- - -
EUROPE: Euro
(
21:00) Germany - Scotland -
-:-- - -
ALGERIA: Ligue 1
(
17:45) ASO Chlef - Biskra -
-:-(
17:45) Constantine - ES Setif -
-:-(
17:45) El Bayadh - Ben Aknoun -
-:-(
17:45) Magra - USM Alger -
-:-(
17:45) Paradou - Khenchela -
-:-(
17:45) Saoura - CR Belouizdad -
-:-(
17:45) US Souf - Kabylie -
-:-(
19:00) MC Alger - Oran -
-:-- - -
ALGERIA: U21 League
(
11:00) ASO Chlef U21 - Biskra U21 -
3:2(
11:00) Constantine U21 - ES Setif U21 -
-:-(
11:00) El Bayadh U21 - Ben Aknoun U21 -
0:0(
11:00) Magra U21 - USM Alger U21 -
0:3(
11:00) MC Alger U21 - Oran U21 -
-:-(
11:00) Paradou U21 - Khenchela U21 -
0:0(
11:00) Saoura U21 - CR Belouizdad U21 -
1:4(
11:00) US Souf U21 - Kabylie U21 -
1:2- - -
ARGENTINA: Liga Profesional
(
00:00) Sarmiento Junin - Estudiantes L.P. -
2:0(
00:00) Tigre - Belgrano -
1:1(
02:15) Lanus - Racing Club
-
2:0(
02:15) Newells Old Boys
- Instituto -
0:2(
00:00) Boca Juniors - Velez Sarsfield -
-:-(
00:00) Talleres Cordoba - Platense -
-:-- - -
ARGENTINA: Primera C - Apertura
(
00:00) Ituzaingo - CSR Espanol -
-:-- - -
ARGENTINA: Primera A Women - Apertura
(
20:00) Racing Club W - Belgrano W -
-:-- - -
AUSTRALIA: NPL South Australia
88') Modbury Jets
- NE Metrostars
-
1:1- - -
AUSTRALIA: Tasmania Southern Championship
(
12:15) Clarence Zebras U21 - Taroona -
-:-(
12:15) Glenorchy Knights U21 - South Hobart U21 -
-:-(
12:15) Olympia Warriors - New Town -
-:-- - -
AUSTRALIA: Victoria Premier League
71') Northcote City - Bentleigh Greens -
1:071') Werribee City - Brunswick City -
2:0- - -
AUSTRALIA & OCEANIA: OFC Championship U16 Women - Qualification
(
02:00) Papua New Guinea U16 W - American Samoa U16 W -
0:1- - -
AUSTRIA: Niederosterreich
(
18:30) St. Peter in der Au - St. Polten (Am) -
-:-(
19:00) Ortmann - Retz -
-:-(
19:00) SCU Kilb - Kottingbrunn -
-:-(
19:30) Langenrohr - Gloggnitz -
-:-(
19:30) Schrems - Korneuburg -
-:-(
19:30) Warth - Zwettl -
-:-(
20:00) Haitzendorf - Waidhofen/Thaya -
-:-(
20:00) Wiener Neustadt - Rohrbach -
-:-- - -
AUSTRIA: Tirol - Relegation Group
(
19:00) SV Worgl - SC Kundl -
-:-- - -
AUSTRIA: Wien
(
18:00) Slovan HAC - Stadlau -
-:-(
18:00) Stammersdorf - ASV 13 Wien -
-:-(
18:30) SV Donau - Red Star-Penzing -
-:-- - -
BELARUS: Vysshaya Liga
(
17:00) Isloch - FC Gomel -
-:-(
18:45) Vitebsk - Zhodino -
-:-- - -
BELARUS: Pershaya Liga
(
12:00) Belarus U17 - BATE 2
-
3:1(
16:00) FC Slonim - Lokomotiv Gomel -
-:-(
18:00) Zhodino 2 - Molodechno -
-:-- - -
BELARUS: Vysshaya Liga Women
(
12:00) Zorka-BDU W - Belarus U19 W
-
3:0(
15:00) FC Gomel W - Vitebsk W -
-:-(
16:00) Dyussh-Polesgu W - Dnepr Mogilev W -
-:-- - -
BHUTAN: Premier League
90+') Daga United - RTC -
1:2- - -
BRAZIL: Serie A
(
00:00) Cruzeiro - Cuiaba -
2:1(
01:00) Athletico-PR - Criciuma -
3:1(
01:00) Flamengo RJ - Gremio -
2:1(
