- - -
NORTH & CENTRAL AMERICA: World Championship - Qualification - First stage
(
00:00) Turks and Caicos Islands - Anguilla -
1:2pen- - -
ALBANIA: First Division
(
14:00) Apolonia Fier - Tomori Berat -
2:1(
14:00) Besa Kavaje - Luzi -
4:1(
14:00) Burreli - Bylis -
1:0(
14:00) Kastrioti - AF Elbasani -
2:2(
14:00) Korabi Peshkopi - Flamurtari -
1:1- - -
ANGOLA: Girabola
(
16:00Postponed) ) Petro Atletico - Primeiro de Agosto -
-:-- - -
ARGENTINA: Primera B - Apertura
(
23:00) Midland - Argentino de Merlo -
0:1(
19:30) Laferrere - Flandria
-
1:1- - -
ARGENTINA: Primera C - Apertura
(
19:30) Central Ballester - Def. de Cambaceres -
0:1(
19:30) Claypole - Argentino de Rosario -
2:2(
19:30) General Lamadrid - Club Lujan -
1:0(
19:30) Juventud Unida S. M. - Real Pilar -
0:3(
19:30) Lugano - Deportivo Paraguayo -
0:1(
19:30) Puerto Nuevo - Justo Jose de Urquiza -
0:1(
19:30) Victoriano A.
- Deportivo Espanol -
0:0(
19:35) Leandro N. Alem - Atlas -
2:1(
23:00) Central Cordoba
- Yupanqui -
0:3(
23:00) Ituzaingo
- El Porvenir -
1:4(
23:00) Mercedes - Berazategui -
2:3- - -
ARGENTINA: Copa Argentina
(
21:45) Ind. Rivadavia - Argentino de Quilmes -
1:0- - -
ARGENTINA: Reserve League - First stage
(
19:00) Banfield 2 - Rosario Central 2 -
0:0(
19:00) Belgrano 2 - Barracas Central 2 -
1:1(
19:00) Deportivo Riestra 2 - Gimnasia L.P. 2 -
1:2(
19:00) Independiente 2 - Platense 2 -
3:0(
19:00) Tigre 2 - Godoy Cruz 2 -
0:2(
23:00) Atl. Tucuman 2 - San Lorenzo 2 -
1:1(
23:30) Boca Juniors 2 - Union de Santa Fe 2 -
1:1- - -
ARUBA: Division di Honor - Relegation
(
01:00) United FC - Atl. Deportivo -
14:0- - -
AUSTRALIA: A-League Women
(
06:00) Canberra W - Sydney W -
1:0- - -
BELGIUM: National Division 1
(
20:00) Saint Eloois - Thes Sport -
1:1- - -
BELGIUM: 1st National Women
(
19:00) Club Brugge II W - Alken W -
4:0(
19:00) RFC Liege W - Leuven II W -
0:5(
20:00) St. Liege II W - Westerlo W -
1:3- - -
BOSNIA AND HERZEGOVINA: Prva Liga - RS
(
15:00) BSK Banja Luka - Omarska -
5:2(
15:00) Drina Zvornik - Radnik Bijeljina -
0:0(
15:00) Kozara - Nevesinje -
5:0(
15:00) Kozarska Dubica - Ljubic Prnjavor -
1:0(
15:00) Laktasi - Sutjeska Foca -
3:0(
15:00) Leotar - Zeljeznicar Banja Luka -
2:1(
15:00) Mrkonjic Grad - Famos Vojkovici -
1:0(
15:00) Slavija - Prijedor -
1:1(
19:00) Modrica - Romanija Pale -
2:0- - -
BRAZIL: Acreano - First stage
(
00:00) Humaita - Placido de Castro -
1:0- - -
BRAZIL: Amapaense
(
00:00) Santana EC - Independente AP -
1:1(
00:00) Santos AP
- Macapa -
1:3- - -
BRAZIL: Carioca - Taca Rio
(
23:30) Boavista - Botafogo RJ -
0:4- - -
BRAZIL: Cearense 2
