- - -
ENGLAND: Premier League
(
21:00) Luton - Everton -
-:-- - -
FRANCE: Ligue 1
(
19:00) Toulouse - Montpellier -
-:-(
21:00) Lens - Lorient -
-:-- - -
GERMANY: Bundesliga
(
20:30) Hoffenheim - RB Leipzig -
-:-- - -
ITALY: Serie A
(
20:45) Torino - Bologna -
-:-- - -
NETHERLANDS: Eredivisie
(
20:00) Almere City - Heerenveen -
-:-(
20:00) Sittard - G.A. Eagles -
-:-- - -
SPAIN: LaLiga
(
21:00) Getafe - Ath Bilbao -
-:-- - -
ALGERIA: Ligue 1
(
17:00Postponed) ) ASO Chlef - Khenchela -
-:-(
17:00Postponed) ) Ben Aknoun - Biskra -
-:-(
17:00Postponed) ) Constantine - CR Belouizdad -
-:-(
17:00Postponed) ) El Bayadh - Kabylie -
-:-(
17:00Postponed) ) MC Alger - USM Alger -
-:-(
17:00Postponed) ) Oran - ES Setif -
-:-(
17:00Postponed) ) Saoura - Paradou -
-:-(
17:00Postponed) ) US Souf - Magra -
-:-- - -
ARGENTINA: Primera Nacional
(
00:10) Colon Santa Fe - Almagro -
-:-- - -
ARGENTINA: Primera C - Apertura
(
20:30) Deportivo Paraguayo - Deportivo Espanol -
-:-- - -
ARGENTINA: Torneo Promocional Amateur - Apertura
(
19:00) Ezeiza - Estrella de Berisso -
-:-- - -
ARGENTINA: Copa Argentina
7') Racing Club - Talleres (R.E) -
0:0- - -
ARGENTINA: Primera A Women - Apertura
(
20:00) San Lorenzo W - Platense W -
-:-- - -
ARMENIA: Premier League
(
15:00) BKMA - Ararat Yerevan -
-:-(
17:00) Urartu - Shirak Gyumri -
-:-- - -
ARMENIA: First League
(
14:00) Syunik - Mika Jerevan -
-:-- - -
ASIA: AFC Asian Cup U23 - Play Offs
(
17:30) Japan U23 - Uzbekistan U23 -
-:-- - -
AUSTRALIA: NPL South Australia
(
12:00) Campbelltown City - Adelaide Croatia Raiders -
-:-- - -
AUSTRALIA: NPL Victoria
(
11:30) Dandenong Thunder - Melbourne Knights -
-:-(
12:30) Altona Magic - Hume City -
-:-- - -
AUSTRALIA: NSW League One
(
12:00) Nepean - Canterbury Bankstown -
-:-- - -
AUSTRALIA: Tasmania Southern Championship
(
12:15) Clarence Zebras U21 - South Hobart U21 -
-:-- - -
AUSTRIA: Bundesliga - Relegation Group
(
19:30) A. Lustenau - Austria Vienna -
-:-- - -
AUSTRIA: 2. Liga
(
18:10) Amstetten - Floridsdorfer AC -
-:-(
18:10) Dornbirn - Kapfenberg -
-:-(
18:10) Leoben - St. Polten -
-:-(
18:10) Liefering - Sturm Graz (Am) -
-:-(
18:10) Stripfing - Lafnitz -
-:-(
20:30) Grazer AK - Admira -
-:-- - -
AUSTRIA: Regionalliga East
(
19:00) Neusiedl - Marchfeld -
-:-(
19:30) Favoritner - Wiener Viktoria -
-:-(
19:30) Kremser - Ardagger -
-:-(
19:30) SV Oberwart - Traiskirchen -
-:-(
19:30) TWL Elektra - Drassburg -
-:-(
19:30) Wiener Sport-Club - SK Rapid (Am) -
-:-- - -
AUSTRIA: Regionalliga Central
(
19:00) Allerheiligen - Vorwarts Steyr -
-:-(
19:00) SC Weiz - Ried (Am) -
-:-(
19:00) SPG Wels - LASK (Am) -
-:-(
19:00) Union Gurten - Wallern/St Marienkirchen -
-:-(
19:00) Vocklamarkt - ASK Voitsberg -
-:-(
19:30) Deutschlandsberger - Bad Gleichenberg -
-:-- - -
AUSTRIA: Burgenland
(
19:00) ASV Siegendorf - Pinkafeld -
-:-(
19:30) Deutschkreutz - Marz -
-:-(
19:30) Leithaprodersdorf - Horitschon -
-:-(
19:30) Parndorf - Klingenbach -
-:-- - -
AUSTRIA: Karnten
(
18:00) SAK Klagenfurt - SC Landskron -
-:-(
18:00) St. Jakob/Ros - Lendorf -
-:-(
18:30) Treibach - Atus Velden -
-:-(
19:21) SV Spittal - SV Kraig -
-:-- - -
AUSTRIA: Niederosterreich
(
19:30) Gloggnitz - Rohrbach -
-:-(
19:30) Schrems - Zwettl -
-:-(
19:30) Warth - Haitzendorf -
-:-- - -
AUSTRIA: Oberosterreich
(
19:00) Micheldorf - Dietach -
-:-(
19:00) Mondsee - Oedt -
-:-(
19:30) Ostermiething - Friedburg -
-:-(
20:00) Perg - Weisskirchen -
-:-- - -
AUSTRIA: Salzburg
(
18:00) Thalgau - Seekirchen -
-:-(
19:00) Kuchl - Adnet -
-:-(
19:00) SAK 1914 - UFC Siezenheim -
-:-(
19:00) UFC Hallein - Grodig -
-:-- - -
AUSTRIA: Steiermark
(
19:00) Furstenfeld - Koflach -
-:-(
19:00) Hohenhaus Schladming - UFC Fehring -
-:-(
19:00) Kalsdorf - Weinland Gamlitz -
-:-(
19:00) Lebring - SV Frauental -
-:-(
19:00) SV Union Gnas - SV Wildon -
-:-(
19:00) Tillmitsch - Hartberg (Am) -
-:-- - -
AUSTRIA: Tirol - Promotion Group
(
19:30) Kitzbuhel - Ebbs -
-:-- - -
AUSTRIA: Tirol - Relegation Group
(
18:00) Innsbrucker AC - Telfs -
