- - -
AFRICA: African Games - Play Offs
(
18:00) Uganda U20 - Congo U20 -
-:-(
21:30) Ghana U20 - Senegal U20 -
-:-- - -
ALGERIA: Ligue 1
(
16:00) Magra - CR Belouizdad -
-:-(
22:00) USM Alger - ES Setif -
-:-- - -
ANTIGUA & BARBUDA: ABFA Premier League
(
23:00) Willikies - Green City -
-:-- - -
ARGENTINA: Copa de la Liga Profesional
66') Union de Santa Fe - Central Cordoba -
2:1- - -
ARGENTINA: Primera Nacional
45+') Agropecuario - Ferro -
1:2(
20:00) Gimnasia y Tiro - Almirante Brown -
-:-- - -
ARGENTINA: Primera B - Apertura
(
00:10) Comunicaciones - Fenix -
-:-- - -
ARGENTINA: Torneo Promocional Amateur - Apertura
(
19:30) Estrella de Berisso - Deportivo Metalurgico -
-:-- - -
ARGENTINA: Reserve League - First stage
(
19:00) Belgrano 2 - Banfield 2 -
-:-(
19:00) Defensa y Justicia 2 - Newells Old Boys 2 -
-:-(
19:00) Gimnasia L.P. 2 - Instituto 2 -
-:-(
23:15) Central Cordoba 2 - Independiente 2 -
-:-- - -
BRAZIL: Acreano - First stage
(
21:00) Vasco da Gama AC - Senador Guiomard -
-:-(
00:00) Acreano - Independencia -
-:-- - -
BRAZIL: Amapaense
(
00:00) Oratorio - Santos AP -
1:1(
20:00) Sao Paulo AP - Macapa -
-:-- - -
BRAZIL: Amazonense - Second stage
(
00:30) Princesa do Solimoes - Sao Raimundo AM -
1:1(
00:30) Parintins - Atletico Rio Negro -
-:-- - -
BRAZIL: Cearense 2
(
20:00) Tiradentes - Tirol -
-:-- - -
BRAZIL: Maranhense
(
00:15) Moto Club - Cordino EC -
-:-- - -
BRAZIL: Mineiro - Relegation
(
00:30) Democrata GV
- Patrocinense -
1:0- - -
BRAZIL: Roraimense - First stage
(
00:00) River-RR - Monte Roraima -
-:-- - -
BRAZIL: Tocantinense - Play Offs
(
22:00) Capital FC - Tocantinopolis -
-:-- - -
BRAZIL: Brasileiro Women
(
00:00) Gremio W
- Corinthians W -
0:3(
19:00) Real Brasilia W - Ferroviaria W -
-:-(
19:00) Sao Paulo W - Avai Kindermann W -
-:-(
00:30) Flamengo W - Cruzeiro W -
-:-- - -
CHILE: Primera B
(
00:30) U. De Concepcion
- Magallanes -
2:1- - -
CHILE: Segunda Division
(
00:30) Lautaro
- San Antonio Unido -
1:1- - -
COLOMBIA: Primera B - Apertura
(
00:00) Tigres
- Llaneros -
1:135') Leones - Huila -
0:0- - -
COLOMBIA: Copa Colombia
(
00:10) Jaguares de Cordoba - Atletico F.C. -
-:-- - -
COSTA RICA: Liga de Ascenso - Clausura
40') Marineros PFC - Jaco -
0:1- - -
DR CONGO: Ligue 1 - Relegation Group
(
14:30) AC Kuya - Celeste -
-:-(
14:30) Simba - Groupe Bazano -
-:-- - -
ECUADOR: Liga Pro - First stage
(
22:30) Cumbaya - Mushuc Runa -
-:-- - -
ECUADOR: Serie B
80') Manta - Ind. Juniors -
1:0- - -
ENGLAND: League Two
(
20:45) Bradford City - Notts Co -
-:-- - -
ENGLAND: National League
(
20:45) Barnet - Eastleigh -
-:-- - -
ENGLAND: National League North
(
20:45) Bishop's Stortford - King’s Lynn -
-:-(
20:45) Blyth - Buxton -
-:-- - -
ENGLAND: National League South
(
20:45) Braintree - Weymouth -
-:-(
20:45) Hampton & Richmond - Welling -
-:-(
20:45) Truro - Eastbourne Boro -
-:-- - -
ENGLAND: NPL Premier Division
(
20:45) Radcliffe - Morpeth -
-:-(
20:45) Stafford - Macclesfield -
-:-(
20:45) Whitby - Guiseley -
-:-- - -
ENGLAND: Southern League Central Division
(
20:45) Alvechurch - AFC Telford -
-:-(
20:45) Leamington - Coalville -
-:-(
20:45) Needham Market - Redditch -
-:-- - -
ENGLAND: Southern League South Division
(
20:45) AFC Totton - Plymouth Parkway -
-:-(
20:45) Hendon - Poole -
-:-(
20:45) Tiverton - Dorchester -
-:-- - -
ENGLAND: Isthmian League Premier Division
(
20:45) Bognor Regis - Whitehawk -
-:-(
20:45) Canvey - Horsham FC -
-:-(
20:45) Cheshunt - Folkestone -
-:-(
20:45) Concord - Potters Bar -
-:-(
20:45) Hastings - Hornchurch -
-:-- - -
ENGLAND: Professional Development League
(
14:00) Barnsley U21 - Coventry U21 -
-:-(
14:00) Fleetwood U21 - Wigan U21 -
-:-(
14:00) Ipswich U21 - Bournemouth U21 -
-:-(
14:00) Watford U21 - Bristol City U21 -
-:-(
15:00) Sheffield Utd U21 - Peterborough U21 -