(
00:00) Guarani de Juazeiro - Pacatuba
-
2:0(
20:00) Itapipoca - Pacajus -
3:2(
00:00) Tiradentes - Icasa -
1:3(
00:00) Tirol - Maranguape -
4:1- - -
BRAZIL: Gaucho - Play Offs
(
01:00) Gremio
- SER Caxias -
3:2- - -
BRAZIL: Goiano - Play Offs
(
23:30) Vila Nova FC - Aparecidense
-
3:0- - -
BRAZIL: Maranhense
(
19:30Postponed) ) Chapadinha - Sampaio Correa -
-:-- - -
BRAZIL: Paraense - Play Offs
(
00:00) Aguia De Maraba - Paysandu PA -
1:1- - -
BRAZIL: Paranaense - Play Offs
(
00:00) Athletico-PR - Operario -
1:0- - -
BRAZIL: Paulista - Play Offs
(
00:30) Santos
- Bragantino -
3:1- - -
BRAZIL: Paulista A2 - Play Offs
(
23:00) Ferroviaria - Juventus-SP -
0:1pen(
23:30) Sao Bento
- Noroeste -
1:2(
00:00) Piracicaba - Portuguesa Santista
-
1:1(
00:00) Sao Jose EC - Velo Clube -
1:2- - -
BRAZIL: Rondoniense
(
20:30) Porto Velho - Vilhena EC -
4:2- - -
BRAZIL: Roraimense - First stage
(
00:00) Real Sao Luiz - GAS -
1:2(
02:00) River-RR - Progresso -
4:0- - -
BRAZIL: Copa Alagoas - Play Offs
(
00:00) Murici - CSA -
0:3- - -
BRAZIL: Copa Rio U20
(
14:00) Flamengo RJ U20 - Madureira U20 -
3:2(
19:00) Boavista U20 - Sampaio Correa FE U20 -
2:4(
19:00) Fluminense U20 - Audax RJ U20
-
3:0(
19:00) Nova Iguacu U20 - Vasco U20 -
0:4(
19:00) Portuguesa RJ U20 - Volta Redonda U20 -
1:1- - -
BRAZIL: Copa Verde
(
00:00) Cuiaba
- Brasiliense -
4:1- - -
BRAZIL: Baiano U20
(
19:00) Catuense U20 - Alagoinhas U20 -
4:2(
19:00) Jacuipense U20 - Ypiranga U20 -
3:1(
19:00) Juazeirense U20 - Bahia U20 -
2:2- - -
BRAZIL: Capixaba U20
(
19:00Postponed) ) CTE Colatina U20 - Jaguare U20 -
-:-- - -
BRAZIL: Catarinense U20
(
19:00) Nacao U20 - Barra FC U20 -
0:2- - -
BRAZIL: Brasileiro Women
(
19:00) Avai Kindermann W - America Mineiro W -
1:3- - -
BULGARIA: Third League - South-East
(
14:00) Rodopa Smolyan - Atletik Kuklen -
3:0- - -
CAMEROON: Elite One - Relegation Group
(
15:00) Fovu Baham - Avion Academy
-
3:2- - -
CAMEROON: Elite Two - Championship Group
(
15:00Postponed) ) Aigle Moungo - Eding Sport -
-:-(
15:00Postponed) ) Bafmeng United - Feutcheu -
-:-(
15:00Postponed) ) Panthere - Bafoussam -
-:-(
15:00Postponed) ) Tonnerre - Dragon de Yaounde -
-:-- - -
CAMEROON: Elite Two - Relegation Group
(
15:00Postponed) ) Bafang - Renaissance -
-:-(
15:00Postponed) ) FC Rangers of Bafut - Yafoot -
-:-(
15:00Postponed) ) Foncha - AS Fap -
-:-(
15:00Postponed) ) Leopard de Douala - Isohsa -
-:-- - -
CHILE: Primera Division Women
(
20:30) Everton W - Colo-Colo W -
0:4- - -
COLOMBIA: Primera A - Apertura
(
22:00) Bucaramanga - Aguilas -
1:0(
00:10) Atl. Nacional