-:-(
18:30) Vols - SV Worgl -
-:-(
19:00) Kematen - SC Kundl -
-:-- - -
AUSTRIA: Wien
(
18:00) Mannsworth - Stadlau -
-:-(
18:00) Stammersdorf - Kagran -
-:-(
18:30) Schwechat - Simmeringer -
-:-- - -
BAHRAIN: Premier League
(
18:00) Al Khalidiyah - Al Riffa -
-:-(
18:00) East Riffa - Al-Hala -
-:-(
18:00) Sitra - Al-Shabbab -
-:-- - -
BANGLADESH: Premier League
(
12:00) Chittagong Abahani - Mohammedan -
-:-(
12:00) Sheikh Jamal - Brothers U. -
-:-- - -
BELARUS: Vysshaya Liga
(
17:00) FC Minsk - Zhodino -
-:-(
19:00) BATE - Isloch -
-:-- - -
BELARUS: Pershaya Liga
(
15:00) Lokomotiv Gomel - Shakhtyor Soligorsk 2 -
-:-(
16:00) Lida - Molodechno -
-:-(
17:00) Orsha - Baranovici -
-:-(
18:00) Din. Minsk 2 - Ostrovets -
-:-- - -
BELARUS: Vysshaya Liga Women
(
13:00) Dyussh-Polesgu W - Zorka-BDU W -
-:-(
14:00) FC Gomel W - Din. Minsk W -
-:-(
15:00) Dynamo Brest W - Belarus U19 W -
-:-(
17:00) Dnepr Mogilev W - Minsk FK W -
-:-- - -
BELGIUM: Jupiler Pro League - Conference League Group
(
20:45) Westerlo - St. Truiden -
-:-- - -
BELGIUM: National Division 1
(
20:00) Charleroi B - Thes Sport -
-:-- - -
BELGIUM: Pro League U21
(
19:30) Beveren U21 - Dender U21 -
-:-(
19:30) Deinze U21 - Kortrijk U21 -
-:-(
19:30) Eupen U21 - Francs Borains U21 -
-:-(
19:30) Oostende U21 - Westerlo U21 -
-:-(
19:30) Patro Eisden U21 - Lommel SK U21 -
-:-(
20:00) RFC Liege U21 - St. Truiden U21 -
-:-(
20:00) RWDM U21 - Lierse K. U21 -
-:-- - -
BELGIUM: Super League Women - Losers stage
(
20:30) Femina Woluwe W - Charleroi W -
-:-- - -
BOSNIA AND HERZEGOVINA: WWIN Liga BiH
(
18:00) Velez Mostar - Posusje -
-:-(
18:00) Zeljeznicar - Tuzla City -
-:-(
20:30) Zrinjski - Siroki Brijeg -
-:-- - -
BRAZIL: Serie B
(
00:00) Paysandu PA - Avai -
-:-- - -
BRAZIL: Serie D
(
00:00) Iguatu - Santa Cruz de Natal -
-:-- - -
BRAZIL: Roraimense - Second stage
(
23:00) Atl. Roraima - River-RR -
-:-- - -
BRAZIL: Copa do Brasil
(
00:00) Botafogo RJ - Vitoria -
1:078') Aguia De Maraba
- Sao Paulo -
1:345+') CRB - Ceara -
0:0(
02:30) Goias - Cuiaba -
-:-(
02:30) Palmeiras - Botafogo SP -
-:-- - -
BRAZIL: Capixaba U20 - Play Offs
(
20:00) Rio Branco ES U20 - Nova Venecia U20 -
-:-- - -
BRAZIL: Goiano U20
(
20:30) Aparecida EC U20 - Royal U20 -
-:-(
20:30) Aparecidense U20 - Jataiense U20 -
-:-(
20:30) Cerrado EC U20 - Guanabara City U20 -
-:-(
20:30) Guapo M19 U20 - Vila Nova FC U20 -
-:-(
20:30) Itaberai U20 - Trindade U20 -
-:-- - -
BRAZIL: Paulista U20 - First stage
(
20:00) Agua Santa U20 - CA Juventus U20 -
-:-(
20:00) Botafogo SP U20 - Sertaozinho U20 -
-:-(
20:00) Brasilis U20 - Itapirense U20 -
-:-(
20:00) Capivariano U20 - Paulinia FU U20 -
-:-(
20:00) Comercial FC - Tiete U20 - Sfera U20 -
-:-(
20:00) Desportivo U20 - Elosport U20 -
-:-(
20:00) Ferroviaria U20 - CA Taquaritinga U20 -
-:-(
20:00) Flamengo SP U20 - Portuguesa U20 -
-:-(
20:00) Francana U20 - Bandeirante U20 -
-:-(
20:00) Gremio Prudente U20 - Marilia AC U20 -
-:-(
20:00) Guacuano U20 - Porto Football U20 -
-:-(
20:00) Guarani U20 - SKA Brasil U20 -
-:-(
20:00) Ibrachina U20 - Guarulhos U20 -
-:-(
20:00) Inter de Bebedouro U20 - Comercial U20 -
-:-(
20:00) Internacional de Limeira U20 - Uniao Sao Joao U20 -
-:-(
20:00) Ituano U20 - Sao Bento U20 -
-:-(
20:00) Jabaquara U20 - Portuguesa Santista U20 -
-:-(
20:00) Jose Bonifacio EC U20 - Tanabi U20 -
-:-(
20:00) Maua U20 - Santo Andre U20 -
-:-(
20:00) Mirassol U20 - Olimpia FC U20 -
-:-(
20:00) Novorizontino U20 - Presidente Prudente U20 -
-:-(
20:00) Oeste U20 - Clube Vital U20 -
-:-(
20:00) Osasco Audax U20 - Referencia U20 -
-:-(
20:00) Piracicaba U20 - Cosmopolitano Sports U20 -
-:-(
20:00) Ponte Preta U20 - Aguai U20 -
-:-(
20:00) Rio Branco U20 - Independente SP U20 -
-:-(
20:00) Rio Claro U20 - Sao Carlos U20 -
-:-(
20:00) Rio Preto U20 - Fernandopolis U20 -
-:-(
20:00) Sao Caetano U20 - EC Sao Bernardo U20 -
-:-(
20:00) Sao Jose EC U20 - Uniao Mogi U20 -
-:-(
20:00) Taubate U20 - Pinda U20 -
-:-(
20:00) Uniao Suzano U20 - CA Joseense U20 -
-:-(