01:00) Internacional - Sao Paulo -
0:0(
02:30) Bahia - Fortaleza -
1:0(
02:30) Palmeiras - Vasco -
2:0- - -
BRAZIL: Serie B
(
02:00) Amazonas - Chapecoense-SC
-
0:1(
00:00) Operario - Santos -
-:-- - -
BRAZIL: Serie D
(
00:00) Fluminense-PI - Cameta -
2:2(
00:00) Itabuna - Democrata SL
-
1:1(
00:00) Princesa do Solimoes - Humaita -
3:1(
01:00) Treze PB - Potiguar de Mossoró -
2:0- - -
BRAZIL: Baiano 2
(
00:00) Fluminense de Feira - Jacobinense -
1:0- - -
BRAZIL: Gaucho 2
(
00:30) Veranopolis - Brasil Farroupilha -
-:-- - -
BRAZIL: Paulista B - First stage
(
00:30) Paulista - Flamengo SP -
-:-- - -
BRAZIL: Acreano U20
(
22:00) Atletico Acreano U20 - Andira U20 -
-:-(
00:00) Galvez U20 - SC Humaita U20 -
-:-- - -
BRAZIL: Carioca U20 - Taca Guanabara
(
15:00) Botafogo U20 - Audax RJ U20 -
-:-- - -
BRAZIL: Catarinense U20
(
20:00) Barra FC U20 - Figueirense U20 -
-:-(
20:00) Inter de Lages U20 - Hercilio Luz U20 -
-:-- - -
BRAZIL: Cearense U20
(
20:00Postponed) ) Atletico-CE U20 - Ceara U20 -
-:-(
20:00) Caucaia U20 - Fortaleza U20 -
-:-- - -
BRAZIL: Mineiro U20
(
15:00) Minas Boca U20 - Athletic Club U20 -
-:-- - -
BRAZIL: Paraibano U20
(
00:00) Cruzeiro-PB U20 - Sabugy U20 -
2:0- - -
BRAZIL: Paranaense U20 - Second stage
(
01:00) Apucarana SC U20 - Athletico-PR U20 -
2:0(
20:00) Patriotas U20 - Azuriz U20 -
-:-- - -
BRAZIL: Paulista U20 - First stage
(
20:00) Agua Santa U20 - Aster Itaqua U20 -
-:-(
20:00) Botafogo SP U20 - Bandeirante U20 -
-:-(
20:00) Brasilis U20 - Aguai U20 -
-:-(
20:00) Capivariano U20 - SKA Brasil U20 -
-:-(
20:00) Comercial FC - Tiete U20 - Sao Bento U20 -
-:-(
20:00) Corinthians U20 - EC Sao Bernardo U20 -
-:-(
20:00) Desportivo U20 - Sfera U20 -
-:-(
20:00) Ferroviaria U20 - Velo Clube U20 -
-:-(
20:00) Flamengo SP U20 - Nacional SP U20 -
-:-(
20:00) Francana U20 - Comercial U20 -
-:-(
20:00) Gremio Prudente U20 - Tupa U20 -
-:-(
20:00) Guacuano U20 - Itapirense U20 -
-:-(
20:00) Guarani U20 - Metropolitano FC U20 -
-:-(
20:00) Ibrachina U20 - Portuguesa U20 -
-:-(
20:00) Inter de Bebedouro U20 - Sertaozinho U20 -
-:-(
20:00) Internacional de Limeira U20 - Cosmopolitano Sports U20 -
-:-(
20:00) Ituano U20 - Elosport U20 -
-:-(
20:00) Jabaquara U20 - Mauaense U20 -
-:-(
20:00) Jose Bonifacio EC U20 - Olimpia FC U20 -
-:-(
20:00) Maua U20 - Portuguesa Santista U20 -
-:-(
20:00) Mirassol U20 - Fernandopolis U20 -
-:-(
20:00) Novorizontino U20 - Marilia AC U20 -
-:-(
20:00) Oeste U20 - GE Osasco U20 -
-:-(
20:00) Osasco Audax U20 - Clube Vital U20 -
-:-(
20:00) Palmeiras U20 - Guarulhos U20 -
-:-(
20:00) Piracicaba U20 - Independente SP U20 -
-:-(
20:00) Ponte Preta U20 - Porto Football U20 -
-:-(
20:00) RB Bragantino U20 - Paulinia FU U20 -
-:-(
20:00) Rio Branco U20 - Uniao Sao Joao U20 -
-:-(
20:00) Rio Claro U20 - CA Taquaritinga U20 -
-:-(
20:00) Rio Preto U20 - Tanabi U20 -