- Jaguares de Cordoba -
2:0- - -
COLOMBIA: Primera B - Apertura
(
02:05) Bogota - Tigres -
0:1- - -
COSTA RICA: Primera Division - Clausura
(
00:00) Zeledon - Sporting San Jose -
1:2(
01:00) AD Santos - Guanacasteca -
0:0(
02:30) Liberia - Alajuelense
-
0:4(
22:00) Grecia - Puntarenas FC -
0:1- - -
CROATIA: Prva NL
(
16:30) Orijent - Vukovar 1991 -
0:0- - -
CZECH REPUBLIC: FNL
(
15:00) Varnsdorf - Lisen -
1:1- - -
DR CONGO: Ligue 1 - Championship Group
(
14:00) Dauphins Noirs - Lubumbashi Sport -
2:1(
16:30) Don Bosco - Aigles du Congo -
1:2- - -
DR CONGO: Ligue 1 - Relegation Group
(
14:30Postponed) ) Motema Pembe - AC Kuya -
-:-- - -
ECUADOR: Serie B
(
01:00) San Antonio - Cuniburo
-
1:0(
21:00) Nueve de Octubre - Guayaquil City -
0:0(
21:00) Vargas Torres - Leones del Norte -
1:1- - -
EL SALVADOR: Primera Division - Clausura
(
22:15) Jocoro - FAS -
1:3(
22:30) Aguila - 11 Deportivo -
3:1(
22:30) Luis Angel Firpo - Fuerte San Francisco
-
1:0(
22:30) Platense Municipal - Municipal Limeno -
1:1- - -
ENGLAND: Women's National League North
(
20:45) Huddersfield W - FC Halifax W -
0:0- - -
EUROPE: Champions League Women - Play Offs
(
18:45) Lyon W - SL Benfica W -
4:1(
21:00) Chelsea W - Ajax W -
1:1- - -
GERMANY: Regionalliga North
(
18:30) St. Pauli II - Phonix Lubeck
-
0:0- - -
GERMANY: Regionalliga Nordost
(
18:30) Meuselwitz
- Babelsberg -
0:0(
19:00) Chemie Leipzig - Cottbus -
3:0- - -
GERMANY: Oberliga Hessen
(
19:30) Eddersheim - Hanau
-
2:0- - -
GERMANY: Oberliga Bayern Nord
(
19:00) Wurzburger FV - Neumarkt -
1:2- - -
GERMANY: Oberliga Baden-Württemberg
(
19:00) Pforzheim - Backnang -
3:0- - -
GERMANY: Oberliga Niederrhein
(
19:30) Frintrop - Schonnebeck -
2:3(
19:30) Sonsbeck - Homberg -
1:1(
20:00) Kleve - TVD Velbert -
4:1- - -
GREECE: Gamma Ethniki - Group 3
(
12:00) Ermionidas-Ermis - Ellas Syrou -
0:2- - -
GUATEMALA: Liga Nacional - Clausura
(
22:00) Deportivo Achuapa - Xinabajul -
2:0- - -
ICELAND: League Cup - Play Offs
(
20:15) Breidablik - Akranes -
4:1- - -
INDIA: I-League 2
(
10:30) Sudeva Delhi - Dempo -
0:0- - -
INDONESIA: Liga 1
(
14:30) Arema FC - Persebaya -
0:1(
14:30) Dewa United - Persita -
4:1- - -
IRAN: Division 1
(
16:45) Damash Gilan - Mes Shahr Babak -
2:1(
16:45) Fajr Sepasi - Darya Babol -
1:0(
16:45) Khooshe Talaee - Kheybar Khorramabad -
0:1(
16:45) Mes Kerman
- Ario Eslamshahr -
2:0(
16:45) Mes Soongoun - Esteghlal Molasani -
1:0(
16:45) Naft Gachsaran - Shahin Bandar Ameri -
2:0(
16:45) Naft M.I.S - Shahre Raz -
2:1(
16:45) Pars Janoobi Jam - Chadormalu -
1:2(
16:45) Saipa - Astara -
0:1- - -
IRAQ: Super League
(
