesund - Sandnes -
0:4(
19:00) Jerv - Stromsgodset -
0:3(
19:00) Tromsdalen - Lyn
-
3:1aet(
19:05) Strommen - Lillestrom -
4:5- - -
NORWAY: Norway Cup Women
(
18:30) Blindheim W - Aalesund W -
1:2pen- - -
PERU: Liga 2
(
22:30) Carlos Stein - Pirata
-
0:1- - -
POLAND: Division 1
(
18:00) Pruszkow - Arka Gdynia -
2:0(
18:00) Wisla Plock
- Legnica -
2:1(
20:30) Lechia Gdansk - Polonia Warszawa -
1:0- - -
POLAND: Polish Cup Women
(
16:00) UKS SMS Lodz W - GKS Katowice W -
0:1(
17:00) Gdansk W - Slask Wroclaw W -
1:2- - -
PORTUGAL: Liga Portugal 2
(
21:15) AVS
- FC Porto B -
0:2- - -
QATAR: QSL
(
17:30) Al Arabi - Al Markhiya -
1:2(
17:30) Al Rayyan - Al Ahli Doha -
4:1(
17:30) Al Wakra - Al-Gharafa -
2:4(
17:30) Muaither SC - Qatar SC -
3:5(
17:30) Shamal
- Al-Sadd
-
0:4(
17:30) Umm-Salal - Al-Duhail
-
2:0- - -
ROMANIA: Liga 1 - Championship Group
(
18:00) Farul Constanta - FC Rapid Bucuresti -
3:1(
20:45) Sepsi Sf. Gheorghe - FCSB -
2:2- - -
ROMANIA: Liga 1 - Relegation Group
(
15:45) U. Cluj - Poli Iasi -
1:0- - -
ROMANIA: Liga 2 - Championship Group
(
16:00) Selimbar - Csikszereda M. Ciuc -
2:2(
18:00) Mioveni - Unirea Slobozia -
0:1- - -
ROMANIA: Liga 1 Women - Championship Group
(
11:30) Politehnica Timisoara W - Csikszereda M. Ciuc W -
0:1(
15:30) Ol. Cluj W - Farul Constanta W -
0:0- - -
ROMANIA: Liga 1 Women - Relegation Group
(
14:00) Banat W - CSM Alexandria W -
1:6- - -
RUSSIA: Premier League
(
15:00) Orenburg - Dynamo Moscow -
1:2(
17:15) Pari NN - Lokomotiv Moscow -
2:3(
19:30) Krasnodar - Baltika -
3:2(
19:30) Zenit - Rubin Kazan -
0:2- - -
RUSSIA: FNL
(
11:00) SKA Khabarovsk - Rodina Moscow -
2:1(
15:00) Tyumen - Chernomorets Novorossijsk -
1:1(
16:00) Alania Vladikavkaz - Kuban -
3:0(
16:00) Volgar-Astrakhan - Torpedo Moscow -
1:1(
16:30) Akron Togliatti - Leningradets -
0:0(
17:00) Neftekhimik - Shinnik Yaroslavl -
1:2(
17:00) Saratov - Yenisey -
0:2(
18:00) Khimki - Kamaz -
1:0(
18:30) Dynamo Makhachkala - Arsenal Tula -
0:0- - -
RUSSIA: FNL 2 - Division A Gold - Spring Season
(
13:30) Krasnodar 2
- Murom -
1:2(
14:30) FK Novosibirsk - Rodina Moscow 2
-
1:1(
17:00) Lipetsk - Chelyabinsk -
2:2(
17:30) FK Chayka - Ufa -
1:0(
18:00) R. Volgograd
- Veles Moscow -
2:3- - -
RUSSIA: FNL 2 - Division A Silver - Spring Season
(
15:00) Mashuk - D. Bryansk -
1:0(
15:00) Omsk - S. Kostroma -
0:0(
16:00) Ulyanovsk - Khimik -
0:1(
17:00) Kursk - Kaluga -
1:2(
17:00) Tekstilshtik - Miass -
1:1- - -
RUSSIA: FNL 2 - Division B - Group 1
(
