- - -
ENGLAND: Premier League
(
21:00) Crystal Palace - Manchester Utd -
-:-- - -
FRANCE: Ligue 1
(
21:00) Lille - Lyon -
-:-- - -
ITALY: Serie A
(
18:00) Salernitana - Atalanta -
-:-(
20:45) Udinese - Napoli -
-:-- - -
NETHERLANDS: Eredivisie
(
20:00) Excelsior - Nijmegen -
-:-- - -
ALGERIA: Ligue 1
(
20:00) USM Alger - Kabylie -
-:-- - -
ANTIGUA & BARBUDA: ABFA Premier League
(
22:00) SAP - Swetes -
-:-(
00:00) All Saints Utd. - Garden Stars -
-:-(
02:00) Grenades - Ottos Rangers -
-:-- - -
ARGENTINA: Primera Nacional
(
02:00) Quilmes
- Alvarado -
1:1- - -
ARGENTINA: Torneo Federal
(
00:00) Defensores Belgrano VR - Independiente Chivilcoy -
1:1- - -
ARGENTINA: Primera B - Apertura
(
20:30) Fenix - Colegiales -
-:-- - -
ARGENTINA: Primera C - Apertura
(
20:30) Berazategui - Leandro N. Alem -
-:-- - -
ARGENTINA: Torneo Promocional Amateur - Apertura
(
20:00) Estrella Del Sur - Nautico Hacoaj -
-:-(
20:30) Barrancas - Atletico Pilar -
-:-- - -
ARGENTINA: Primera A Women - Apertura
(
14:00) CA Estudiantes W - Social Atletico Television W -
-:-- - -
ARUBA: Division di Honor - Relegation
(
22:00) Santa Fe - Jong Aruba -
-:-(
00:00) Atl. Deportivo - United FC -
-:-(
02:00) Unistars - Bubali -
-:-- - -
ASIA: AFC Asian Cup Women U17
(
10:00) North Korea U17 W - South Korea U17 W -
-:-(
13:00) Indonesia U17 W - Philippines U17 W -
-:-- - -
AUSTRALIA: NPL Victoria
(
11:45) Oakleigh Cannons - Moreland City -
-:-- - -
AUSTRALIA: Victoria Premier League
(
12:30) Brunswick City - Preston Lions -
-:-(
12:30) Bulleen - Western Utd. U21 -
-:-(
12:30) Kingston City - Melbourne Victory U21 -
-:-- - -
AZERBAIJAN: Premier League
(
17:00) Sabail - Gabala -
-:-- - -
BRAZIL: Serie A
(
23:30) Botafogo RJ - Bahia -
1:2(
23:30) Cuiaba - Palmeiras -
0:2- - -
BRAZIL: Serie B
(
00:00) Ceara - CRB -
-:-- - -
BRAZIL: Serie C - First stage
(
00:00) Athletic Club - ABC -
1:0(
00:00Postponed) ) Sampaio Correa - SER Caxias -
-:-- - -
BRAZIL: Serie D
(
23:00) America RN - Atletico-CE -
3:0- - -
BRAZIL: Gaucho 2
(
00:30Postponed) ) Veranopolis - Passo Fundo -
-:-- - -
BRAZIL: Goiano 2
(
00:00) Gremio Anapolis - Ouvidorense -
-:-- - -
BRAZIL: Rondoniense - Play Offs
(
23:00) Uniao Cacoalense - Barcelona RO -
0:1- - -
BRAZIL: Catarinense U20
(
20:00) Chapecoense-SC U20 - Barra FC U20 -
-:-- - -
BRAZIL: Brasileiro Women
(
23:00Postponed) ) Internacional W - Ferroviaria W -
-:-(
21:30) Botafogo RJ W - Corinthians W -
-:-(
00:00) Cruzeiro W - Palmeiras W -
-:-- - -
BRAZIL: Brasileiro A2 Women
(