20:00) Vocem U20 - Tupa U20 -
-:-(
20:00) XV de Jau U20 - Velo Clube U20 -
-:-- - -
BRAZIL: Brasileiro Women
17') Santos W - Fluminense W -
0:0- - -
BULGARIA: Vtora liga
(
14:30) Dobrudzha - Septemvri Sofia -
-:-(
17:00) Ludogorets II - Bdin Vidin -
-:-(
17:00) Svoge - Marek -
-:-- - -
BULGARIA: Third League - North-West
(
17:00) Botev Vratsa II - Lok. Gorna -
-:-(
17:00) Drenovets - Vihar Slavyanovo -
-:-(
17:00) Juventus Malchika - Mezdra -
-:-(
17:00) Pavlikeni - OFK Levski -
-:-(
17:00) Sevlievo - Akademik Svishtov -
-:-(
17:00) Yantra Polski Trambesh - Partizan Cerven Brjag -
-:-- - -
CANADA: Championship
(
00:00) HFX Wanderers - CS Saint-Laurent -
2:3pen- - -
CAPE VERDE: Campeonato Nacional
(
19:00) Morabeza - Varandinha -
-:-(
00:00) Boavista da Praia - FC Derby -
-:-(
00:00) Ultramarina - Sanjoanenses -
-:-- - -
CHILE: Primera Division
(
21:30) Palestino - Copiapo -
-:-- - -
COLOMBIA: Primera B - Apertura
90+') Barranquilla - Cartagena -
0:1(
23:00) Huila - Orsomarso
-
1:0- - -
COSTA RICA: Primera Division - Clausura
(
23:00) Grecia - Guanacasteca -
-:-- - -
CROATIA: HNL
(
17:00) Rudes - Istra 1961 -
-:-- - -
CROATIA: Prva NL
(
14:50) Vukovar 1991 - Sesvete -
-:-- - -
CROATIA: Druga NL
(
18:00) Karlovac - Belisce -
-:-- - -
CZECH REPUBLIC: FNL
(
17:00) Pribram - Brno -
-:-(
18:00) Jihlava - Varnsdorf -
-:-(
18:00) Opava - Chrudim -
-:-- - -
CZECH REPUBLIC: CFL - Group A
(
18:00) Pisek - Domazlice -
-:-- - -
CZECH REPUBLIC: Division B
(
19:00) Chomutov - SK Kladno -
-:-- - -
CZECH REPUBLIC: Jihocesky KP
(
18:00) Hluboka nad Vltavou - Trhove Sviny -
-:-- - -
CZECH REPUBLIC: Zlinsky KP
(
17:30) Luhacovice - Hluk -
-:-- - -
DENMARK: Superliga - Championship Group
(
19:00) Aarhus - Nordsjaelland -
-:-- - -
DENMARK: 1st Division - Promotion Group
(
19:00) Vendsyssel - Kolding IF -
-:-- - -
DENMARK: 1st Division - Relegation Group
(
18:30) Naestved - B.93 -
-:-- - -
DENMARK: 2nd Division - Promotion Group
(
19:00) AB Copenhagen - Middelfart -
-:-(
19:00) Nykobing - Esbjerg -
-:-(
19:00) Roskilde - Aarhus Fremad -
-:-- - -
DENMARK: 2nd Division - Relegation Group
(
19:00) Hellerup - FA 2000 -
-:-- - -
DENMARK: 3rd Division - Championship Group
(
19:00) Holbaek - Avarta -
-:-- - -
DJIBOUTI: Division 1
(
15:00) Gendarmerie - AS Arta -
-:-(
16:30) CF GR/SIAF - Garde-Cotes -
-:-(
18:30) ASC Hayab - ASAS -
-:-- - -
DR CONGO: Ligue 1 - Relegation Group
(
14:30) Celeste - Etoile de Kivu -
-:-(
16:30) AC Kuya - Motema Pembe -
-:-(
15:00) Simba - Groupe Bazano -
-:-(
16:00) AC Rangers - Renaissance -
-:-- - -
ECUADOR: Serie B
17') San Antonio - Vargas Torres -
0:1- - -
EGYPT: Premier League
(
18:00) Al Ittihad - Baladiyat El Mahalla -
-:-(
18:00) ZED - Arab Contractors -
-:-- - -
ENGLAND: League One - Play Offs
(
20:30) Barnsley - Bolton -
-:-- - -
ENGLAND: Premier League 2 - Play Offs
(
20:00) Arsenal U21 - Manchester Utd U21 -
-:-(
20:00) Chelsea U21 - Brighton U21 -
-:-(
20:00) West Ham U21 - Blackburn U21 -
-:-- - -
ENGLAND: Professional Development League
(
12:00) Barnsley U21 - Hull U21 -
-:-(
14:00) Bournemouth U21 - Fleetwood U21 -
-:-(
14:00) Coventry U21 - Sheffield Utd U21 -
-:-(
14:00) Ipswich U21 - Sheffield Wed U21 -
-:-(
15:00) Millwall U21 - Wigan U21 -
-:-(
15:00) Watford U21 - Burnley U21 -
-:-(
20:00) Colchester U21 - Charlton U21 -
-:-- - -
ESTONIA: Meistriliiga
(
18:00) Kalju - Tammeka -
-:-- - -
ETHIOPIA: Premier League
(
14:00) Ethiopian Insurance - Hambericho Durame -
-:-(
17:00) Ethiopia Bunna - Ethiopia Nigd Bank -
-:-- - -
FAROE ISLANDS: 1. Deild
(
20:00) Sandur - Vikingur 2 -
-:-(
21:00) Klaksvik 2 - NSI Runavik 2 -
-:-- - -
FINLAND: Veikkausliiga
(
17:00) VPS - Lahti -
-:-- - -
FINLAND: Ykkosliiga
(
17:30) KTP - JaPS -
-:-- - -
FINLAND: Kakkonen Group A
(
18:00) PPJ - Atlantis 2 -
-:-- - -
FINLAND: Kansallinen Liiga Women
(
17:30) HJK W - HPS W -
-:-(
17:30) PK-35 Helsinki W - KuPS W -
-:-(
18:00) Ilves W - PKKU W -
-:-- - -
FINLAND: Ykkonen Women
(
18:00) TPS W - P-Iirot Rauma W -
-:-- - -
FRANCE: Ligue 2
(