15:00) FK Pobeda - FC Sevastopol -
0:0(
15:00) Kholding - Spartak Nalchik -
0:1- - -
SAN MARINO: Campionato Sammarinese - Play Offs
(
20:45) Folgore - Fiorentino -
2:0(
20:45) Juvenes/Dogana - Domagnano -
3:2- - -
SAUDI ARABIA: Division 1
(
18:15) Al Bukayriyah - Al Qadisiya -
1:1(
18:15) Al Jabalain - Al Najma -
0:2(
19:45) Jeddah - Al-Qaisumah -
0:3- - -
SCOTLAND: Highland League
(
21:00) Brora Rangers - Wick Academy -
1:0- - -
SERBIA: Srpska Liga - East
(
16:30) Buducnost Popovac - Sindjelic -
0:1(
16:30) Djerdap - Radnicki Svilajnac -
1:0(
16:30) Jedinstvo Krusevac - SFS Borac -
0:0(
16:30) Mesevo - Radnicki Pirot -
1:0(
16:30) Paracin - Jagodina -
3:1(
16:30) Pcinja - Zitoradja -
5:0(
16:30) Trayal Krusevac - Dunav Prahovo -
3:0(
16:30) Vlasina - Timocanin -
3:2- - -
SERBIA: Serbian Cup
(
16:00) Radnicki 1923 - Vojvodina -
0:1(
19:00) Crvena zvezda - Partizan -
2:0- - -
SIERRA LEONE: Premier League
(
18:15) Wusum Stars - SLIFA -
2:0(
19:00) Bo Rangers - Real Republicans -
5:0(
19:00) East End Lions - Wilberforce Strikers -
0:1- - -
SLOVAKIA: 2. liga
(
15:00) Slovan Bratislava B
- Malzenice
-
3:2(
16:30) D. Kubin - FK Humenne -
0:0(
16:30) L. Mikulas - Trebisov -
1:2(
16:30) Petrzalka - Spisska Nova Ves -
2:0(
16:30) Povazska Bystrica - Komarno -
1:1(
16:30) Puchov
- Presov -
3:2(
16:30) Samorin - Zilina B -
1:1(
19:00) Myjava - Pohronie -
2:1- - -
SLOVAKIA: 4. liga - West
(
17:30) Blava Jaslovske Bohunice - Pata -
1:1- - -
SLOVAKIA: 1. Liga Women - Relegation Group
(
15:00) Topolcany GFC W
- Presov W -
4:5- - -
SLOVENIA: Slovenian Cup
(
20:00) ND Gorica - Beltinci -
2:1pen- - -
SOMALIA: National league
(
14:30) Elman - Jeenyo -
5:2- - -
SOUTH AMERICA: Copa Sudamericana - Group Stage
(
00:00) Union La Calera (Chi) - Cruzeiro (Bra) -
0:0(
02:00) Deportivo Garcilaso (Per)
- Cuiaba (Bra)
-
1:1(
02:00) Sportivo Trinidense (Par) - Nacional Potosi (Bol) -
2:0(
02:30) Argentinos Jrs (Arg) - Corinthians (Bra)
-
1:0(
04:00) Alianza (Col) - U. Catolica (Ecu) -
1:3(
00:00) Coquimbo (Chi) - Racing Club (Arg) -
1:2(
00:00) Danubio (Uru) - Athletico-PR (Bra) -
0:1- - -
SOUTH AMERICA: South American Championship Women U20 - Final Group
(
23:00) Argentina U20 W - Brazil U20 W -
0:2(
01:30) Paraguay U20 W - Venezuela U20 W -
2:0(
04:45) Colombia U20 W - Peru U20 W -
1:0- - -
SPAIN: Tercera RFEF - Group 5
(
20:00) Rapitenca - Mollerussa -
0:1- - -
SPAIN: Tercera RFEF - Group 12
(
17:45) Gran Tarajal - CD Buzanada -
0:1- - -
SPAIN: Liga F Women
(