-:-(
20:00) Santos U20 - Santo Andre U20 -
-:-(
20:00) Sao Caetano U20 - CA Juventus U20 -
-:-(
20:00) Sao Jose EC U20 - Pinda U20 -
-:-(
20:00) Sao Paulo U20 - Referencia U20 -
-:-(
20:00) Taubate U20 - CA Joseense U20 -
-:-(
20:00) Uniao Suzano U20 - Uniao Mogi U20 -
-:-(
20:00) Vocem U20 - Presidente Prudente U20 -
-:-(
20:00) XV de Jau U20 - Sao Carlos U20 -
-:-- - -
BRAZIL: Pernambucano U20 - Second stage
(
20:00) CA Porto U20 - Retro U20 -
-:-- - -
BURKINA FASO: Premier League
(
18:00) ASEC Koudougou - Rahimo -
-:-(
18:00) Bobo-Dioulasso - USFA -
-:-(
18:00) Royal - ASFA Yennega -
-:-(
18:00) Salitas - Majestic -
-:-(
18:00) Sonabel Ouagadougou - ASF Dioulasso -
-:-(
18:00) Sporting Cascades - Etoile Filante -
-:-(
18:00) Vitesse - Kadiogo -
-:-- - -
CHINA: Super League
26') Meizhou Hakka - Shandong Taishan -
0:0(
14:00) Nantong Zhiyun - Shenzhen Xinpengcheng -
-:-(
14:00) Tianjin Jinmen Tiger - Shanghai Port -
-:-- - -
COLOMBIA: Liga Women - Promotion Group
(
22:30) Santa Fe W - Atl. Nacional W -
-:-- - -
CROATIA: Prva NL - Relegation
(
18:00) Orijent - Kustosija -
-:-- - -
CZECH REPUBLIC: MSFL
(
17:00) Blansko - Karvina B -
-:-(
17:30) Znojmo - Hodonin -
-:-(
19:00) SK Hranice - Unicov -
-:-- - -
CZECH REPUBLIC: Division A
(
18:00) Rokycany - Petrin Plzen -
-:-- - -
CZECH REPUBLIC: Division B
(
18:30) Nespeky - Hrebec -
-:-- - -
CZECH REPUBLIC: Division D
(
18:00) Havlickuv Brod - Brno B -
-:-- - -
CZECH REPUBLIC: Division E
(
18:00) Strani - Batov -
-:-- - -
CZECH REPUBLIC: Division F
(
16:30) Valasske Mezirici - Hlubina -
-:-(
16:45) Bridlicna - Havirov -
-:-(
17:00) Opava B - Jesenik -
-:-(
17:30) Krnov - Bruntal -
-:-(
18:00) Sumperk - Bilovec -
-:-(
18:00) Vratimov - Vitkovice -
-:-- - -
CZECH REPUBLIC: Jihocesky KP
(
17:30) Trhove Sviny - Jankov -
-:-(
18:00) Hluboka nad Vltavou - Milevsko -
-:-(
18:00) Junior Strakonice - Protivin -
-:-(
18:00) Trebetice - Rudolfov -
-:-- - -
CZECH REPUBLIC: Jihomoravsky KP
(
16:30) Sparta Brno - Kurim -
-:-(
18:30) Boskovice - Letovice - Svratka Brno -
-:-- - -
CZECH REPUBLIC: Karlovarsky KP
(
18:00) Ostrov B - Slavia Karlovy Vary B -
-:-- - -
CZECH REPUBLIC: Kralovehradecky KP
(
18:00) Police nad Metuji - Chlumec nad Cidlinou B -
-:-- - -
CZECH REPUBLIC: Liberecky KP
(
18:00) Zelezny Brod - Sedmihorky -
-:-- - -
CZECH REPUBLIC: Moravskoslezsky KP
(
17:30) Cesky Tesin - Dolni Datyne -
-:-- - -
CZECH REPUBLIC: Olomoucky KP
(
17:30) Litovel - Rapotin -
-:-- - -
CZECH REPUBLIC: Plzensky KP
(
18:00) Holysov - Horni Briza -
-:-(
18:00) Myto - Rapid Plzen -
-:-- - -
CZECH REPUBLIC: Stredocesky KP
(
18:00) Sedlcany - Tochovice -
-:-(
19:00) Porici n. S. - Milin -
-:-- - -
CZECH REPUBLIC: Vysocina KP
(
17:00) Rapotice - Nova Ves -
-:-- - -
CZECH REPUBLIC: Zlinsky KP
(
18:00) Napajedla - Luhacovice -
-:-(