20:00) Angers - Pau FC -
-:-(
20:00) Bastia - Amiens -
-:-(
20:00) Bordeaux - AC Ajaccio -
-:-(
20:00) Caen - Laval -
-:-(
20:00) Grenoble - Concarneau -
-:-(
20:00) Quevilly Rouen - Dunkerque -
-:-(
20:00) Rodez - Annecy -
-:-(
20:00) Troyes - Valenciennes -
-:-- - -
FRANCE: National
(
19:00) Chateauroux - Villefranche -
-:-(
19:30) Avranches - Nancy -
-:-(
19:30) Epinal - Orleans -
-:-(
19:30) GOAL FC - Nimes -
-:-(
19:30) Le Mans - Cholet -
-:-(
19:30) Red Star - Versailles -
-:-(
19:30) Sochaux - Dijon -
-:-(
21:00) Martigues - Marignane GCB -
-:-- - -
GERMANY: 2. Bundesliga
(
18:30) Dusseldorf - Nurnberg -
-:-(
18:30) Hamburger SV - St. Pauli -
-:-- - -
GERMANY: 3. Liga
(
19:00) Lubeck - Duisburg -
-:-- - -
GERMANY: Regionalliga North
(
19:00) Meppen - Hamburger SV II -
-:-- - -
GERMANY: Regionalliga Nordost
(
19:00) Babelsberg - Berliner AK 07 -
-:-(
19:00) Eilenburg - Meuselwitz -
-:-(
19:00) Hertha Berlin II - Erfurt -
-:-- - -
GERMANY: Regionalliga West
(
19:30) Rodinghausen - FC Gutersloh -
-:-- - -
GERMANY: Regionalliga Bayern
(
18:30) Turkgucu Munchen - Schalding -
-:-(
19:00) Aschaffenburg - Illertissen -
-:-(
19:00) Buchbach - Bayern II -
-:-- - -
GERMANY: Oberliga NOFV-Nord
(
19:30) Tasmania Berlin - Neustrelitz -
-:-- - -
GERMANY: Oberliga NOFV- Sud
(
18:00) Halle - Sandersdorf -
-:-(
19:00) Auerbach - Arnstadt -
-:-- - -
GERMANY: Oberliga Bremen
(
18:45) OSC Bremerhaven - Aumund-Vegesack -
-:-(
19:30) Oberneuland - BTS Neustadt -
-:-- - -
GERMANY: Oberliga Westfalen
(
18:30) Gievenbeck - Vreden -
-:-(
19:00) Lotte - Preussen Munster 2 -
-:-- - -
GERMANY: Oberliga Bayern Nord
(
19:00) Ammerthal - Eltersdorf -
-:-(
19:00) Feucht - Neudrossenfeld -
-:-- - -
GERMANY: Oberliga Bayern Süd
(
19:00) Erlbach - Munich 1860 II -
-:-- - -
GERMANY: Oberliga Baden-Württemberg
(
19:00) Nottingen - Denzlingen -
-:-- - -
GERMANY: Junioren Bundesliga North
(
17:00) Meppen U19 - RB Leipzig U19 -
-:-- - -
GERMANY: Junioren Bundesliga South
(
18:30) Nurnberg U19 - Heidenheim U19 -
-:-- - -
GERMANY: Bundesliga Women
(
18:30) Wolfsburg W - Koln W -
-:-- - -
GHANA: Division One League
(
12:00) Northern City - Techiman Heroes -
-:-(
12:00) Wa Suntaa - VC Warriors -
-:-(
17:00) Berekum City - Techiman Liberty -
-:-(
17:00) Brong Ahafo - Baffour SA -
-:-(
17:00) Eleven Wonders - Young Apostles -
-:-(
17:00) Mighty Royals - Debibi -
-:-(
17:00) Nania - Akatsi All Stars -
-:-(
17:00) Tamale City - Maana -
-:-- - -
GIBRALTAR: National League - Championship Group
(
21:00) Manchester 62 - St Josephs -
-:-- - -
GUATEMALA: Liga Nacional - Clausura - Play Offs
(
04:00) Comunicaciones - Municipal -
-:-- - -
HONDURAS: Liga Nacional - Clausura - Play Offs
(
03:00) Genesis - Olancho -
-:-- - -
HUNGARY: OTP Bank Liga
(
20:00) Fehervar FC - MTK Budapest -
-:-- - -
ICELAND: Division 1
(
21:15) Afturelding - Grotta -
-:-(
21:15) Keflavik - IR Reykjavik -
-:-(
21:15) Leiknir - Njardvik -
-:-(
21:15) Throttur - Thor Akureyri -
-:-- - -
ICELAND: Besta deild Women
(
20:00) Breidablik W - Hafnarfjordur W -
-:-(
20:00) Stjarnan W - Tindastoll W -
-:-- - -
IRAQ: Stars League
(
17:00Postponed) ) Al Kahraba - Al Shorta -
-:-(
17:00Postponed) ) Al Minaa - Al Naft -
-:-(
17:00Postponed) ) Al Najaf - Al Talaba -
-:-(
17:00Postponed) ) Naft Al-Basra - Al Wasat -
-:-(
17:00Postponed) ) Newroz - Al-Qassim -
-:-- - -
IRELAND: Premier Division
(
20:45) Bohemians - Shamrock Rovers -
-:-(
20:45) Dundalk - Shelbourne -
-:-(
20:45) Galway - Derry City -
-:-(
20:45) Sligo Rovers - Waterford -
-:-(
20:45) St. Patricks - Drogheda -
-:-- - -
IRELAND: Division 1
(
20:45) Cobh Ramblers - Bray -
-:-(
20:45) Finn Harps - Treaty United -
-:-(
20:45) Kerry - Cork City -
-:-(
20:45) UC Dublin - Longford -
-:-(
20:45) Wexford - Athlone -
-:-- - -
ISRAEL: Leumit League - Promotion Group
(
15:00) Ironi Tiberias - Bnei Yehuda -
-:-(
15:00) Kiryat Shmona - Nof Hagalil -
-:-(
15:00) Maccabi Jaffa - Hapoel Umm al-Fahm -
-:-- - -
ISRAEL: Leumit League - Relegation Group
(
15:00) Hap. Ramat Gan - Hapoel Afula -