20:00) VF4 W - Recanto W -
-:-- - -
BRAZIL: Brasileiro A3 Women
(
23:00) Rio Negro W - Porto Velho W -
4:2(
20:00) Sobradinho W - Acao W -
-:-(
21:00) Tiradentes W - Paysandu PA W -
-:-- - -
BULGARIA: Parva liga - Conference League Group
(
16:45) Slavia Sofia - Arda -
-:-(
19:15) Botev Plovdiv - CSKA 1948 Sofia -
-:-- - -
CHAD: Premiere Division - LPFN
(
16:45) As Dgssie - Tourbillon -
-:-(
16:45) Foullah Edifice - Ascot -
-:-(
16:45) Renaissance - Algoy -
-:-- - -
CHILE: Primera Division
(
23:30) Cobreloa - Everton
-
1:2(
02:00) O'Higgins - A. Italiano -
0:5- - -
CHILE: Primera B
(
23:30) Rangers - Curico Unido -
2:3(
00:00) La Serena - San Marcos de Arica -
-:-- - -
CHILE: Segunda Division
(
23:30) Trasandino - D. Concepcion -
0:1(
02:00) San Antonio Unido
- Real San Joaquin
-
2:1(
20:00) Lautaro - D. Puerto Montt -
-:-- - -
COLOMBIA: Primera A - Apertura - Quadrangular
(
00:15) Santa Fe - Deportes Tolima -
1:0(
02:30) Once Caldas - La Equidad -
2:0- - -
COLOMBIA: Primera B - Apertura
(
22:00) Atletico F.C. - Boca Juniors -
-:-(
23:00) Inter Palmira - Huila -
-:-- - -
COLOMBIA: Liga Women
(
23:00) Alianza W - Atl. Nacional W -
0:2(
23:00) Deportivo Pereira W - Cucuta W -
2:1(
00:00) Ind. Medellin W - Inter Palmira W -
2:1- - -
COSTA RICA: Primera Division - Clausura
(
23:00) Puntarenas FC - Saprissa -
0:2- - -
CROATIA: 1. HNL Women - Championship Group
(
17:00) ZNK Split W - Hajduk Split W -
-:-- - -
DENMARK: Superliga - Relegation Group
(
19:00) Vejle - Odense -
-:-- - -
DOMINICAN REPUBLIC: LDF
(
00:00) Vega Real - Moca -
0:0- - -
ECUADOR: Liga Pro - First stage
(
01:00) Emelec - U. Catolica -
2:1- - -
EGYPT: Premier League
(
18:00) El Gaish - Al Masry -
-:-(
18:00) Pyramids - Future FC -
-:-- - -
ENGLAND: League Two - Play Offs
(
16:00) Crawley - MK Dons -
-:-(
18:30) Crewe - Doncaster -
-:-- - -
ENGLAND: National League South - Play Offs
(
16:00) Worthing - Braintree -
-:-- - -
ENGLAND: NPL Premier Division - Play Offs
(
16:00) Macclesfield - Marine -
-:-- - -
ENGLAND: Southern League Premier Central - Play Offs
(
16:00) AFC Telford - Leamington -
-:-- - -
ENGLAND: Southern League Premier South - Play Offs
(
16:00) AFC Totton - Salisbury -
-:-- - -
ENGLAND: Isthmian League Premier Division - Play Offs
(
16:00) Chatham - Enfield Town -
-:-- - -
ENGLAND: Premier League 2 - Play Offs
(
13:00) Tottenham U21 - Aston Villa U21 -
-:-(
15:00) Sunderland U21 - Wolves U21 -
-:-(
20:00) Fulham U21 - Nottingham U21 -
-:-- - -
ENGLAND: Professional Development League
(