-:-(
20:00) Hull U21 - Birmingham U21 -
-:-- - -
ENGLAND: Premier League U18
(
15:00) Norwich U18 - Crystal Palace U18 -
-:-- - -
EUROPE: Champions League Women - Play Offs
(
18:45) Ajax W - Chelsea W -
-:-(
21:00) SL Benfica W - Lyon W -
-:-- - -
EUROPE: Euro U17 Women - Qualification - Round 2 - League A
(
14:00) Denmark U17 W - Poland U17 W -
-:-(
14:00) North Macedonia U17 W - Scotland U17 W -
-:-- - -
GERMANY: Regionalliga Nordost
(
19:00) Babelsberg - Chemnitzer -
-:-- - -
GERMANY: Oberliga Hamburg
(
19:30) Halstenbek-Rellingen - Tornesch -
-:-(
19:30) Suderelbe - Niendorfer TSV -
-:-- - -
GERMANY: Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar
(
19:30) Pfeddersheim - Dudenhofen -
-:-- - -
GERMANY: Oberliga Bayern Nord
(
18:30) Donaustauf - Wurzburger FV -
-:-(
19:00) Feucht - Bayern Hof -
-:-(
19:00) Kornburg - Regensburg II -
-:-- - -
GHANA: Premier League
(
16:00) Accra Lions - Great Olympics -
-:-- - -
GREECE: Gamma Ethniki - Group 3
(
14:00) Panelefsiniakos - PAO Varda -
-:-- - -
GREECE: Division A Women
(
12:00) Asteras Tripolis W - Rethymniakos W -
-:-- - -
ICELAND: League Cup Women
(
19:00) Tindastoll W - Keflavik W -
-:-- - -
ISRAEL: Liga Alef North
(
14:00) Hapoel Bnei Zalfa - Tzeirei Kafr Kanna -
-:-- - -
ISRAEL: Liga Alef South
(
14:00) SC Dimona - Shimshon Kafr Qasim -
1:1- - -
ITALY: Serie C - Group A
(
19:30) L.R. Vicenza - Fiorenzuola -
-:-- - -
ITALY: Coppa Italia Serie C
(
20:00) Padova - Catania -
-:-- - -
JAMAICA: Premier League
(
23:00) Cavalier - Portmore -
0:152') Arnett Gardens - Humble Lions -
1:1- - -
KAZAKHSTAN: Kazakhstan Cup
(
09:00) Maqtaaral - SD Family -
-:-(
12:00) FK Kyran - Aksu -
-:-- - -
MEXICO: Liga de Expansion MX - Clausura
(
00:05) Cancun - Tepatitlan de Morelos -
-:-- - -
MEXICO: Liga Premier Serie A
(
03:00) Chihuahua - Saltillo -
-:-- - -
MEXICO: Liga MX Women - Clausura
(
00:00) Atl. San Luis W - Atlas W
-
0:0(
00:00) Necaxa W - Club Leon W -
2:1(
00:00) Puebla W - Mazatlan FC W -
1:240') Pachuca W - Toluca W -
2:0(
04:06) Queretaro W - Santos Laguna W -
-:-- - -
NORTHERN IRELAND: NIFL Championship
(
20:45) Ards - Portadown -
-:-(
20:45) Newington - Knockbreda -
-:-- - -
PARAGUAY: Primera Division - Apertura
(
23:30) Ameliano - Sol de America
-
2:1- - -
QATAR: QFA Cup - Play Offs
(
19:30) Al Bidda - Al-Kharitiyath -
-:-(
19:30) Al Khor - Al-Duhail -
-:-- - -
SCOTLAND: League One
(
20:45) Kelty Hearts - Alloa -
-:-- - -
SCOTLAND: Lowland League
(
20:45) Albion Rovers - Cumbernauld Colts -
-:-(
20:45) Tranent - East Stirlingshire -
-:-- - -
SIERRA LEONE: Premier League
(
17:15) Mighty Blackpool - Lamboi -
-:-- - -
SOUTH AMERICA: South American Championship Women U17
(
00:30) Venezuela U17 W - Peru U17 W -
0:1(
22:00) Chile U17 W - Bolivia U17 W -
-:-(
00:30) Ecuador U17 W - Paraguay U17 W -
-:-- - -
SWITZERLAND: 1.Liga Classic Group 3
(
20:00) YF Juventus - Taverne -
-:-- - -
URUGUAY: Primera Division - Apertura
(
23:00Postponed) ) Maldonado - Defensor Sp. -
-:-- - -
USA: US Open Cup
(
23:00) Chattanooga - Miami United -
-:-(
00:00) Brave SC - Savannah Clovers -
-:-(
00:00) Forward Madison - Duluth FC -
-:-(
00:00) Vermont Green - Lexington -
-:-(
00:30) Tormenta - America CFL Spurs -
-:-(
00:30) West Chester Utd - Maryland Bobcats -
-:-- - -
VENEZUELA: Liga FUTVE - Apertura
(
20:00) Estudiantes Merida - Universidad Central -
-:-(
23:00) La Guaira - Carabobo -
-:-(
00:00) Portuguesa - Metropolitanos -
-:-- - -
WALES: Cymru South
(
20:30) Briton Ferry - Afan Lido -
-:-(
20:30) Caerau Ely - Pontardawe -
-:-- - -
WALES: Cymru North
(
20:30) Denbigh - Gresford -
-:-(
20:30) Guilsfield - Caersws FC -
-:-(
20:30) Holywell - Prestatyn -
-:-- - -
WORLD: Club Friendly
(
12:00) Stromsgodset (Nor) - Sandefjord (Nor) -
-:-(
14:30) Molde (Nor) - Brann (Nor) -
-:-