-:-(
15:00) H. Ironi Rishon - H. Akko -
-:-(
15:00) Ihud Bnei Shfaram - Hapoel Kfar Saba -
-:-(
15:00) MS Kafr Qasim - Nes Tziona -
-:-- - -
ISRAEL: Liga Alef North
(
10:00) H. Migdal HaEmek - Tzeirey Um El Fahem -
-:-(
12:40) Ironi Baka - Hapoel Bnei Zalfa -
-:-(
12:40) Ironi Nesher - Maccabi Nujeidat Ahmad -
-:-(
12:40) Kiryat Yam - Hapoel Kafr Kanna -
-:-(
12:40) Tayibe - MS Tira -
-:-(
12:40) Tzeirei Kafr Kanna - M. Kiryat Ata-Bialik -
-:-- - -
ISRAEL: Liga Alef South
(
12:40) Agudat Sport Ashdod - Holon Yermiyahu -
-:-(
12:40) Hapoel Bnei Lod - H. Bikat Hayarden -
-:-(
12:40) Hapoel Kfar Shalem - Maccabi Shaarayim FC -
-:-(
12:40) H. Marmorek - Shimshon Tel Aviv -
-:-(
12:40) M. Ironi Kiryat Malachi - Ironi Modiin -
-:-(
12:40) SC Dimona - M. Ironi Ashdod -
-:-(
12:40) Shimshon Kafr Qasim - Nordia Jerusalem -
-:-- - -
JAPAN: J1 League
(
07:00) Albirex Niigata - Sanfrecce Hiroshima -
-:-(
07:00) Yokohama F. Marinos - Iwata -
-:-(
08:00) Cerezo Osaka - Hokkaido Consadole Sapporo -
-:-(
08:00) FC Tokyo - Kyoto -
-:-(
08:00) Kashima Antlers - Shonan Bellmare -
-:-(
08:00) Machida - Kashiwa Reysol -
-:-(
08:00) Sagan Tosu - Verdy -
-:-(
09:00) Avispa Fukuoka - Gamba Osaka -
-:-(
09:00) Kawasaki Frontale - Urawa Reds -
-:-(
12:00) Nagoya Grampus - Vissel Kobe -
-:-- - -
JAPAN: J2 League
(
06:10) Tokushima - Ehime -
-:-(
07:00) Fujieda MYFC - Kusatsu -
-:-(
07:00) Kofu - Oita Trinita -
-:-(
07:00) Kumamoto - Kagoshima Utd -
-:-(
07:00) Montedio Yamagata - Okayama -
-:-(
07:00) Shimizu S-Pulse - Tochigi SC -
-:-(
07:00) Vegalta Sendai - Renofa Yamaguchi -
-:-(
07:00) V-Varen Nagasaki - Blaublitz -
-:-(
07:00) Yokohama FC - Mito -
-:-(
09:00) Iwaki - Chiba -
-:-- - -
JAPAN: J3 League
(
06:00) Gainare Tottori - Omiya Ardija -
-:-(
07:00) Azul Claro Numazu - Fukushima Utd -
-:-(
07:00) Giravanz Kitakyushu - YSCC -
-:-(
07:00) Grulla Morioka - Kanazawa -
-:-(
07:00) Nara Club - Imabari -
-:-(
07:00) Ryukyu - Kamatamare -
-:-(
07:00) Sagamihara - Osaka -
-:-(
07:00) Toyama - Tegevajaro Miyazaki -
-:-(
07:00) Yamaga - Vanraure -
-:-(
09:00) Nagano - Gifu -
-:-- - -
JAPAN: WE League Women
(
06:00) Omiya Ardija W - Mynavi Sendai W -
-:-(
06:00) Sanfrecce Hiroshima W - Parceiro Nagano W -
-:-(
07:00) Urawa W - C-Osaka W -
-:-- - -
JORDAN: Premier League
(
17:00) Al Ahli - Al Hussein -
-:-(
19:45) Aqaba - Shabab Al Ordon -
-:-- - -
KAZAKHSTAN: First Division
(
12:00) Ulytau - Ekibastuz -
-:-(
13:00) Altai - Khan Tengri -
-:-(
15:00) Arys - Aktobe 2 -
-:-(
15:00) Kairat Almaty 2 - Kaspij Aktau -
-:-- - -
KUWAIT: Premier League - Championship Group
(
18:00) Al Qadisiya - Al Naser -
-:-- - -
KUWAIT: Division 1
(
18:00) Al Sahel - Yarmouk -
-:-(
18:00) Burgan - Al Sulaibikhat -
-:-- - -
LATVIA: Virsliga
(
17:00) BFC Daugavpils - Jelgava -
-:-- - -
LATVIA: 1. Liga
(
19:00) Leevon PPK - Super Nova -
-:-- - -
LEBANON: Premier League - Losers stage
(
15:00) Tadamon - Al Ghazieh -
-:-- - -
LITHUANIA: I Lyga
(
17:00) FK Minija - Neptunas -
-:-(
17:00) FK Panevezys 2 - Atmosfera -
-:-(
18:00) Garliava - Nevezis Kedainiai -
-:-- - -
LITHUANIA: Lithuanian Cup
(
19:00) Euforija Vilnius - Transinvest -
-:-- - -
MALI: Premiere Division
(
18:30) Stade Malien - CO Bamako -
-:-(
20:30) Koro - Foot Elite -
-:-- - -
MALTA: Premier League
(
19:00) Gzira - Floriana -
-:-(
19:00) Marsaxlokk - Balzan -
-:-(
19:00) Mosta - Naxxar -
-:-(
19:00) Santa Lucia - Birkirkara -
-:-- - -
MAURITANIA: Ligue 1
(
19:00) Entou - Tevragh-Zeina -
-:-(
21:50) Nouakchott King's - Gendrim -
-:-- - -
MEXICO: Liga MX - Clausura - Play In
(
03:00) Necaxa - Queretaro -
-:-(
05:15) Pachuca - U.N.A.M.- Pumas -
-:-- - -
MEXICO: Liga de Expansion MX - Clausura - Play Offs
45+') Tapatio - Atlante -
0:1(
03:30) Atletico La Paz - Leones Negros -
-:-- - -
MOLDOVA: Super Liga - Relegation Group
(
15:00) Sparta Selemet - Floresti -
-:-(
15:00) Univer-Oguzsport - Drochia -
-:-- - -
MONGOLIA: Premier League
(
13:15) Khaan Khuns-Erchim - Khovd -
-:-- - -
MYANMAR: MNL League Cup
(