18:00) Osvetimany - Hluk -
-:-- - -
ECUADOR: Serie B
(
02:00) Gualaceo - Manta -
1:0- - -
EGYPT: Premier League
(
18:00) Ceramica Cleopatra - Zamalek -
-:-(
18:00) Pharco - Al Ahly -
-:-- - -
ESTONIA: Esiliiga
(
19:00) FC Tallinn - Tartu Welco -
-:-- - -
ESTONIA: Meistriliiga Women
(
17:00) Polva Lootos W - Saku Sporting W -
-:-(
17:00) Tallina Kalev W - Flora W -
-:-- - -
ETHIOPIA: Premier League
(
14:00) Fasil Kenema - Defence Force -
-:-(
17:00) Dire Dawa - St. George -
-:-- - -
FAROE ISLANDS: 1. Deild
(
20:00) Vikingur 2 - Hoyvik -
-:-- - -
FINLAND: Suomen Cup
(
18:00) PK-35 - Poxyt 2 -
-:-- - -
FINLAND: Ykkonen Women
(
18:00) TPS W - Ilves 2 W -
-:-(
19:00) HJK Akatemia W - VJS W -
-:-- - -
ICELAND: Division 2
(
21:15) Aegir - Kormakur/Hvot -
-:-- - -
IRAQ: Stars League
(
17:00) Erbil - Al Talaba -
-:-- - -
KAZAKHSTAN: First Division
(
14:00) Arys - FK Kyran -
-:-(
14:00) FK Akzhayik - Altai -
-:-(
15:00) Okzhetpes - Kaspij Aktau -
-:-(
16:00) Kaisar Kyzylorda 2 - Taraz -
-:-- - -
KENYA: Premier League
(
14:00) Ulinzi Stars - Nzoia Sugar -
-:-- - -
KENYA: Super League
(
11:00) Mathare Utd. - Darajani Gogo -
3:0(
14:00) Kibera - Mara Sugar -
-:-- - -
KYRGYZSTAN: Premier Liga
(
14:00) Alga - Abdish-Ata -
-:-(
14:00) Ilbirs - Talant -
-:-- - -
LATVIA: Virsliga
(
17:00) Valmiera - Tukums 2000 -
-:-- - -
LATVIA: 1. Liga
(
18:00) RFS 2 - Alberts JDFS -
-:-- - -
LITHUANIA: I Lyga
(
17:00) Nevezis Kedainiai - Riteriai -
-:-(
17:30) BE1 NFA - Tauras Taurage -
-:-(
18:00) Garliava - FK Panevezys 2 -
-:-(
18:00) Neptunas - Hegelmann Litauen 2 -
-:-- - -
MALAYSIA: FA Cup
67') Kuala Lumpur City - Kuching City FC -
2:1(
14:15) Sri Pahang - Penang -
-:-(
15:00) Kedah - Bukit Tambun -
-:-(
15:00) Terengganu - Perak -
-:-- - -
MAURITIUS: Super League
(
16:30) Cercle De Joachim - Entente Boulet -
-:-- - -
MONGOLIA: Premier League
45+') Bavarians - Khaan Khuns-Erchim -
0:3- - -
MOROCCO: Botola Pro
(
19:00) FAR Rabat - FUS Rabat -
-:-(
19:00) IR Tanger - Chabab Mohammedia -
-:-(
19:00) Maghreb Fez - Olympique de Safi -
-:-(
19:00) Mouloudia Oujda - Raja Casablanca -
-:-(
19:00) Union Touarga - Hassania Agadir -
-:-(
19:00) Wydad - Moghreb Tetouan -
-:-(
19:00) Youssoufia Berrechid - Jeunesse Sportive Soualem -
-:-- - -
NORTHERN IRELAND: Premiership Women
(
20:45) Glentoran W - Derry City W -
-:-(
20:45) Larne W - Mid-Ulster W -
-:-(
20:45) Linfield W - Crusaders W -
-:-(
21:00) Lisburn Ladies W - Lisburn Rangers W -
-:-- - -
NORWAY: Division 2 - Group 2
(
18:00) Skeid - Grorud -
-:-- - -
NORWAY: Division 3 - Group 2
(
18:00) Vidar - Staal Jorpeland -
-:-- - -
PARAGUAY: Division Intermedia
(
23:00) Resistencia - 3 de Febrero -
-:-- - -
PERU: Liga Women
(
18:00) AD Cantolao W - UNSAAC W -
-:-- - -
RUSSIA: FNL 2 - Division B - Group 2
(
17:30) Saturn Ramenskoye - Znamya Truda -
-:-- - -