13:00) Sheffield Utd U21 - Crewe U21 -
-:-- - -
ESTONIA: Esiliiga
(
18:00) Levadia U21 - Tallinna Kalev U21 -
-:-- - -
EUROPE: Euro U17 Women
(
15:30) Poland U17 W - Belgium U17 W -
-:-(
18:30) Spain U17 W - Portugal U17 W -
-:-- - -
GERMANY: Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar
(
19:00) Dudenhofen - Eintracht Trier -
-:-- - -
GERMANY: Bundesliga Women
(
19:30) 1.FC Nurnberg W - RB Leipzig W -
-:-- - -
GHANA: Premier League
(
17:00) Accra Lions - Aduana -
-:-- - -
HONDURAS: Liga Nacional - Clausura - Play Offs
(
00:00) Olancho - Genesis -
0:0- - -
HUNGARY: Merkantil Bank Liga
(
20:00) Honved - Vasas -
-:-- - -
ICELAND: Besta deild karla
(
21:15) Breidablik - Valur -
-:-- - -
IRAN: Persian Gulf Pro League
(
15:30) Paykan - Aluminium Arak -
-:-(
16:40) Sepahan - Esteghlal Khuzestan -
-:-(
16:45) Nassaji Mazandaran - Persepolis -
-:-(
18:00) Foolad - Tractor -
-:-(
18:00) Malavan - Havadar SC -
-:-(
18:00) Sanat Naft - Mes Rafsanjan -
-:-(
19:00) Esteghlal F.C. - Zob Ahan -
-:-- - -
IRELAND: Premier Division
(
14:00) Drogheda - Dundalk -
-:-(
18:00) Bohemians - Galway -
-:-(
18:00) Shamrock Rovers - Waterford -
-:-(
18:00) Sligo Rovers - St. Patricks -
-:-(
20:45) Derry City - Shelbourne -
-:-- - -
IRELAND: Division 1
(
18:00) Bray - Finn Harps -
-:-(
18:00) Cork City - Wexford -
-:-(
18:00) Longford - Kerry -
-:-(
18:00) Treaty United - Athlone -
-:-(
18:00) UC Dublin - Cobh Ramblers -
-:-- - -
ISRAEL: Ligat ha'Al - Championship Group
(
19:30) Sakhnin - Maccabi Tel Aviv -
-:-- - -
ISRAEL: Ligat ha'Al - Relegation Group
(
19:30) Beitar Jerusalem - SC Ashdod -
-:-(
19:30) Hapoel Hadera - Maccabi Petah Tikva -
-:-- - -
ITALY: Primavera 1
(
13:00) Empoli U19 - Sassuolo U19 -
-:-(
15:00) Lecce U19 - AC Milan U19 -
-:-(
17:00) Torino U19 - Sampdoria U19 -
-:-- - -
ITALY: Serie A Women - Championship Group
(
18:00) Fiorentina W - Juventus W -
-:-- - -
ITALY: Serie B Women
(
20:30) Pavia W - Parma W -
-:-- - -
JAMAICA: Premier League - Play Offs
(
00:00) Arnett Gardens - Cavalier -
1:1(
03:00) Waterhouse - Mount Pleasant -
1:1- - -
JAPAN: J1 League
(
06:00) Verdy - Iwata -
-:-(
06:00) Vissel Kobe - Albirex Niigata -
-:-(
06:05) Gamba Osaka - Cerezo Osaka -
-:-(
07:00) Avispa Fukuoka - Kawasaki Frontale -
-:-(
07:00) Hokkaido Consadole Sapporo - FC Tokyo -
-:-(
07:00) Kyoto - Machida -
-:-(
08:00) Sanfrecce Hiroshima - Nagoya Grampus -
-:-(
09:00) Kashiwa Reysol - Kashima Antlers -
-:-(
09:00) Shonan Bellmare - Sagan Tosu -
-:-(
10:00) Urawa Reds - Yokohama F. Marinos -