11:15) Yadanarbon - Rakhapura United -
-:-(
11:30) Ayeyawady - Silver Stars -
-:-(
11:30) Dagon Port - Hantharwady Utd -
-:-(
11:30) Thitsar Arman - Ispe FC -
-:-- - -
NETHERLANDS: Eerste Divisie
(
20:00) De Graafschap - Jong Utrecht -
-:-(
20:00) Den Bosch - FC Emmen -
-:-(
20:00) Dordrecht - Willem II -
-:-(
20:00) Helmond - Eindhoven FC -
-:-(
20:00) Jong AZ - Maastricht -
-:-(
20:00) Jong PSV - Oss -
-:-(
20:00) NAC Breda - Den Haag -
-:-(
20:00) Roda - Cambuur -
-:-(
20:00) Telstar - Groningen -
-:-(
20:00) Venlo - Jong Ajax -
-:-- - -
NICARAGUA: Liga Primera U20 - Clausura - Play Offs
57') Diriangen U20 - UNAN-Managua U20 -
1:0- - -
NIGER: Super Ligue
(
17:15) Sahel - Tahoua -
-:-- - -
NORTHERN IRELAND: NIFL Premiership - Relegation
(
20:45) Ballymena - Institute -
-:-- - -
NORTHERN IRELAND: NIFL Championship - Relegation
(
21:00) Dergview - Armagh -
-:-- - -
PANAMA: LPF - Apertura
(
23:00) Alianza - Miguelito -
0:1(
23:00) Plaza Amador - Arabe Unido -
1:0(
23:00) Tauro - Potros del Este -
0:0(
03:00) Independiente - Herrera -
-:-(
03:00) UMECIT - Deportivo Universitario -
-:-(
03:00) Veraguas - San Francisco -
-:-- - -
PARAGUAY: Primera Division - Apertura
(
23:30) Ameliano - Guarani -
-:-- - -
PARAGUAY: Division Intermedia
(
23:15) San Lorenzo - Atl. Tembetary -
-:-- - -
PERU: Liga 1 - Apertura
(
22:00) ADT Tarma - U. de Deportes -
-:-- - -
POLAND: Ekstraklasa
(
18:00) Cracovia - Gornik Zabrze -
-:-(
20:30) Ruch Chorzow - Lech Poznan -
-:-- - -
POLAND: Division 1
(
18:00) Leczna - Odra Opole -
-:-(
20:30) Podbeskidzie - Arka Gdynia -
-:-- - -
POLAND: Division 2
(
16:00) Polonia Bytom - Sandecja Nowy S. -
-:-(
19:00) Kotwica Kolobrzeg - Stomil Olsztyn -
-:-(
19:00) Skra - LKS Lodz II -
-:-- - -
POLAND: III Liga - Group I
(
12:00) Pilica Bialobrzegi - Concordia Elblag -
-:-(
16:00) Swit Mazowiecki - Mlawa -
-:-(
17:00) T. Mazowiecki - Legionowo -
-:-(
17:00) Warta Sieradz - GKS Belchatow -
-:-(
19:45) Skierniewice - Bron Radom -
-:-- - -
POLAND: III Liga - Group II
(
13:00) Sroda - Nowe Skalmierzyce -
-:-(
15:00) Notec Czarnkow - Cartusia Kartuzy -
-:-(
16:00) Zawisza - Blekitni Stargard -
-:-- - -
POLAND: III Liga - Group III
(
15:00) Rakow II - Gornik Zabrze II -
-:-(
16:00) Carina Gubin - Unia Turza Slaska -
-:-(
17:00) Kluczbork - Sleza Wroclaw -
-:-- - -
POLAND: III Liga - Group IV
(
15:00) Star Starachowice - Wiazownica -
-:-(
16:00) Swidniczanka Swidnik - Ostrowiec Swietokrzyski -
-:-(
17:00) Sokol Sieniawa - Garbarnia -
-:-- - -
PORTUGAL: Liga Portugal
(
21:15) Moreirense - Vizela -
-:-- - -
PORTUGAL: Liga Portugal 2
(
19:00) Santa Clara - Os Belenenses -
-:-- - -
REPUBLIC OF THE CONGO: Ligue 1
(
16:00) Diables Noirs - Cheminots -
-:-(
19:00) Vegas - V. Club Mokanda -
-:-- - -
ROMANIA: Liga 1 - Championship Group
(
19:00) Farul Constanta - Sepsi Sf. Gheorghe -
-:-- - -
ROMANIA: Liga 2 - Championship Group
(
16:00) Selimbar - Gloria Buzau -
-:-- - -
ROMANIA: Liga 2 - Relegation Group
(
10:00) Alexandria - CSM Resita -
-:-(
10:00) Ceahlaul - Unirea Dej -
-:-(
10:00) Concordia - Viitorul Tg. Jiu -
-:-(
10:00) CSM Slatina - Progresul Spartac -
-:-(
10:00) FC Arges - CSC Dumbravita -
-:-(
10:00) Tunari - Steaua Bucuresti -
-:-- - -
ROMANIA: Liga 3 - Seria 1 - Promotion Group
(
17:00) Bucovina Radauti - Stiinta Miroslava -
-:-(
17:00) FC Bacau - CSM Bacau -
-:-- - -
ROMANIA: Liga 3 - Seria 1 - Relegation Group
(
17:00) Brodoc - Aerostar -
-:-- - -
ROMANIA: Liga 3 - Seria 2 - Promotion Group
(
17:00) Metalul Buzau - Sporting Liesti -
-:-(
17:00) Unirea Branistea - CSM Focsani -
-:-- - -
ROMANIA: Liga 3 - Seria 2 - Relegation Group
(
17:00) Sutesti - CSM Ramnicu Sarat -
-:-(
17:00) Viitorul Ianca - Braila -
-:-(
17:00) Vointa Limpezis - Hamangia Baia -
-:-- - -
ROMANIA: Liga 3 - Seria 3 - Promotion Group
(
13:00) Afumati - Agricola Borcea -
-:-(
17:00) LPS HD Clinceni - Calarasi -
-:-- - -
ROMANIA: Liga 3 - Seria 3 - Relegation Group
(
17:00) Inainte Modelu - Axiopolis Cernavoda -
-:-(
17:00) Progresul Fundulea - Gloria Baneasa -