SÃO TOMÉ AND PRÍNCIPE: Campeonato Nacional
(
17:00) Vitoria do Riboque - Agrosport -
-:-- - -
SIERRA LEONE: Premier League
(
18:15) Kholifa Stars - Ports Authority -
-:-(
18:15) Lamboi - Freetown City -
-:-(
18:30) Mighty Blackpool - Old Edwardians -
-:-(
21:00) Bai Bureh Warriors - Luawa -
-:-- - -
SINGAPORE: Premier League
16') Hougang - Geylang -
0:1- - -
SLOVAKIA: 4. liga - Bratislava
(
18:30) MSK Senec - Vrakuna Bratislava -
-:-- - -
SOMALIA: National league
(
14:30) Badbaado - Sahafi -
-:-- - -
SPAIN: Liga F Women
(
19:00) Huelva W - Real Madrid W -
-:-- - -
SWEDEN: Superettan
(
19:00) Orgryte - Sundsvall -
-:-- - -
SWEDEN: Division 1 - Norra
(
18:00) Stockholm Internazionale - Sollentuna -
-:-(
19:00) Umea FC - Friska Viljor -
-:-- - -
SWEDEN: Division 1 - Södra
(
19:00) Torns - Eskilsminne -
-:-- - -
SWEDEN: Division 2 - Norra Götaland
(
19:00) Lidkoping - Forward -
-:-(
19:30) Kongahalla - IFK Skovde -
-:-- - -
SWEDEN: Division 2 - Södra Götaland
(
19:00) IFK Hassleholm - Simrishamn -
-:-- - -
SWEDEN: Division 2 - Södra Svealand
(
19:30) IFK Eskilstuna - Smedby -
-:-(
19:30) Nacka FC - Haninge -
-:-- - -
SWEDEN: Division 2 - Västra Götaland
(
19:00) Savedalen - Lindome -
-:-- - -
TUNISIA: Ligue Professionnelle 1 - Championship Group
(
17:30) Stade Tunisien - Club Africain -
-:-- - -
TUNISIA: Ligue Professionnelle 1 - Relegation Group
(
17:30) Ben Guerdane - AS Marsa -
-:-(
17:30) Bizertin - US Tataouine -
-:-(
17:30) Gafsa - Olympique Beja -
-:-(
17:30) Soliman - Metlaoui -
-:-- - -
TUNISIA: Ligue 2
(
17:30) Jendouba Sport - Ariana -
-:-(
17:30) Kalaa - Tabarka -
-:-(
17:30) Oued Ellil - Jeunesse Sportive -
-:-(
17:30) Rades - JS Kairouan -
-:-- - -
URUGUAY: Primera Division - Torneo Intermedio
(
00:00) Miramar - CA Cerro -
-:-- - -
USA: MLS Next Pro
(
01:00) Inter Miami II - Columbus Crew 2 -
1:2pen(
01:00) Orlando City B - Chattanooga -
2:3pen(
01:30) Crown Legacy - Philadelphia Union II
-
0:3(
03:00) Vancouver Whitecaps 2 - Minnesota 2 -
4:1- - -
USA: USL League Two
(
01:00) Oakland County - Midwest United -
0:4(
02:00) RKC SC - Minneapolis City -
2:0(
04:00) Flatirons - Albion Colorado -
2:2(
04:00) Redlands FC - Southern California -
6:2- - -
USA: USL League One Cup
(
02:00) Union Omaha - Spokane Velocity -
4:1- - -
UZBEKISTAN: Super League
(
17:00) Metallurg Bekabad - Bunyodkor -
-:-- - -
VENEZUELA: Copa Venezuela
(
00:00) Caracas - Metropolitanos -
2:1(
00:00) Dep. Tachira - Urena -
5:1(
00:00) Monagas - Atletico La Cruz
-
5:1- - -
WORLD: Friendly International
(
14:00) Finland U18 - Estonia U18 -
-:-- - -
WORLD: Club Friendly
(
15:00) Ruzomberok (Svk) - FK Humenne (Svk) -
-:-- - -
WORLD: Maurice Revello Tournament - Placement Play Offs
(
14:00) South Korea U21 - Indonesia U20 -
-:-(
17:00) Mexico U23 - Japan U19 -
-:-(
18:00) Saudi Arabia U23 - Panama U23 -
-:-