18:00) Las Planas W - Barcelona W -
2:4- - -
SWEDEN: Allsvenskan
(
19:00) AIK - Varnamo -
2:0(
19:00) Brommapojkarna
- Sirius -
1:1(
19:00) Goteborg - Hacken -
0:1- - -
SWITZERLAND: Challenge League
(
19:30) Stade Nyonnais - Vaduz
-
0:2- - -
TANZANIA: Ligi Kuu Bara
(
15:00) JKT Tanzania - Young Africans -
0:0- - -
THAILAND: League Cup
(
13:00) Chiangrai Utd - Port MTI FC -
1:2(
13:30) Ratchaburi - Pathum United -
0:3(
14:00) Buriram - Lamphun Warrior -
2:1aet- - -
TOGO: Championnat National
(
17:00Postponed) ) ASC Kara - OTR -
-:-(
17:00Postponed) ) Barracuda - Entente II -
-:-(
17:00Postponed) ) Gbikinti Bassar - Espoir -
-:-(
17:00Postponed) ) Gbohloe-Su - Doumbe -
-:-(
17:00Postponed) ) Kakadl - Binah -
-:-(
17:00Postponed) ) Kara - Gomido -
-:-(
17:00Postponed) ) Semassi - Dynamic Togolais -
-:-(
17:00Postponed) ) Tambo - Unisport -
-:-- - -
TURKEY: Turkish Cup
(
19:30) Trabzonspor
- Karagumruk -
3:2- - -
TURKMENISTAN: Yokary Liga
(
13:00) Energetik - Ahal -
0:1(
14:00) Kopetdag Asgabat - FC Asgabat -
0:2(
14:30) Sagadam - Altyn Asyr -
0:2- - -
UGANDA: Premier League
(
15:00) Express - Airtel Kitara -
1:2(
18:00) NEC FC - BUL -
1:0- - -
UKRAINE: Championship Women - Championship Group
(
10:00) Shakhtar Donetsk W
- Kryvbas W
-
0:1- - -
UKRAINE: Championship Women - Relegation Group
(
11:00) Panthers FC Uman W - Dnipro-1 W -
1:2(
15:30) EMC Podolie W - Mariupol W -
1:0- - -
URUGUAY: Primera Division - Apertura
(
20:00) Rampla Juniors - Defensor Sp. -
2:1- - -
WALES: Cymru North
(
21:00) Holywell - Llanidloes -
4:0- - -
WORLD: Friendly International
(
10:00) Serbia U16 - Kazakhstan U16 -
4:0(
10:30) Morocco U18 - Guatemala U18 -
2:1pen(
11:00) Mali U18 - Saudi Arabia U18 -
4:2(
12:00) Libya U17 - Algeria U17 -
0:2(
12:30) Finland U16 - Sweden U16 -
0:2(
15:00) Ecuador U18 - Slovakia U18 -
0:2(
15:15) Croatia U16 - Uruguay U16 -
2:2(
15:30) Russia U16 - Ghana U16 -
3:1(
15:30) Turkey U18 - Jamaica U18 -
10:1(
16:00) Morocco U17 - Egypt U17 -
1:3- - -
WORLD: Friendly International Women
(
12:00) Uzbekistan U18 W - Kyrgyzstan U18 W -
6:1(
15:00) Tajikistan U18 W - Turkmenistan U18 W -
4:0(
17:00) Jordan U20 W - Lebanon U20 W -
0:3- - -
ZAMBIA: Super League
(
15:00Abandoned) ) MUZA - Nkwazi -
0:0- - -
ZIMBABWE: Premier Soccer League
(
15:00) Bikita Minerals - Simba Bhora -
1:0(
15:00) Chicken Inn - Hwange -
1:0(
15:00) Herentals - Highlanders -
2:2(
15:00) Ngezi Platinum - Yadah -
2:2(
15:00) Platinum - ZPC Kariba -
0:1(
15:00) TelOne - Bulawayo Chiefs -
1:1