-:-(
17:00) Voluntari 2 - Recolta Gh. Doja -
-:-- - -
ROMANIA: Liga 3 - Seria 4 - Promotion Group
(
17:00) CS Din. Bucuresti - CS Blejoi -
-:-(
17:00) Dunarea Giurgiu - Popesti Leordeni -
-:-- - -
ROMANIA: Liga 3 - Seria 4 - Relegation Group
(
13:00) Muscel - CSO Plopeni -
-:-(
17:00) Paulesti - FC Pucioasa -
-:-(
17:00) Tricolorul Breaza - Moreni -
-:-- - -
ROMANIA: Liga 3 - Seria 5 - Promotion Group
(
17:00) Campulung - Cetate Rasnov -
-:-(
17:00) Kids Tampa Brasov - Olimpic Zarnesti -
-:-- - -
ROMANIA: Liga 3 - Seria 5 - Relegation Group
(
17:00) SR Brasov - Odorheiu -
-:-(
17:00) Tarlungeni - Targu Secuiesc -
-:-(
17:00) V. Curita - Sepsi Sf. Gheorghe 2 -
-:-- - -
ROMANIA: Liga 3 - Seria 6 - Promotion Group
(
17:00) Cetatea - Vedita Colonesti -
-:-(
17:00) Viitorul Daesti - Ramnicu Valcea -
-:-- - -
ROMANIA: Liga 3 - Seria 6 - Relegation Group
(
17:00) Calimanesti - Horezu -
-:-(
17:00) Curtisoara - Unirea Bascov -
-:-(
17:00) Petrolul Potcoava - Sporting Rosiori -
-:-- - -
ROMANIA: Liga 3 - Seria 7 - Promotion Group
(
17:00) CSM Deva - CSO Filiasi -
-:-(
17:00) Ghiroda & Giarmata Vii - Viitorul Simian -
-:-- - -
ROMANIA: Liga 3 - Seria 7 - Relegation Group
(
17:00) Jiul Petrosani - Lupac -
-:-(
17:00) Turceni - CS U Craiova 2 -
-:-(
17:00) U Craiova 1948 2 - Gilortul Tg. Carbunesti -
-:-- - -
ROMANIA: Liga 3 - Seria 8 - Promotion Group
(
17:00) FC Bihor - Peciu Nou -
-:-(
17:00) Phoenix Buzias - Politehnica Timisoara -
-:-- - -
ROMANIA: Liga 3 - Seria 8 - Relegation Group
(
17:00) Ineu - Progresul Pecica -
-:-(
17:00) Socodor - Soimii Lipova -
-:-(
17:00) Teuz Cermei - Avantul Periam -
-:-- - -
ROMANIA: Liga 3 - Seria 9 - Promotion Group
(
17:00) Gloria 2018 Bistrita - Unirea Ungheni -
-:-(
17:00) Univ. din Alba Iulia - ACS Medias -
-:-- - -
ROMANIA: Liga 3 - Seria 9 - Relegation Group
(
17:00) Avantul Reghin - Metalurgistul Cugir -
-:-(
17:00) Industria Galda - Targu Mures 1898 -
-:-(
17:00) Viitorul Cluj - Unirea Alba-Iulia -
-:-- - -
ROMANIA: Liga 3 - Seria 10 - Promotion Group
(
17:00) CSM Zalau - Santandrei -
-:-(
17:00) Sighetu Marmatiei - CSM Satu Mare -
-:-- - -
ROMANIA: Liga 3 - Seria 10 - Relegation Group
(
17:00) Baia Mare - Baile Felix -
-:-(
17:00) Satu Mare - Sanatatea Cluj -
-:-- - -
ROMANIA: Liga 1 Women - Championship Group
(
12:00) Ol. Cluj W - Csikszereda M. Ciuc W -
-:-(
14:00) Farul Constanta W - Politehnica Timisoara W -
-:-- - -
RUSSIA: FNL 2 - Division B - Group 1
(
15:00) Biolog - Nart Cherkessk -
-:-- - -
RUSSIA: FNL 2 - Division B - Group 4
(
15:00) Amkar - Dynamo Barnaul -
-:-- - -
RUSSIA: Youth League
(
12:00) Krylya Sovetov Samara U19 - FK Strogino Moscow U19 -
-:-(
12:00) Zenit U19 - FK Orenburg U19 -
-:-(
13:00) UOR 5-Yegoryevsk U19 - Konoplev Academy U19 -
-:-(
14:00) CSKA Moscow U19 - FK Rostov U19 -
-:-(
14:00) Fakel Voronezh U19 - Ural U19 -
-:-(
14:00) Rubin Kazan U19 - Spartak Moscow U19 -
-:-(
14:30) Akhmat Grozny U19 - Chertanovo M. U19 -
-:-(
16:00) Lokomotiv Moscow U19 - Krasnodar U19 -
-:-(
18:00) Dynamo Moscow U19 - Nizhny Novgorod U19 -
-:-(
18:00) Sochi U19 - Baltika U19 -
-:-- - -
RWANDA: Premier League
(
18:00) Police - Etoile de L'Est -
-:-- - -
SÃO TOMÉ AND PRÍNCIPE: Campeonato Nacional
(
17:00) Juba - Vitoria do Riboque -
-:-- - -
SAUDI ARABIA: Saudi Professional League
(
17:00) Al Taawon - Al Hilal -
-:-(
20:00) Abha - Al Ittihad -
-:-(
20:00) Al Ettifaq - Al Feiha -
-:-- - -
SCOTLAND: Championship
(
20:45) Ayr - Dunfermline -
-:-(
20:45) Dundee Utd - Partick Thistle -
-:-(
20:45) Inverness - Morton -
-:-(
20:45) Queen's Park - Airdrieonians -
-:-(
20:45) Raith - Arbroath -
-:-- - -
SERBIA: Srpska Liga - Belgrade
(
16:30) BASK - Brodarac -
-:-(
16:30) Jedinstvo Surcin - Studentski Grad -
-:-- - -
SEYCHELLES: Premier League
(
13:00) La Passe - Anse Reunion -
-:-(
16:00) Red Star DF - St Michel United -
-:-- - -
SIERRA LEONE: Premier League
(
18:15) Wusum Stars - Kholifa Stars -
-:-(
18:30) Bhantal - Lamboi -
-:-- - -
SLOVAKIA: Nike liga - Relegation Group
(
17:30) Banska Bystrica - Kosice -