-:-- - -
JAPAN: J2 League
(
07:00) Blaublitz - Kofu -
-:-(
07:00) Kagoshima Utd - Vegalta Sendai -
-:-(
07:00) Kusatsu - Shimizu S-Pulse -
-:-(
07:00) Mito - Kumamoto -
-:-(
07:00) Oita Trinita - V-Varen Nagasaki -
-:-(
07:00) Okayama - Tokushima -
-:-(
07:00) Renofa Yamaguchi - Montedio Yamagata -
-:-(
07:00) Tochigi SC - Fujieda MYFC -
-:-(
08:00) Ehime - Iwaki -
-:-(
12:00) Chiba - Yokohama FC -
-:-- - -
JAPAN: J3 League
(
06:00) Imabari - Toyama -
-:-(
06:00) Osaka - Ryukyu -
-:-(
06:00) Vanraure - Grulla Morioka -
-:-(
07:00) Fukushima Utd - Nara Club -
-:-(
07:00) Kamatamare - Azul Claro Numazu -
-:-(
07:00) Kanazawa - Gainare Tottori -
-:-(
07:00) Omiya Ardija - Yamaga -
-:-(
07:00) Tegevajaro Miyazaki - Nagano -
-:-(
07:00) YSCC - Sagamihara -
-:-(
12:00) Gifu - Giravanz Kitakyushu -
-:-- - -
JAPAN: WE League Women
(
06:00) Albirex Niigata W - Inac Kobe Leonesa W -
-:-(
06:00) Mynavi Sendai W - JEF United W -
-:-(
07:00) Nojima Stella W - Sanfrecce Hiroshima W -
-:-(
07:00) Saitama W - Urawa W -
-:-(
08:00) Parceiro Nagano W - Beleza W -
-:-(
08:30) C-Osaka W - Omiya Ardija W -
-:-- - -
JAPAN: Nadeshiko League Women
(
06:00) FC Takatsuki Speranza W - Nittaidai W -
-:-(
06:00) NGU Nagoya W - Kunoichi W -
-:-- - -
JORDAN: Jordan Cup
(
17:00) Sahab - Al-Faisaly Amman -
-:-(
19:45) Moghayer Al Sarhan - Al Wehdat -
-:-- - -
KENYA: Premier League
(
14:00) Tusker - Nzoia Sugar -
-:-- - -
KENYA: Super League
(
11:00) MCF - Nairobi United -
-:-- - -
KUWAIT: Premier League - Championship Group
(
18:00) Al-Fahaheel - Al Kuwait -
-:-- - -
LATVIA: Virsliga
(
15:00) FK Liepaja - Metta -
-:-- - -
LITHUANIA: Lithuanian Cup
(
18:00) Dainava Alytus - Hegelmann -
-:-(
18:30) Zalgiris - FK Panevezys -
-:-(
19:15) VGTU Vilkai - Ukmerge -
-:-- - -
MALI: Premiere Division
(
18:30) Foot Elite - Stade Malien -
-:-(
20:30) Koro - CO Bamako -
-:-- - -
MEXICO: Liga MX - Clausura - Play In
49') Pachuca - Necaxa -
0:0- - -
MEXICO: Liga de Expansion MX - Clausura - Play Offs
(
00:00) Atlante - Tapatio
-
5:1(
02:05) Leones Negros - Atletico La Paz -
3:1- - -
MEXICO: Liga MX U23 - Clausura - Play Offs
(
02:00) Atl. San Luis U23 - Club Leon U23 -
1:1- - -
MOZAMBIQUE: Mocambola
(
15:00) Brera Tchumene - Textafrica -
-:-- - -
NICARAGUA: Liga Primera U20 - Clausura - Play Offs
(
00:00) Diriangen U20 - Esteli U20 -
1:2- - -
NIGER: Super Ligue
(
17:30) US Gendarmerie - Renaissance -
-:-- - -
NIGERIA: NPFL
(
17:00) Remo Stars - Rivers United -
-:-- - -
NIGERIA: NNL
(
