- - -
EUROPE: Euro
(
18:00) Turkey - Georgia -
-:-(
21:00) Portugal - Czech Republic -
-:-- - -
ARGENTINA: Primera B - Apertura
(
20:00) Fenix - Dep. Merlo -
-:-- - -
ARGENTINA: Primera C - Apertura
(
20:00) Atlas - El Porvenir -
-:-(
20:00) CSR Espanol - General Lamadrid -
-:-- - -
ARGENTINA: Reserve League - First stage - Play Offs
(
23:00) Estudiantes L.P. 2 - Newells Old Boys 2 -
2:3pen(
23:00) River Plate 2 - Defensa y Justicia 2 -
4:0- - -
AUSTRALIA: NPL Northern NSW
(
12:00) Newcastle Olympic - Adamstown Rosebud -
-:-- - -
AUSTRALIA: Northern NSW State League
(
12:00) Thornton Redbacks - Belmont Swansea Utd. -
-:-- - -
AUSTRALIA & OCEANIA: OFC Nations Cup
Half Time) New Zealand - Solomon Islands -
3:0- - -
BELARUS: Belarusian Cup
(
16:00) Lokomotiv Gomel - Isloch -
-:-(
18:00) Molodechno - Zhodino -
-:-- - -
BHUTAN: Premier League
(
14:00) Transport United - Tensung -
-:-- - -
BRAZIL: Serie A
(
01:30) Atletico-MG
- Palmeiras -
0:4- - -
BRAZIL: Serie B
(
02:00) Chapecoense-SC - Operario -
0:1(
00:00) Guarani - Ituano -
-:-- - -
BRAZIL: Serie C - First stage
(
01:00) ABC - Volta Redonda -
0:1(
01:00) Nautico - Floresta EC -
0:1- - -
BRAZIL: Serie D
(
01:00) Agua Santa - Pouso Alegre -
1:0(
01:15) Trem - Princesa do Solimoes -
0:0(
00:00) Tocantinopolis - Maranhao -
-:-- - -
BRAZIL: Paraense B2
(
15:00) Belenense - Fonte Nova -
-:-(
15:00) Venus - Amazonia IFC -
-:-- - -
BRAZIL: Brasileiro U20
(
20:00) Atletico GO U20 - Ceara U20 -
-:-(
21:00) Cruzeiro U20 - Corinthians U20 -
-:-(
23:00) Fluminense U20 - Flamengo RJ U20 -
-:-- - -
BRAZIL: Acreano U20
(
22:00) Independencia U20 - Vasco da Gama AC U20 -
-:-(
00:00) Sao Francisco U20 - Santa Cruz U20 -
-:-- - -
BRAZIL: Catarinense U20
(
19:30) Nacao U20 - Brusque U20 -
-:-- - -
BRAZIL: Goiano U20 - Play Offs
(
20:30) Vila Nova FC U20 - Trindade U20 -
-:-- - -
BRAZIL: Matogrossense U20
(
21:00) Uniao Rondonopolis U20 - Rondonopolis EC U20 -
-:-- - -
BRAZIL: Brasileiro Women
(
23:00) Corinthians W - Bragantino W -
4:2- - -
CHILE: Chilean Cup
(
01:00) Barnechea - Limache -
1:0(
01:00) Central Norte - Antofagasta
-
1:5(
01:00) Puente Alto - U. De Chile -
1:5(
21:00) San Antonio Unido - Union La Calera -
-:-- - -
CHINA: Super League
(
13:35) Meizhou Hakka - Shanghai Port -
-:-- - -
ECUADOR: Serie B
(
22:00) Manta - Cuniburo -
-:-- - -
EGYPT: Premier League
(
15:00) Smouha - El Daklyeh -
-:-(
18:00) Al Ittihad - Al Ahly -
-:-(
18:00) ZED - Pharco -
-:-- - -
ESTONIA: Meistriliiga
(
17:00) Kalju - Tallinna Kalev -
-:-(
17:00) Paide - Parnu JK Vaprus -
-:-- - -
GUINEA: Ligue 1
(
18:00) Flamme Olympique - Sequence -
-:-- - -
ICELAND: Besta deild karla
(
20:00) Fylkir - Vestri -
-:-(
21:15) Akranes - KR Reykjavik -
-:-(
21:15) Fram - Kopavogur -
-:-(
21:15) Stjarnan - Hafnarfjordur -
-:-(
22:15) Valur - Vikingur Reykjavik -
-:-- - -
IRAQ: Stars League
(
15:45) Al Karkh - Al Kahraba -
-:-(
15:45) Al-Qassim - Baghdad -
-:-(
18:30) Al Minaa - Al Wasat -
-:-(
18:30) Al Najaf - Al-Hudod -
-:-(
18:30) Al Zawraa - Karbala -
-:-- - -
JORDAN: Jordan Cup
(
17:00) Al Salt - Sahab -
-:-(
19:45) Al Ramtha - Al Wehdat -
-:-- - -
KYRGYZSTAN: Premier Liga
(
14:00) Kyrgyzaltyn - Ilbirs -
-:-- - -
LATVIA: 1. Liga Women
(
18:00) Auda W - FK Olaine W -
-:-- - -
LITHUANIA: A Lyga
(
18:00) Dainava Alytus - Siauliai FA -
-:-- - -
MOZAMBIQUE: Mocambola
(
14:30) UD Songo - Black Bulls -
-:-- - -
PARAGUAY: Division Intermedia
(
23:00) Independiente FBC
- Colegiales -
1:1(
01:30) Rubio Nu - Encarnacion FC -
1:1- - -
RUSSIA: FNL 2 - Division B - Group 1
(
14:00) Dynamo Makhachkala 2 - Biolog -
-:-(
15:00) Alania 2 - Maykop -
-:-(
15:30) Astrakhan - FK Pobeda -
-:-(
16:00) Forte Taganrog - Spartak Nalchik -
-:-(
16:00) Kholding - Dynamo Stavropol -
-:-(
16:30) Rubin Yalta - Nart Cherkessk -
-:-(
17:00) Kamensk-Shakhtinsky - Legion Makhachkala -
-:-(
18:00) Rostov 2 - FC Sevastopol -
-:-- - -
SIERRA LEONE: Premier League
(
18:30) Freetown City - Kholifa Stars -
-:-(
18:30) Ports Authority - Wilberforce Strikers -
-:-- - -
SINGAPORE: Premier League
(
13:45) DPMM - Lion City -
-:-- - -
SOMALIA: National league
(
14:30) Horseed - Midnimo -
-:-- - -
USA: USL League One
(
03:00) Northern Colorado - One Knoxville -
2:1- - -
USA: USL League Two
(
04:00) Arizona Arsenal - Redlands FC -
0:0(
00:00) AC Connecticut - Vermont Green -
-:-(
00:00) Ironbound SC - Staten Island ASC -
-:-(
00:00) Seacoast Utd Phantoms - Boston Bolts -
-:-(
00:00) Union FC Macomb - Ann Arbor -
-:-- - -
UZBEKISTAN: Pro Liga
(
15:00) Dostlik Tashkent - Kokand 1912 -
-:-(
15:00) Shortan Guzor - Olimpik-Mobiuz -
-:-- - -
VENEZUELA: Liga FUTVE 2 - Apertura
(
01:30) Fundacion AIFI - Anzoategui FC -
0:1- - -
WORLD: Friendly International
(
14:00) Latvia U18 - Finland U18 -
-:-- - -
WORLD: Club Friendly
(
18:30) Aubstadt (Ger) - Schweinfurt (Ger) -
-:-