-:-- - -
SLOVAKIA: 2. liga
(
17:00) L. Mikulas - D. Kubin -
-:-(
17:00) Puchov - Zilina B -
-:-(
19:00) Myjava - Malzenice -
-:-- - -
SLOVAKIA: 4. liga - Bratislava
(
18:30) MSK Senec - Rohoznik -
-:-- - -
SLOVENIA: 2. SNL
(
17:30) Triglav - Nafta -
-:-- - -
SLOVENIA: 3. SNL - East
(
18:30) Krsko - Zavrc -
-:-(
19:00) Brezice - Videm -
-:-- - -
SOMALIA: National league
(
14:30) Badbaado - Heegan -
-:-- - -
SOUTH AFRICA: Premier League
(
19:30) Sekhukhune - TS Galaxy -
-:-- - -
SOUTH AMERICA: South American Championship Women U20 - Final Group
(
23:00) Peru U20 W - Paraguay U20 W -
2:245+') Colombia U20 W - Argentina U20 W -
1:0(
04:00) Venezuela U20 W - Brazil U20 W -
-:-- - -
SOUTH KOREA: K3 League
(
08:00) Daejeon Korail - Pocheon -
-:-(
09:00) Yeoju Citizen - Hwaseong -
-:-(
10:00) Gyeongju KHNP - Siheung Citizen -
-:-- - -
SPAIN: LaLiga2
(
20:30) Villarreal B - Levante -
-:-- - -
SWEDEN: Division 1 - Norra
(
19:00) AFC Eskilstuna - Hammarby TFF -
-:-(
19:00) Stocksund - Taby -
-:-- - -
SWEDEN: Division 2 - Norra Götaland
(
19:15) Herrestads AIF - Vanersborgs IF -
-:-(
19:30) Vanersborgs FK - Ahlafors IF -
-:-- - -
SWEDEN: Division 2 - Södra Götaland
(
19:00) Balkan - Lodde -
-:-(
19:00) IFK Hassleholm - Hassleholms IF -
-:-(
19:00) Rappe GOIF - Nosaby -
-:-- - -
SWEDEN: Division 2 - Södra Svealand
(
19:00) Smedby - Mjolby AI FF -
-:-- - -
SWITZERLAND: Challenge League
(
19:30) Bellinzona - Xamax -
-:-(
19:30) Schaffhausen - Stade Nyonnais -
-:-(
20:15) Baden - Thun -
-:-(
20:15) Sion - Wil -
-:-(
20:15) Vaduz - Aarau -
-:-- - -
SWITZERLAND: 1.Liga Classic Group 1
(
20:00) Yverdon II - Sion II -
-:-- - -
SYRIA: Syria Cup
(
15:00) Al Wahda - Hottin -
-:-- - -
TAJIKISTAN: Vysshaya Liga
(
15:00) Regar-TadAZ - Eskhata -
-:-- - -
TANZANIA: Ligi Kuu Bara
(
15:00) Simba - Mtibwa Sugar -
-:-- - -
TANZANIA: Federation Cup
(
18:00) Azam - Namungo -
-:-- - -
THAILAND: Thai League 1
(
14:00) Uthai Thani - Trat FC -
-:-- - -
TOGO: Championnat National
(
17:30) Gbikinti Bassar - Tambo -
-:-- - -
TRINIDAD AND TOBAGO: TT Premier League
(
00:00) Eagles FC - Defence Force -
0:2(
02:10) Prison Service - Port Of Spain -
-:-- - -
TURKEY: Super Lig
(
19:00) Ankaragucu - Alanyaspor -
-:-(
19:00) Besiktas - Rizespor -
-:-- - -
UKRAINE: Persha Liga - Promotion Group
(
11:30) Viktoria - Karpaty Lviv -
-:-(
12:00) Ahrobiznes Volochysk - Livyi Bereg -
-:-- - -
UKRAINE: Persha Liga - Relegation Group
(
11:00) MFC Metalurh - Metalist Kharkiv -
-:-(
12:30) Kremin - Podillya Khmelnytskyi -
-:-- - -
UKRAINE: Druha Liga
(
10:45) Real Pharma - Skala 1911 -
-:-(
13:00) Chaika - Nyva Vinnytsya -
-:-- - -
UKRAINE: U19 League
(
11:00) Veres Rivne U19 - Minaj U19 -
-:-(
13:00) Obolon Kiev U19 - LNZ Cherkasy U19 -
-:-(
13:00) Oleksandriya U19 - Rukh Lviv U19 -
-:-(
14:05) Metalist 1925 U19 - Vorskla Poltava U19 -
-:-- - -
UKRAINE: Championship Women - Relegation Group
(
16:00) Veres-Rivne W - Mariupol W -
-:-- - -
UNITED ARAB EMIRATES: Division 1
(
16:00) Al Jazira Hamra - United FC -
-:-(
16:00) Dibba Al Hisn - Dibba Al Fujairah -
-:-(
16:05) Al Arabi - Al Thaid -
-:-(
16:05) Al Hamriyah - Dubai City -
-:-- - -
UNITED ARAB EMIRATES: League Cup
(
18:45) Al Wahda - Al Ain -
-:-- - -
URUGUAY: Primera Division - Apertura
(
17:30) Danubio - Rampla Juniors -
-:-(
20:00) Liverpool M. - Penarol -
-:-- - -
USA: MLS Next Pro
(
23:00) Portland Timbers 2 - Vancouver Whitecaps 2 -
-:-(
00:00) Inter Miami II - New York Red Bulls 2 -
-:-- - -
USA: NISA
(
23:00) Georgia Lions - Club de Lyon -
-:-- - -
UZBEKISTAN: Pro Liga
(
13:30) Olimpik-Mobiuz - Shortan Guzor -
-:-(
14:30) Aral - Buxoro -
-:-(
15:00) Kokand 1912 - Dostlik Tashkent -
-:-(
16:00) Mashal Muborak - Xorazm Urganch -
-:-- - -
VIETNAM: V.League 1
(
13:00) Hong Linh Ha Tinh - Quang Nam -
-:-- - -
WORLD: Friendly International
52') Saint Vincent and the Grenadines - Dominica -
1:0(
23:00) Jamaica U17 - Trinidad & Tobago U17 -
-:-- - -
WORLD: Club Friendly
(
14:15) Terengganu (Mys) - Kelantan DNFC (Mys) -
-:-