16:00) Ekiti United - Coal City -
-:-- - -
NORTHERN IRELAND: NIFL Premiership - Conference League - Play Offs
(
16:00) Crusaders - Coleraine -
-:-- - -
NORWAY: Division 2 - Group 1
(
18:00) Flekkeroy - Viking 2 -
-:-- - -
NORWAY: Division 3 - Group 1
(
19:00) Djerv 1919 - Haugesund 2 -
-:-- - -
NORWAY: Division 3 - Group 2
(
16:00) Sandefjord 2 - Sandnes Ulf 2 -
-:-- - -
NORWAY: Division 3 - Group 3
(
19:00) Assiden - KFUM-Kameratene Oslo 2 -
-:-(
19:00) Ullern - Sarpsborg 08 2 -
-:-- - -
NORWAY: Division 3 - Group 4
(
15:00) Stromsgodset 2 - Mosjoen -
-:-- - -
NORWAY: Division 3 - Group 5
(
18:00) Skedsmo - Kristiansund 2 -
-:-(
19:00) Molde 2 - Spjelkavik -
-:-- - -
NORWAY: Division 3 - Group 6
(
18:00) Ham-Kam 2 - Elverum -
-:-- - -
PARAGUAY: Primera Division - Apertura
(
23:00) General Caballero JLM - Olimpia Asuncion -
1:3(
01:30) Sol de America - 2 de Mayo
-
1:0- - -
PARAGUAY: Division Intermedia
(
23:15) Resistencia - Sp. Carapegua -
-:-- - -
PERU: Liga 1 - Apertura
(
21:30) Grau - Sport Huancayo -
-:-- - -
PERU: Liga 2
(
19:45) U. San Martin - Deportivo Coopsol -
-:-(
22:30) Llacuabamba - Juan Pablo II -
-:-- - -
PERU: Liga Women
(
20:00) UNSAAC W - Carlos Mannucci W -
-:-(
17:30) FBC Melgar W - Killas W -
-:-- - -
POLAND: Ekstraklasa
(
19:00) Pogon Szczecin - Puszcza -
-:-- - -
POLAND: Division 1
(
18:00) Zaglebie Sosnowiec - Wisla -
-:-- - -
POLAND: Division 2
(
18:15) GKS Jastrzebie - Chojniczanka -
-:-- - -
PORTUGAL: Liga Portugal 2
(
21:15) AVS - Mafra -
-:-- - -
PORTUGAL: Taca Revelacao U23
(
13:00) Santa Clara U23 - Benfica U23 -
-:-- - -
QATAR: Emir Cup
(
16:15) Al-Duhail - Shamal -
-:-(
19:00) Al Arabi - Al Sailiya -
-:-- - -
REPUBLIC OF THE CONGO: Ligue 1
(
16:00) AS BNG - Juk -
-:-(
19:00) JS Talangai - Inter Club -
-:-- - -
ROMANIA: Liga 1 - Championship Group
(
20:00) Univ. Craiova - FCSB -
-:-- - -
ROMANIA: Liga 1 - Relegation Group
(
14:00) FC Hermannstadt - Poli Iasi -
-:-(
17:00) UTA Arad - U Craiova 1948 -
-:-- - -
RUSSIA: Premier League
(
14:45) Ural - Baltika -
-:-(
17:00) Fakel Voronezh - Zenit -
-:-(
19:30) CSKA Moscow - Rubin Kazan -
-:-(
19:30) Lokomotiv Moscow - FK Rostov -
-:-- - -
SAUDI ARABIA: Saudi Professional League
(
20:00) Al Ahli SC - Al Hilal -
-:-- - -
SAUDI ARABIA: Division 1
(
17:55) Al Adalah - Al Bukayriyah -
-:-(
18:30) Al Jabalain - Al Ain -
-:-(
19:50) Ohod - Al Qadisiya -
-:-- - -
SCOTLAND: SWPL 1 Women - Championship Group
(
13:00) Rangers W - Celtic W -
-:-- - -
SIERRA LEONE: Premier League
(
18:30) Real Republicans - SLIFA -