19:30) Al Kahraba - Baghdad -
1:0- - -
ITALY: Serie D - Group E
(
15:30) Orvietana - Ghivizzano Borgo -
3:0- - -
JAPAN: WE League Women
(
06:00) Urawa W - Albirex Niigata W -
2:0- - -
KENYA: Super League
(
10:00) Kibera - Dimba Patriots -
0:2- - -
MEXICO: Liga de Expansion MX - Clausura
(
02:05) Cancun - Tapatio -
1:1(
04:05) Alebrijes Oaxaca - Tepatitlan de Morelos -
1:0- - -
MEXICO: Liga Premier Serie A
(
00:00) Mexicali
- Gavilanes de Matamoros
-
0:1- - -
MEXICO: Liga MX U23 - Clausura
(
16:00) Puebla U23 - Pachuca U23 -
1:2- - -
MOROCCO: Coupe du Trone
(
23:00) Amal Tiznit - Adrar Souss -
1:0(
23:00) FATH Casablanca - Wydad Fes -
2:0(
23:00) Mouloudia Oujda - KAC Kenitra -
2:1pen(
23:00) Stade Marocain - Moghreb Tetouan -
0:4- - -
NORTHERN IRELAND: NIFL Championship
(
21:00) Bangor FC - Institute -
0:1- - -
PARAGUAY: Primera Division - Apertura
(
23:00) Tacuary - Ameliano -
1:1- - -
POLAND: Polish Cup Women
(
13:30) R. Rzeszow W - Slask Wroclaw W -
0:3(
14:00) UKS SMS Lodz W - Stomilanki Olsztyn W -
1:0pen(
15:00) Bielawa W - Gdansk W -
0:1(
17:00) GKS Katowice W - Leczna W -
2:1- - -
QATAR: QFA Cup - Play Offs
(
19:30) Al-Shahaniya - Al Bidda -
1:2pen- - -
ROMANIA: Romanian Cup Women
(
14:00) Vasas Odorhei W - FC Rapid Bucuresti W -
4:2- - -
SAUDI ARABIA: Division 1
(
19:45) Al Najma - Al Bukayriyah -
3:1- - -
SCOTLAND: Highland League
(
21:00) Buckie Thistle - Brechin -
2:1- - -
SENEGAL: Ligue 1
(
17:30) Diambars - Pikine -
0:0- - -
SIERRA LEONE: Premier League
(
17:30Postponed) ) Bo Rangers - Kholifa Stars -
-:-(
17:30Postponed) ) Kahunla - Ports Authority -
-:-(
17:30Postponed) ) Luawa - Old Edwardians -
-:-(
17:30Postponed) ) SLIFA - Mighty Blackpool -
-:-- - -
SLOVAKIA: 4. liga - Bratislava
(
16:00) Bernolakovo - MSK Senec -
0:2(
16:00) D. Luzna - Tomasov -
4:1(
16:00) I. Bratislava - Nova Dedinka -
4:0(
16:00) NSK 1922 Bratislava - Rohoznik -
0:4(
16:00) Pezinok - Domino -
0:0(
16:00) Rovinka - Modra -
3:2(
16:00) Slovan Most - Ivanka pri Dunaji -
0:1(
16:00) Vrakuna Bratislava - Rusovce -
2:2- - -
SPAIN: Segunda RFEF - Group 5
(
20:00) Gimnastica Segoviana - Guadalajara -
2:0- - -
SPAIN: Tercera RFEF - Group 2
(
20:00) Caudal Deportivo - Barcia -
2:2- - -
SPAIN: Tercera RFEF - Group 3
(
17:00) Naval Reinosa - Tropezon -
1:2(
20:30) CD Colindres - UC Cartes -
2:1- - -
SPAIN: Tercera RFEF - Group 4
(
19:30) Anaitasuna FT
- CD Vitoria -
0:2(
20:00) Derio - Pasaia -
1:0(
20:00) Urduliz - San Ignacio -
2:1(
21:00) Anorga - Leioa -
0:1- - -
SPAIN: Tercera RFEF - Group 6
(
18:15) Silla CF - Patacona -
3:4- - -
SPAIN: Tercera RFEF - Group 10