-:-- - -
SOMALIA: National league
(
14:30) Midnimo - Jeenyo -
-:-- - -
SOUTH AMERICA: South American Championship Women U20 - Final Group
(
23:00) Paraguay U20 W - Colombia U20 W -
1:1(
01:30) Venezuela U20 W - Argentina U20 W -
2:265') Brazil U20 W - Peru U20 W -
2:0- - -
SOUTH KOREA: K League 1
(
07:00) Jeju Utd - Daegu -
-:-(
09:30) Gwangju FC - Daejeon -
-:-- - -
SOUTH KOREA: K League 2
(
07:00) Cheonan City - Ansan Greeners -
-:-(
09:30) Seoul E-Land - Cheongju -
-:-- - -
SOUTH KOREA: WK League Women
(
07:00) Boeun Sangmu W - Changnyeong W -
-:-(
07:00) Hwacheon W - Gyeongju W -
-:-(
07:00) Sejong Sportstoto W - Incheon Hyundai Steel W -
-:-(
07:00) Suwon FC W - Seoul W -
-:-- - -
SWEDEN: Allsvenskan
(
19:10) GAIS - Goteborg -
-:-- - -
SWEDEN: Superettan
(
19:00) Varberg - Trelleborg -
-:-- - -
TANZANIA: Ligi Kuu Bara
(
13:00) Ihefu - Namungo -
-:-(
15:00) Mtibwa Sugar - Azam -
-:-(
17:15) Simba - Tabora United -
-:-(
19:30) Coastal Union - Tanzania Prisons -
-:-- - -
TRINIDAD AND TOBAGO: TT Premier League
(
23:30) 1976 Phoenix FC - Police -
3:3- - -
TUNISIA: Ligue 2
(
16:00) CO Medenine - Chebba -
-:-- - -
TURKEY: Super Lig
(
19:00) Antalyaspor - Pendikspor -
-:-(
19:00) Konyaspor - Fenerbahce -
-:-- - -
TURKEY: TFF 3. Lig Play Offs
(
15:00) Kutahyaspor - Kusadasispor -
-:-(
15:00) Tokat - Musspor -
-:-(
19:00) 52 Orduspor - Ayvalikgucu -
-:-(
19:00) Anadolu Universitesi - Efeler 09 -
-:-- - -
UKRAINE: Premier League
(
12:00) Dnipro-1 - Kryvbas -
-:-(
17:00) Veres-Rivne - Minaj -
-:-- - -
UKRAINE: Championship Women - Relegation Group
(
11:00) Dyn. Kyiv W - Dnipro-1 W -
-:-- - -
UNITED ARAB EMIRATES: UAE League
(
16:05) Ittihad Kalba - Emirates Club -
-:-(
16:05) Khorfakkan - Al Ain -
-:-(
18:45) Al Bataeh - Al Wasl -
-:-(
18:45) Shabab Al-Ahli Dubai - Al Sharjah -
-:-- - -
USA: MLS
(
00:45) Seattle Sounders - Los Angeles Galaxy -
0:0- - -
USA: MLS Next Pro
(
01:00) Sporting Kansas City II - North Texas -
0:2(
03:00) Real Monarchs - Los Angeles FC II -
2:3- - -
USA: NWSL Women
(
00:00) Orlando Pride W - Racing Louisville W -
1:0(
02:00) Bay FC W - Chicago W -
1:2- - -
UZBEKISTAN: Super League
(
15:00) Qizilqum - Neftchi Fargona -
-:-- - -
VENEZUELA: Liga FUTVE - Apertura - Quadrangular
(
23:00) Portuguesa - Angostura
-
2:2(
01:30) Puerto Cabello - Carabobo -
0:2- - -
VIETNAM: National League Women
(
11:00) Ho Chi Minh W - Ho Chi Minh City 2 W -
-:-(
11:00) Thai Nguyen W - Son La W -
-:-- - -
WORLD: Friendly International
(
16:00) England C - Nepal -
-:-