(
17:00) Sevilla FC C - Conil -
1:1- - -
SPAIN: Tercera RFEF - Group 11
(
19:00) Platges de Calvia - Soller -
5:1(
20:00) Arenal - Mallorca B -
0:3- - -
SPAIN: Tercera RFEF - Group 12
(
20:30) Herbania - Gran Tarajal -
0:0- - -
SPAIN: Tercera RFEF - Group 15
(
19:00) Lerines - CD Cantolagua -
1:1(
19:30) Pena - Oberena -
1:1(
19:45) Pamplona - Subiza -
1:2- - -
SPAIN: Tercera RFEF - Group 17
(
19:30) Almudevar - Atletico Monzon -
3:1- - -
SWITZERLAND: Promotion League
(
20:00) Biel - Bavois
-
4:0- - -
SWITZERLAND: 1.Liga Classic Group 1
(
20:00) Portalban - Coffrane -
1:1- - -
SWITZERLAND: 1.Liga Classic Group 2
(
20:15) Langenthal - Dietikon -
1:2- - -
SWITZERLAND: 1.Liga Classic Group 3
(
20:00) Freienbach
- Grasshopper II -
1:1- - -
TRINIDAD AND TOBAGO: TT Premier League
(
21:00) Sando - Prison Service -
2:1(
23:00) La Horquetta - Central FC -
4:4(
23:00) Point Fortin - Police -
2:3(
23:00) Port Of Spain - Eagles FC -
2:1- - -
UKRAINE: Championship Women - Championship Group
(
11:00) Shakhtar Donetsk W - Kolos Kovalivka W -
1:2- - -
URUGUAY: Primera Division - Apertura
(
20:00) Progreso - Rampla Juniors -
4:2- - -
USA: MLS Next Pro
(
00:30) New York City II - Chattanooga -
2:1pen- - -
USA: NISA
(
22:00Postponed) ) Maryland Bobcats - LA Force -
-:-(
22:00Postponed) ) Savannah Clovers - Arizona Monsoon -
-:-- - -
UZBEKISTAN: Pro Liga
(
12:30) Shortan Guzor - Dostlik Tashkent
-
2:0- - -
WALES: Cymru South
(
20:30) Briton Ferry - Taffs Well -
1:0- - -
WALES: Premier Women - Championship Group
(
20:45) Aberystwyth W - Wrexham W -
0:2(
20:45) Cardiff City W - Swansea W -
4:0- - -
WALES: Premier Women - Relegation Group
(
20:45) Cardiff Met. W - Barry W -
2:0(
20:45) TNS W - Pontypridd W -
4:0- - -
WORLD: Friendly International
(
23:00) Morocco - Mauritania -
0:0(
23:00) Niger - Burkina Faso -
1:1(
23:00) Togo - Libya -
1:1(
00:30) Paraguay U23 - Dominican Republic U23 -
1:2(
02:00) El Salvador - Honduras -
1:1(
02:00) Nicaragua - Cuba -
0:1(
02:30) Peru - Dominican Republic -
4:1(
03:45) Argentina - Costa Rica -
3:1- - -
WORLD: Club Friendly
(
13:00) Sivasspor (Tur) - Tokat (Tur) -
6:1(
14:30) Lysekloster (Nor) - Viking 2 (Nor) -
3:2(
14:30) Stjordals Blink (Nor) - Brattvag (Nor) -
4:0(
15:00) Fyllingsdalen (Nor) - OS TF (Nor) -
3:4(
15:30) Strindheim (Nor) - Nardo (Nor) -
3:0(
18:00) Madla IL (Nor) - Sandnes Ulf 2 (Nor)
-
5:3(
00:00) Corinthians (Bra)
- Londrina (Bra)
-
3:0- - -
WORLD: Friendly International Women
(
16:00) Sweden U16 W - Portugal U16 W
-
4:0(
18:00) France U16 W - Japan U16 W -
1:3(
18:00) Mexico U16 W - Netherlands U16 W -
1:2